• Krátkometrážní

Dokud máš maminku (1934)

"Včera jsem přiletěl do Brna." - "Jó, tos byl ty?" Sice průměrný snímek, ale je poměrně zajímavý - sám sebe tu hraje slavný rozhlasový reportér Josef Laufer, vidíme zde soudobé fotbalové utkání či záběry letadel. Antonie Nedošinská zde opět řádí, jak to ona dovede. Navíc je film krásným vyznáním všem maminkám.

Holubice (1960)

Působivý a křehký snímek, už v tomto debutu ukázal pan Vláčil svoji třídu. Asistenty kameramana Čuříka byli Jan Němeček a Miroslav Ondříček. Představitelku Zuzany hledal pan režisér po celé Praze, aby nakonec objevil dceru svého dobrého přítele, ruského emigranta Irmanova. Ten byl nejen sochařem, ale také docela známým swingovým zpěvákem.

Kobra 11 - Série 8 (2004) (série)

Z této série jsem si toho dost vybavil, takže se mi dostala pod kůži více, než jsem si myslel. Obě série s Janem Richterem hodnotím vysoko, i když je jasné, že kdo sleduje seriál od začátku a v televizi, asi toho právě v této fázi začíná mít docela dost. Ano, je to pořád na jedno brdo, ale zde prostě platí, že tento seriál buď máte rádi, nebo ho nesnášíte. Moc nerozumím, proč někdo už tyto řady haní, já si stojím za tím, že jsou velmi dobré, hlavně tato. Více prostoru začíná dostávat technik Hardtmuth, což je jen dobře. Zatím asi druhá nejlepší řada (nejvíce se mi zatím líbila šestá). Nejlepší díly : pilot, Svátek matek; nejhorší : Za každou cenu.

Malostranští mušketýři (1932)

Koukám, že hodnocení zde létá od jedné hvězdičky až k pěti, já volím zlatý střed, protože film to není špatný, ale ani nijak výtečný. Zaujmou záběry Vltavy a Prahy vůbec a také mladé kočky Lída Baarová a Jiřina Šejbalová.

Útěk ze stínu (1958)

Příjemné překvapení, snímek je to jednoznačně povedený a kamera občas vyloženě lahůdková. Bohužel starší snímky jsou na této stránce neustále podhodnocovány a nepochopeny, což mě velice rmoutí.

Prodloužený čas (1984)

Čtveřice Jireš - Kopecký - Kučera - Mozart je zárukou dobré podívané. Snímek je milým přemítáním o životě i smrti. Jako milovníka výtvarného umění mě nadchly záběry klasických obrazů a s nimi související přednášky.

Advokát chudých (1941)

Výborný snímek bez slabšího místa. Krásná pěvecká čísla jsou pak onou pověstnou třešinkou na dortu. Režisér Slavínský netočil ani ve třicátých letech špatné filmy, ale v následném desetiletí byl v životní formě a vytvořil svoje nejlepší díla. Nezbývá než litovat jeho předčasného skonu.

Julek (1979)

Náhodou to není špatný film a dětství Julia Fučíka mi přijde celkem zajímavé. To jen zdejší uživatelé zase prskají nenávist na vše komunistické, stará známá obehraná písnička...

Šenkýřka „U divoké krásy“ (1932)

Není to tak špatné. Vedle hezkých exteriérů je snímek zajímavý rolí uznávaného imitátora Vlasty Buriana Ferryho Víška či scénáristickým vkladem mlaďounkého Elmara Klose. A samozřejmě tu hraje Lída Baarová, milovaná i proklínaná. Ano, do Bergmanovy herečky má daleko, ale v těchto filmem stejně o žádné umění nejde, tak co...

Štěňata (1957)

Hezký a milý snímek, který jasně předznamenává blízký nástup nové vlny i v naší kinematografii. V době, kdy Rusové vypustili první Sputnik, se realizoval tento scénář Miloše Formana. Ten by film samozřejmě nejraději režíroval sám, ale věděl, že to není reálné, a tak doporučil Iva Nováka. Výsledek je každopádně velmi přesvědčivý. Snímek je zajímavý jednak hereckým obsazením a dobovými jevy, ale také záběry Prahy padesátých let.