• Krátkometrážní

Zabriskie Point (1970)

Dobré herecké výkony, skvělá kamera, hezká krajina a občas poetický záběr. To je ale z plusů asi tak všechno. Je to zbytečně utahané a první polovina by se bez problémů dala zkrátit na 20 minut a i ta druhá se táhne, nemá to žádný příběh a když pominu, že to ukazuje dobu šedesátek, tak ani nic navíc. Ona to vlastně je jenom jednoduchá hippie agitka, což bych od takového režiséra, jakým je Antonioni, fakt nečekal. Jsem rád, že jsem to viděl, ale víc jak 3* tomu nedám a znova se na to asi nepodívám. EDIT: Po čase jsem si uvědomil, že z toho filmu ve mě nezůstalo naprosto nic a že si z něj vybavím už jen dvě scény. Hlavně je to ještě prázdnější než celá jeho tetralogie citů - a to je co říct, protože ta byla prázdná sama o sobě a sebevykrádala se už od Dobrodružství. Lepší 2*

8 MM (1999)

Dost drsné, ale co jiného taky čekat od filmu s takovým námětem? Hlavní je, že tenhle film funguje přesně jak má, nechybí mu silná atmosféra a napětí a celkově to vůbec nenudí. Dokonce se tady stal zázrak a Nicolas Cage většinu času ani nepřehrává a ani se netváří jak debil, nýbrž hraje celkem dobře. To vidím podruhé. Ale jakmile se na scéně objeví s Phoenixem, je vidět, že ho Phoenix herecky převyšuje o několik levelů. Každopádně, 8MM jsem chtěl vidět už asi pět let a teď, kdy jsem se k němu konečně dostal, jsem dost spokojený. Jen něco nebylo úplně promyšlené (třeba mi přišlo divné, že FBI nenašla ten deník). Silné 4*

Gumballův úžasný svět - The Butterfly (2015) (epizoda)

Na to, jak jsem se bál, že zase půjde o sled scének (a taky že jo, ale bylo to tu chytře propojené) to bylo nakonec celkem fajn a docela jsem se i bavil. Takže proč ne. 4*

Pod hladinou (2019) (pořad)

Něco jako Akvárium na Praha TV, akorát tady je podvodní svět zabírán z více než 1 úhlů. Jako příspěvek Slow tv dost zajímavé a vlastně to je i jeden z mých nejoblíbenější. Jen Akvárium na Praha TV mám prostě o něco málo radši. Silné 4*

Domov pro smyšlené kamarády - Hiccy Burp (2005) (epizoda)

Hergot, jak to, že Modra nevyhrál? Takhle krkat dovede každý, ale vyškytat tohle, to je umění. Pokud jste tu epizodu neviděli, tak nechápete, o čem mluvím, každopádně tahle je hodně povedená, jen jí k té páté hvězdě něco chybí. Silné 4*

Domov pro smyšlené kamarády - Série 2 (2005) (série)

Myslím, že tady už se ten seriál pořádně rozjel, jelikož některé epizody jsou naprosto dokonalé. Jsou tu sice i ty slabší a kvůli nim celou sérii plným počtem hodnotit nemohu, ale silné 4* si zaslouží.

Život je hra (2018) (seriál)

Nápad dobrý, provedení pokulhává, některé epizody jsou poměrně zábavné, některé strašně trapné, jiné jsou alespoň pohodové a jiné zase bůhvíproč strašně vážné a bez humoru. Na pobavení, proč ne, jen některé epizody jsou prostě takové, jak jsem psal. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabé 3*

Časové pásmo bylo změněno