Muž s cejchem smrti (1990)

Steven Seagal je v absolutnej vrcholnej forme, ked stale bolo mozne povazovat ho za alfa samca, co predviedol a dokazal aj v tomto filme. Scenar je pre mna nadherne mysticky, k tomu dusna a miestami desiva voodoo atmosfera. Hral tu aj isty Earl Boen /Dr. Silberman z Terminatora 1 a 2/. Seagalove bojove umenia su vo vrcholovej forme, ba dokonca aj par drsnych hlasok zaznie. Spokojnost 89 %

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Rok 1996 bol z akcneho uhla pohladu dost na hovno. Stalloneho postihol upadok, Schwarzenegger tocil dost slaboduche komedie, a tiez sa trapil. Willis detto. Upadok sa teda logicky prejavil aj u dalsieho akcneho hrdinu, a to u Seagala. Jednak Stevo hodne pribral /to je pre akcneho borca smrtelna kombinacia/, jednak Stevo je herecky traged a nikdy sa nedostal k nejakemu slavnemu reziserskemu menu /Scorsese, Eastwood, Spielberg, Bergman/. Ako mimoriadne spatny krok sa ukazala aj volba debutujuceho rezisera Stuarta Bairda a herca Kurta Russella. Preto Executive Decission je zacinajucim sa upadkom kariery akcneho borca menom Seagal. Tento film este aj mal nejake napatie, a nakoniec myslim, ze Stevo si ani nepisal scenar, takze to tiez povazujem za plus. Celkovo 50 %

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

TV Narkoza prisla zas s dalsim serialom. Medzi Narkozou a TV Hnoj sice prebieha sutaz, ale o to, ktora telka prinesie na TV obrazovky vacsiu fekaliu a primitivizmus. Tazko vyberat. Narkoza vedie s touto fekaliou, a TV Hnoj zase so Slnko, seno, slanina. Nebolo toho hnoja uz dost : Farmy, zamena Manzeliek..... ? Kazdopadne za mna smer hnojisko je isty : 0 %

Na pokraji smrti (2002) odpad!

Lahko podvyziveny slon menom Steven Sumo Seagal tentokrat v roli tajneho agenta trojpismenkovej organizacie kdesi v prasivej prdeli ...... ci pardon, ono sa to volalo Alcatraz. Okrem Seagala sa tu ukazal aj cernoch menom Ja Pravidlo, ale hrat nevie - tu si moze so samotnym Styvnom ruky podat. Zaroven sa tymto filmom Half Past Dead zacina odpadova cast Seagalovej tvorby. A uz sa z toho nedokazal vyhrabat. No nic to, filmovy vykal ostane vykalom. Co je na tomto filme dobre? Nic! Keby som mal vypisat vsetko to, co sa mi nepacilo, boli by to litanie tak na 20 - 30 stran. Prosim Vas, chce sa to niekomu citat? Lebo mne sa to nechce vypisovat, len komentar zostrucnim : tento film je rezisersky, herecky a scenaristicky vykal. 0 %

Rocky Balboa (2006)

Rocky 6 je dostojne lucenie sa s 30 rocnou karierou boxera Rockyho. Film prijemne odsypa /i ked ten zaciatok je strasne roztahany/, scenaristicky je pribeh velmi kvalitny, Stallone ako reziser vladne pevnou a skusenou rukou. Vyborne dialogy, opat som po dlhej dobe spokojny s hereckymi vykonmi Stalloneho a Talie Shire. Potesilo ma aj to, ze su tu odkazy na vsetky diely, okrem 5 -ky, ktora je najslabsia v serii. Zaverecny suboj je uz len taka ceresnicka na torte. Stallone tymto filmom dokazal, ze stale ma co povedat. 79 %

Rocky IV (1985)

Oproti slabsiemu filmu Rocky III prichadza scenaristicky a rezisersky podstatne silnejsia 4-ka. Mame tu vsetky klise 80. rokov : dobre a spravne USA vs. Risa Zla /ZSSR/ a na tom sa vezie Rocky Balboa vs. Ivan Drago /Dolph Lundgren- Vyhlidka na Vrazdu s Rogerom Moore-om/. Po pozreti brutalneho treningu a posledneho zapasu mam chut zacat doma boxovat s chladnickou/kvetinacom/nabytkom. Mimoriadne kvalitny film, ale na kultovu jednotku aj tak nema, Rocky 1 je najlepsi diel serie. 95 %

Rocky III (1982)

Po este celkom uspesnej Rocky 2-ke sa prihrnula Rocky III. A je to jeden z najslabsich filmov o Rockym, horsi je uz len Rocky 5. Scenar tape, nevie, co sa ma diat, rezia este celkom obstoji, ale stratilo to grady a silu kultovej jednotky. Cele mi to pripada natocene len pre peniaze a slavu, nie z lasky k boxu, a filmarine. A pre to ja pochopenie nemam. 40 %

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Stvrty diel Die Hard ma za ciel polozit infrastrukturu celeho USA, comu ma zabranit opat nas stary znamy John McClane. Jo a keby sa nahodou v niecom nevyznal, ma vydatnu pomoc v Matt Farrelovi /Justin Long/. Na opacnej strane barikady stoji terorista Thomas Gabriel /Timothy Olyphant/ spolu so svojou laskou Mae /Maggie Q/. Aby bol scenar trochu okoreneny, mame tu aj McClaneovu dceru Lucy, s ktorou ma tatka dost velke problemy. Scenar je na pomery Die Hard klasicke klise, ale to nevadi, film funguje vdaka dostatocnej akcii a perfektnym hlaskam. Die Hard 4 je niekde medzi jednickou a dvojkou : 94 %

Smrtonosná past 2 (1990)

Dvojka Die Hard sa oproti kultovej jednotke uz odohrava na letisku a John McClane postupil na vyssi level : zachranit letisko pred teroristami. McClane je tu v podobe, v akej som ho mal vzdy rad : Policajt, ktory je v spatnom case na spatnom mieste. preto musi zo seba vydat maximum, aby zachranil letisko a aby zlo bolo potrestane. Oproti kultovej jednotke je minusom zmena rezisera : skuseneho Johna McTiernana nahradil Fin Renny Harlin a je to poznat aj na vysledku. So scenarom, strihom a akcnymi scenami som maximalne spokojny. Ale najlepsia je aj tak jednotka. 89 %

Smrtonosná past (1988)

Najlepsi film zo serie Die hard. Film pod taktovkou skuseneho rezisera predstavuje novy typ drsneho akcneho /a hlaskujuceho/ policajta Johna McClanea v podani vyborneho a dovtedy neznameho Willisa. Cely film cerpa z v podstate jednoducheho scenara a odohrava sa v uzavretych priestoroch Nakatomi Plaza v Los Angeles. Vyborny je zaporak Alan Rickman. Pre mna kultovy film a najlepsi zo serie Die Hard. 100 %