• Krátkometrážní

Mistr loutkář (1989)

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. A tenhle mě dost minul. Nějak zajímavé to začne být až v 50. minutě, protože až tam konečně začnou loutky víc řádit. Do té doby sledujeme strašnou nudu bez atmosféry a s naprosto nezajímavými postavami. Pak se to teda už nějak rozjede, je tam pár zajímavých nápadů, ale i tak mě to moc nebavilo. Je to sice skvěle natočené a na svou dobu dobře udělané, ale víc kladů tam už nevidím. Prostě to šlo úplně mimo mě. Stejně si myslím, že by to bylo lepší jako komedie. Lepší 2*

Na mamuta! (2010)

Ušlo to. Nejsem z toho zklamaný, ale ani nadšený. Na mamuta! je kombinací filmu o stáří, komedie, bláznivé komedie plné bizarních postav (a domu s nejdivnějšími dekoracemi, jaké jsem kdy viděl a konkurovat by mu mohla leda tak lampa z Texaského masakru (původního)) - akorát to společné honění mi přišlo mimo - a pohodové road movie (o kterou se to sice hezky snaží, ale nedaří se), přičemž ani jedno nedominuje a těžko říct, o co přesně se tvůrci snažili. Sice se na to dobře dívá, ani to moc nenudí, něco pobaví (i když spíš úsměvem než tím, že byste měli záchvaty smíchu), Depardieu je opět skvělý a příběh je dobře vymyšlený, ale na víc jak 3* to prostě není.

Deň radosti (1972) (TV film)

Zpracované je to zajímavě, jen mě to jaksi minulo a kvůli tomu i nudilo. Jestli takhle budou vypadat i Obrazy starého světa, tak evidentně Dušan Hanák není pro mě... 3*

2046 (2004)

I když víc jak 3* nedám, líbilo se mi to. Po filmařské stránce je to naprosto dokonalé, vizuál je uchvacující a i když jsem se bál, že zde bude forma přebíjet obsah, tak nakonec se tomu tak nestalo a obojí zde perfektně ladí dohromady. Bohužel to ale působí utahaně a hlavně je to zbytečně natažené na 129 minut. Sice se to snaží být velkofilmem o lásce s velkým V, ale tu velkolepost se to snaží vytvořit skrze zbytečnou délku a s ní spojené zbytečně scény, které by se bez problémů daly vystřihnout (třeba těch sexuálních scén bylo až příliš a některé trvaly moc dlouho). Kdyby to celé mělo 90 minut, mohl by z toho být naprosto skvělý film a asi bych z něj byl nadšen. Takhle pro mě je 2046 - kromě závěru - bez nějakých síly. A že na to měl. Závěr ten můj dojem naštěstí drobet zachránil, ale nadšený i tak být nemohu. Silné 3*

Příšerky pod hladinou (2017)

Začnu pozitivně. Je to hezky animované a podmořský post-apo svět je celkem dobře vymyšlený (třeba zombie piraně jsou podle mě dobrý nápad). O to víc člověka štve, jak nudný příběh se v něm odehrává, jak je to celé buď nevtipné nebo trapné nebo infantilní a jak bezcharakterní postavy se v něm pohybují (je tam tak jedna + ještě jedna, ke které jsem nějak sympatie bůhvíproč měl). Navíc, co se těch postav týče, většina z nich leze na nervy a je dost nesympatická. A co se týče děje - on nejen, že je nudný, on je i strašně divný a jsou v něm obrovské nelogičnosti. Já vím, je to animák pro děti, ale taky by se to mohlo řídit alespoň základní logikou. Tekoucí láva ve vodě??? A plně funkční vesmírná loď plná elektřiny, která je pod vodou??? Sorry, ale čeho je moc, toho je prostě příliš. Navíc to, že se to odehrává v postapokalyptické Zemi (což je na animák pro děti zajímavý námět), není plně využito a to je taky škoda. Podívat se na to dá, ale povedené to fakt není. 2*

Resolution (2012)

Nápad zajímavý, provedení, no... dejme tomu, ale hlavní problém je v tom, že s tím nápadem se dalo pracovat mnohem, mnohem líp. Tohle vypadalo jako nějaká jeho první verze, ve které nejsou vychytané všechny mouchy a taky je to na něm dost znát. Taky je to bez atmosféry, všechny záhady jsou podány blbě (a navíc tam nejsou vysvětleny - nebo jednoduše nemají účel, což je na prd, pokud je to tak), postavy mě nezaujaly, kromě toho feťáka, ten mi byl dost nesympatický a vlastně už na tom filmu nemám co chválit. Tady je největší průser v tom, že se ten film točil podle asi nehotového scénáře. Ona by z toho klidně mohla být i komedie, ale něco takového by tahle režisérská dvojice nedopustila... 2*

Zrcadlo (1997)

Nápad tenhle film má hodně zajímavý a myslím, že jsem ho snad ještě nikde neviděl, takže bych ho snad i označil jako originální. Každopádně ze všech tří filmů, co jsem od Panahiho zatím viděl (Dayereh, Taxi Teherán, Ayneh), bych tenhle označil jako nejslabší. Většinu času to mělo podmanivou atmosféru, jenže i tak se tam našly utahanější místa a posledních 25 minut už mě to moc nebavilo. Každopádně se mi ten film líbil, jen mě tolik neoslovil, jako výš zmíněné dva Panahiho filmy. A ano, i tady se věnuje tématu života a útlaku v Íránu, ale zatím to dokázal podat vždycky dost zajímavě. Btw, líbilo se mi, jak občas bylo v pozadí slyšet komentování fotbalového zápasu Íránu proti Jižní Koreji a jak s koncem západu skončil i ten film. Lepší 3*

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

I tenhle díl jsem jako děcko měl strašně rád (i když míň), ale z dnešního pohledu mě zas tolik nebere a vlastně se pro mě stává i poněkud lehce zapomenutelným. Sotva bych dal teď dohromady, o co tam přesně šlo. 2*

Scooby-Doo (2002)

Jako děcko jsem měl tenhle film strašně rád a i když mi teďka v něčem připadá poněkud infantilní, pořád se na to dá v pohodě dívat a pořád ten film mám rád, i když už z něj nejsem tak nadšený jako kdysi. 4*

Scooby Doo: Záhady s.r.o. (2010) (seriál)

Slabé a nudné, chybí tomu kouzlo jak většiny seriálů, tak filmů. Hlavně to řešení vztahů mezi všemi, to mě štvalo ze všeho nejvíc... Sice ten prvek, že je v obou sériích je jednotný děj, není k zahození, ale prostě to moc nefunguje. 2*