• Krátkometrážní

Nejlepší člověk (1954)

Neskutečná plejáda známých a kvalitních herců ve skvělé veselohře, jejíž poselství je platné za všech režimů.

Kobra 11 - Nemilosrdně (2004) (epizoda)

Tento díl jde ve stopách série "Přání smrti". Je vražda obchodníka s drogami, soudem osvobozeného, překročení zákona nebo akt spravedlnosti? A co právníci, co tyhle hajzly dostávají na svobodu? Musím přiznat, že jsem těm mstitelům celkem fandil, i když už to pak přeháněli, a chtít zabít Semíra s Janem, to už si pár facek zaslouží. Zajímavá je i vedlejší dějová linie s Bonrathem, který je přeložen někam na venkov, a jako bonbónek si Semír vypůjčí Andrejino auto. Je varován - ani škrábnutí - ale znáte to...

Kobra 11 - Svátek matek (2004) (epizoda)

"Malý Horstík Herzberger se dostaví k informacím, čeká tam na něj maminka." Tak to je bomba, i Kobra 11 má svůj díl á la "Stůj, nebo maminka vystřelí!" Jeden z nejlepších s Janem Richterem, opět nechybí krásná žena, naprostá spokojenost.

Hračka (1976)

"Vážně má vlhký ruce." Tuhle Richardovku hodnotím vysoko, neboť to není jen ztřeštěná veselohra, ale má i své poselství a disponuje skvělým námětem. Tradičně povedená je Cosmova hudba. Nicméně "Ránu deštníkem" a "Hořčici" mám ještě raději.

Klenotníci měsíčního svitu (1958)

Průměrný snímek, režisér Vadim tu není úplně ve formě. Hlavním tahákem budiž hned dvě krásné a slavné herečky. Fernanda Reye jsem vůbec nepoznal. Snímek uvedla Česká televize s dabingem někdy kolem roku 2005 spolu s pár dalšími filmy božské BB, lze stáhnout na "ulož.to".

Sedm statečných (1960)

Tento snímek představuje docela tvrdý oříšek. Na jednu stranu je to jeden z nejlepších westernů, na tu druhou - pokud si zamilujete Kurosawovu předlohu, je americká verze jen slabou kopií. Ale nechci trhat partu, a tak dávám nejvyšší hodnocení.

Kobra 11 - Série 7 (2003) (série)

A je tu nový parťák, Jan Richter. Není tak výrazný jako Tom, André nebo později Ben, ale je celkem v pohodě. Nejlepší díly :  "Falešné signály", "V utajení", "Křest ohněm" a "Countdown", tedy vesměs díly ze začátku série. Pak už úroveň přece jen poklesne na takový ten kobrácký čtyřhvězdičkový standard. Nejslabší díl : "Rock and roll". O Andree se dozvíme, že je strašně žárlivá na Semíra a nedovolí, aby Hotte s Bonrathem zabili myš, která se zabydlela na policejní stanici... P. S. Zdá se mi to, nebo Andrea za pár let hrozně zestárla?

Otěže na krku (1961)

Film stvořený božské Bardotce přímo na tělo. Nečekejte žádné velké umění, o to tu opravdu nejde, tohle je prostě jednoduchá zábava ve stylu šedesátých let a mě docela bavila. Navíc tu Brigitte ukáže zadeček a v ne úplně ostrém záběru i ňadra, takže já jsem naprosto spokojený.

Kobra 11 - Rock 'n' Roll (2003) (epizoda)

Jako rockového fanouška mě moc mrzí, že díl s takto slibným názvem je podprůměrný. S rock and rollem to navíc nemá společného ani zbla, ta kapela jsou trapní popoví hošíci. Aspoň že je tu scéna, kdy vidíme Bonratha hrát na kytaru a Hotte ho doprovází na foukací harmoniku.

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Naprosto skvělá veselohra. Je hezké, že si slavné filmové osobnosti takto uměly udělat legraci z některých svých kýčů. Musím říct, že naivní filmy let třicátých jsou většinou opravdu jen průměrné, ale zase ta jejich naivita a dětinskost má svůj půvab. Závěrečný proslov Oldřicha Nového působí násilně, ale holt taková byla doba... Možná bych ubral pěveckých výstupů, ale jinak je to naprostá bomba a kultovní biják!