• Krátkometrážní

Deň radosti (1972) (TV film)

Zpracované je to zajímavě, jen mě to jaksi minulo a kvůli tomu i nudilo. Jestli takhle budou vypadat i Obrazy starého světa, tak evidentně Dušan Hanák není pro mě... 3*

2046 (2004)

I když víc jak 3* nedám, líbilo se mi to. Po filmařské stránce je to naprosto dokonalé, vizuál je uchvacující a i když jsem se bál, že zde bude forma přebíjet obsah, tak nakonec se tomu tak nestalo a obojí zde perfektně ladí dohromady. Bohužel to ale působí utahaně a hlavně je to zbytečně natažené na 129 minut. Sice se to snaží být velkofilmem o lásce s velkým V, ale tu velkolepost se to snaží vytvořit skrze zbytečnou délku a s ní spojené zbytečně scény, které by se bez problémů daly vystřihnout (třeba těch sexuálních scén bylo až příliš a některé trvaly moc dlouho). Kdyby to celé mělo 90 minut, mohl by z toho být naprosto skvělý film a asi bych z něj byl nadšen. Takhle pro mě je 2046 - kromě závěru - bez nějakých síly. A že na to měl. Závěr ten můj dojem naštěstí drobet zachránil, ale nadšený i tak být nemohu. Silné 3*

Příšerky pod hladinou (2017)

Začnu pozitivně. Je to hezky animované a podmořský post-apo svět je celkem dobře vymyšlený (třeba zombie piraně jsou podle mě dobrý nápad). O to víc člověka štve, jak nudný příběh se v něm odehrává, jak je to celé buď nevtipné nebo trapné nebo infantilní a jak bezcharakterní postavy se v něm pohybují (je tam tak jedna + ještě jedna, ke které jsem nějak sympatie bůhvíproč měl). Navíc, co se těch postav týče, většina z nich leze na nervy a je dost nesympatická. A co se týče děje - on nejen, že je nudný, on je i strašně divný a jsou v něm obrovské nelogičnosti. Já vím, je to animák pro děti, ale taky by se to mohlo řídit alespoň základní logikou. Tekoucí láva ve vodě??? A plně funkční vesmírná loď plná elektřiny, která je pod vodou??? Sorry, ale čeho je moc, toho je prostě příliš. Navíc to, že se to odehrává v postapokalyptické Zemi (což je na animák pro děti zajímavý námět), není plně využito a to je taky škoda. Podívat se na to dá, ale povedené to fakt není. 2*

Resolution (2012)

Nápad zajímavý, provedení, no... dejme tomu, ale hlavní problém je v tom, že s tím nápadem se dalo pracovat mnohem, mnohem líp. Tohle vypadalo jako nějaká jeho první verze, ve které nejsou vychytané všechny mouchy a taky je to na něm dost znát. Taky je to bez atmosféry, všechny záhady jsou podány blbě (a navíc tam nejsou vysvětleny - nebo jednoduše nemají účel, což je na prd, pokud je to tak), postavy mě nezaujaly, kromě toho feťáka, ten mi byl dost nesympatický a vlastně už na tom filmu nemám co chválit. Tady je největší průser v tom, že se ten film točil podle asi nehotového scénáře. Ona by z toho klidně mohla být i komedie, ale něco takového by tahle režisérská dvojice nedopustila... 2*

Zrcadlo (1997)

Nápad tenhle film má hodně zajímavý a myslím, že jsem ho snad ještě nikde neviděl, takže bych ho snad i označil jako originální. Každopádně ze všech tří filmů, co jsem od Panahiho zatím viděl (Dayereh, Taxi Teherán, Ayneh), bych tenhle označil jako nejslabší. Většinu času to mělo podmanivou atmosféru, jenže i tak se tam našly utahanější místa a posledních 25 minut už mě to moc nebavilo. Každopádně se mi ten film líbil, jen mě tolik neoslovil, jako výš zmíněné dva Panahiho filmy. A ano, i tady se věnuje tématu života a útlaku v Íránu, ale zatím to dokázal podat vždycky dost zajímavě. Btw, líbilo se mi, jak občas bylo v pozadí slyšet komentování fotbalového zápasu Íránu proti Jižní Koreji a jak s koncem západu skončil i ten film. Lepší 3*

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

I tenhle díl jsem jako děcko měl strašně rád (i když míň), ale z dnešního pohledu mě zas tolik nebere a vlastně se pro mě stává i poněkud lehce zapomenutelným. Sotva bych dal teď dohromady, o co tam přesně šlo. 2*

Scooby-Doo (2002)

Jako děcko jsem měl tenhle film strašně rád a i když mi teďka v něčem připadá poněkud infantilní, pořád se na to dá v pohodě dívat a pořád ten film mám rád, i když už z něj nejsem tak nadšený jako kdysi. 4*

Scooby Doo: Záhady s.r.o. (2010) (seriál)

Slabé a nudné, chybí tomu kouzlo jak většiny seriálů, tak filmů. Hlavně to řešení vztahů mezi všemi, to mě štvalo ze všeho nejvíc... Sice ten prvek, že je v obou sériích je jednotný děj, není k zahození, ale prostě to moc nefunguje. 2*

Kolja (1996)

Na jednu stranu je to citová vydíračka jak sviňa, jenže na tu druhou se jedná o skvěle natočený a zahraný film, který má i celkem inteligentní příběh. Jako člověk, který se o české filmy zajímá a vidí jejich strašný úpadek tohle ocenit prostě musím, protože dobrých českých filmů je strašně málo. A tenhle dobrý je. 4*

Žiletky (1993)

Je to sice skvěle natočené a některé scény jsou hodně povedené, ale jinak mě tenhle film moc nezaujal, dost mě nudil a osud hlavního hrdiny mi byl poněkud lhostejný. Navíc jsem čekal víc, že z toho vypadne něco víc, když už to trvá dvě hodiny, ale ono ne... Jisté kvality to sice má, ale na podobný příběh - život za komunismu - bylo natočeno v Česku hodně filmů a většina z nich byla zajímavější, byť tahle se aspoň odlišuje vizuálem. Jen to ale nestačí. 2*