Šťastlivci (2008)

Road Movie nie je môj štýl alebo žáner a sám neviem, prečo som sa k tomu odhodlal (že by Rachel McAdams), ale oplatilo sa. Neil Burger nie je žiadny béčkar a natočené je to rozhodne dobre, ma to atmosféru, tempo, štýl a herecky je to dobre obsadené. Príbeh nie je moc výrazný, ale pri takom žánre by som povedal, že ho ani nie je treba, aj keď miestami by som prijal trošku viac príbehu. Na jedno pozretie a upršanú nedeľu rozhodne fajn. 70% - 3*

Hudson Hawk (1991)

Čakal som trošku iný typ komédie, ale dalo sa to pozerať. Bruce Willis, tak ako vždy aj tu ťahá film do plusových hodnôt svojím ksichtom alebo hláškami. Čo je rozhodne fajn, preto ho máte vlastne radi. Herecké obsadenie nie je zlé, a ten príbeh ma tiež niečo do seba a je dobre a zaujímavo natočený, ale ty záporáci mi nejako nesadli, čo ma prekvapilo najviac. Neviem, ako keby bol Bruce na plátne sám a nemal výraznejšieho protivníka. Aspoň, že scény s Bruceom a Andie MacDowell bol fajn. 65% - 3*

Atentát na střední (2008)

Zaujímavý žáner, príbeh a rola Bruca Willisa. Assassination of a High School President je film, ktorý je trochu odlišný od školských komédii, a ktorý je povýšený žánrom krimi. Čo znie fajn, no pri sledovaní filmu ma to moc nebavilo. Bruce Willis to hlavnú rolu tento krát nehrá a takže teenegerské duo (Mischa Barton, Reece Thompson) musí ťahať celý film. A v tom je ten najväčší problém. Film to určite nie je zlý a svoje kvality má, záleží len na divákovi, či ich zaujmú herci. U mňa sa tak nestalo, takže som sa miestami fakt nudil. 55% - 3*

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Starship Troopers: Invasion je niečo ako Star Wars: Clone Wars. Japončíci skratka vedia a animácie vyzerá fakt pekne, rovnako ako aj akcie, ktoré sú dobre je ich tu dosť a sú podporené dobrou hudbou. Čo sa týka tej hudby, tak som rád, že použili korene od Basila Poledurisa, to je jedno s tých výraznejších plusov. Taktiež aj zaujímavý príbeh. Prekvapila ma aj ta tajuplná atmosféra, ktorá film sprevádzala. Starship Troopers: Invasion je jeden s tých animákov, ktorý poteší fanušikov a milovníkov akčných anime sci-fi. 70% - 3*

Muži v černém 2 (2002)

Dvojka je trošku slabšia, ale stále je to film kde sa dá zabaviť. Nápady rovnako ako v predošlom diely nezostali len na papieri a s vyšším rozpočtom prišlo aj viac akcii. Rovnako zaujímavý je aj príbeh. Tommy Lee Jones už tu nie je taký frajer ako v prvom diely za to postava Willa Smitha je zaujímavejšia a ešte o niečo lepšia. Dvojka sa riadi heslom všetkého viac aj keď minút ma menej, za to tempo filmu skoro nikde nedrhne. 65% - 3*

Muži v černém (1997)

Jednotka je s prehľadom najlepšia. V dnešnej dobe už Men in Black nie je také žrádlo, ako v tej dobe (efekty sú jeden s hlavných ťahakov filmu a časom pochopiteľne zostarnú), ale stále je to dosť zaujímavé (príbehom alebo akciami), dobre obsadené, kde nie je núdza o nápaditosť v akčných či humorných scénach. 70% - 3*

Muži v černém 3 (2012)

Trojka je v podstate to čo predošlé diely. Až na to že Tommy Lee Jones tu už nemá toľko priestoru. Najväčšou zmenou oproti predošlým dielom je asi príbeh, ktorý nám dá mladšiu verziu agenta K v podaní Josha Brolina. Smith je stále sympaťák a s Brolin im to perfektne klape. Nájde sa tu dostatok vtipných momentov aj akčných scén. Celkom som sa opäť bavil, ale film v podstate okrem príbehu a mladšej verzie agenta K moc neponúkol. Čakal som trošku viac. 65% - 3*

Národ snílků (2010)

Za poslednú dobu v tomto žánre asi najväčšie prekvapenie. S Kat Dennings sa poslednú dobu stáva čoraz zaujímavejšia a dobrá herečka, ktorá ma charizmu a je zároveň ... sympatická ? Priznajme si to. Je to kosť a každý je rád, že nevyzerá ako barbie. Príbeh je celkom zaujímavý a hlavne dobre natočený. Režijný debutant Michel Goldbach dal tomu tu správnu sýrovosť. Atmosféra je miestami fakt hustá a hudba tomu tiež dopomáha. Film sa tvári navonok doslepácky, ale je to stále o teenageroch. A to je hlavne plus tohto filmu. Zachytiť film, ktorý sa tvári dospelo a hrajú v ňom školáci sa len tak nevidí a tento film je v tomto smere fakt jeden s najlepších, hlavne vďaka skvelej režii. 80% - 4*

Kopačky (2008)

Priznám sa že som čakal trošku inú komédiu, ale táto je viac "dospelejšie a reálnejšia" čo niekomu zrovna nemusí vyhovovať. Za seba môžem povedať, že som sa moc nenudil a bolo to zaujímavé sledovať ako sa situácia bude vyvíjať ďalej. Aj keď pár nudných miest by sa zo začiatku našlo, ktoré neboli zaujímavé a ani vtipné. Je to dobrý film, kde príbeh určite zaujme, len keby sa trošku zapracovala na humore, ale chápem, že tvorcovia to chceli podať takto. 65% - 3*

DC Showcase: Catwoman (2011)

Pre mňa trošku lepšie ako Rok Jedna. Ma to tempo, ma to štýl a je to zaujímavejšie. 65% - 3*