• Krátkometrážní

Pravdivé lži (1994)

Jak já to vždy říkám, tak zpravidla monožánrové filmy nejsou tak atraktivní jako ty, kde je žánrová všehochuť. A o tom jsou i Pravdivé lži. Ačkoli moc nemusím akční filmy, tak zde je to perfektně skloubeno s komedií a špetičkou romantiky a výsledek je dokonalý. Když to vezmu od technické stránky, tak musím pochválit skvělou kamerou a výborný střih všech akčních scén. No o co se týká herců, tak nemám slov. Arniemu prostě role tvrďáků jdou a tady se opravdu vyznamenal. Jamie Lee se do role naivní zoufalé manželky, která se dokáže proměnit v dračici, dobře hodila a třešničkou na už tak dost vynikajícím dortě byl počůránek a smolař Bill Paxton. Zkrátka, když už akční film, tak to spojit s komedií, dodat skvělé obsazení a do režisérského křesla posadit borce jako Cameron a je z toho pecka.

Sexy 40 (2009)

Oproti Prime mi zde chyběl někdo jako Meryl Streep, ale i tak nelituju, že jsem strávil nad touto americkou romantickou komedií hodinu a půl. Líbilo se mi obsazení, líbilo se mi spousta scén a u mnoha jsem se opravdu nasmál. A můžu říct, že oproti mnoha romantickým komediím měla tato opravdu skvěle zvládnutý konec. Zkrátka příjemný a lehký film pro zlepšení nálady, který možná zavání klišé, ale co v dnešní době ne. P.S. Nejvíc mě dostala scéna, kde Aram čte Relikvii smrti, zatímco mu Sandy říká, že je těhotná.

Tupíři (2010)

Po delší době trochu snesitelná parodie, jejíž tvůrci si tentokrát vzali na mušku teenagerovský fenomén (ne pro každého) Twilight a pořádně se vyřádili. Některé nápady nebyly vůbec špatné - např. čivava Jacob. Já jsem k předloze celkem neutrální, takže mě tato parodie nijak neurazila. Dokonce musím pochválit, že zde tvůrci zdůraznili a zesměšnili věci, které jsem na předloze zrovna nemusel - např. všemožné vzdychy Bell(cc)y a její hrozné pohledy. Zkrátka některé parodie jsou mnohem lepší, ale existují i mnohem horší a tato se drží na vahách hodnocení parodií uprostřed.

Kráva (1989)

Krátký animovaný ruský film o krávě a chlapci, pro něhož tato kráva byla víc než pouhým domácím zvířetem.

Moja ljubov (2006)

Krásný ruský animovaný romantický příběh o mladé lásce, plný mysterióznosti ve snech zoufale zamilovaného mladíka. Originální a překrásné vizuální zpracování, skvělá hudba a opravdu silný příběh dělají z tohoto snímku neuvěřitelnou podívanou.

Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Mé první setkání s Wallacem a Gromitem dopadlo opravdu skvěle, a to v podobě příjemného anglického "modelínového" animáku. Tento snímek má chytlavý námět, nosný děj a plno vtipných scén (viz hrnčířský kruh z Ducha nebo vražda pekaře na začátku). Jak já vždycky říkám: "Angláni umí tvořit s elegancí!"

Dům z malých kostek (2008)

Pohled do minulosti ve vzpomínkách jednoho japonského staříka, který žije ve světě zatopeném vodou s patrovými věžovými domy. Snímek je natočen s citem a harmonií. Celý kraťas je doplněn krásnou a nenásilnou hudbou a zkrátka a dobře jde o unikátní snímek se zaslouženým Oscarem, který se kvalitou a hloubkou rovná Miyazakiovým celovečerákům.

Ubornaja istorija - ljubovnaja istorija (2007)

Celkem jednoduchý a laciný animák, ve kterém se točí děj pouze kolem jedné věci a tou je tajemný pán s květinami. Nejslabší z aspirantů na Oscara za rok 2008.

Oktapodi (2007)

Chobotniččí láska až za hrob aneb jeden z dalších "velkých" animovaných masakrů, na který se vždycky rád kouknu.

Sim Salabim (2008)

Vtipné, upřímné a originální. Králíček je roztomilý a připomíná mi králíka z Karcoolky. Opravdu bych nechtěl být tím kouzelníkem.

Časové pásmo bylo změněno