Impostor: Živá zbraň (2001)

Moc sa mi do toho nechcelo, ale dostal som chuť na nejakú dobru sci-fi a Philip K. Dick patrí v tomto žánri medzi špičkových autorov (Total Recall, Minority Report, Screamers). A kedyže viem že to stoji za figu, tak sa tomu vyhýbam kludne aj ďalej. Námet bol fajn, ale to lacne spracovanie ako s TV filmu ma moc neoslovilo. Zvuky s predatora, či Robocopa alebo kostymy požičané s vesmírnej pechoty mi ani tak nevadili, ako to, že to bola celkom nuda, na ktorú sa moc dobre ani nepozerá. Všetko tu vyzerá strašne lacno a rovnako chudobná mi príde aj réžia. Žiadne napätie, alebo záhadná atmosféra, proste nič okrem par momentov. Nabudúce si dám radšej tu vesmírnu pechotu, ta ma rovnaké kostýmy a poskytne mi podstatne lepší zážitok. 45% - 2*

Moucha (1986)

Vynikajúca hudba, Jeff Goldblum, masky a mrazivá až nechutná atmosféra. Spolu s Cameronovými Aliens, McTiernanovým Predatorom a Carpenterovou The Thing je Mucha jeden s najlepších sci-fi hororov nielen osemdesiatych rokov! 90% - 5*

Batman vs. Hush (2019)

Slabých päť alebo silné štyri ? Batman: Hush je pre mňa jeden s najlepších Bat-komiksov a aj keď mi zopár zmien oproti predlohe nevadili (takmer celé zmenné finále, žiadna Hunters, žiadna Liga ani Ras al Ghul, či Barbara ako Oracle, pritom jej Batgril tu bola úplne zbytočná), nemá to ten správny náboj, aby to strhlo tak, ako predloha. Okrem záhadného Hush-a, ktorý ide nekompromisne Batmanovi po krku, poteší aj hromada známych vedľajších postav ako Superman, Bane, Poison Ivy, Riddler, Joker a Harley, Scarecrow, či Nightwing alebo Catwoman. Obzvlášť Batman a Selina Kyle to dobre ťahajú, akcie majú šťavu a záver, kde sa pritlačí trošku na viac pílu konečne strhne. 85% - 4*

Divočina (2006)

Trošku nechápem tomu nízkemu hodnoteniu, ale fajn. Asi každý sťahoval body za mix Levieho kráľa a Madagaskaru. Je to trošku kopírka s každého rožku trošku, ale vôbec mi to nevadí. Je to krátke, úderne, svižne, zábavne, postavičky pobavia a slovenský dabing tomu dodal ešte väčšiu šťavu. 70% - 3*

Tolkien (2019)

Mám rád Tolkienové diela a tešil som sa aj tento film o tvorcovi jednej s najlepších fantasy ság. Po trailery som mal trošku zmiešané pocity ohľadne Nicholasa Houlta, ale nakoniec mi tam celkom aj zapasoval. Problém bol však inde. Tolkien ma určite zaujímavý život, ale toto čo predviedli tvorcovia ma moc nezaujalo. Možno aj preto, že sa jedná iba o jeho začiatky, ktoré tak zaujímavé, aby sa o nich hovorilo skoro dve hodiny nie sú. A na druhu stranu som väčšinu vedel, hovorilo sa o jeho živote v dokumentoch v Jacksonovej adaptácii. Ten bol síce o dobru trištvrte hodinu kratší, ale aj zaujímavejší. Nemôžem povedať, že by to bola vyložená nuda, ale určite sa dalo s jeho života ukázať viac. Aj keď ma to zaujalo, prišlo mi to pomalé, rozťahane a v najlepšom to skončilo. Keby sa úvod prestrihal a pokračoval príbeh ďalej, určite by to bolo zaujímavejšie. Možno ľudí čo o Tolkienovi veľa nevedia to bude baviť viac. Veľká škoda, že nám neukázali čo bolo ďalej. Tak tajne som dúfal, že sa dočkáme aj záberu na náhrobok Berena a Luthien. Dojímavá hudba by k tomu aj bola, pretože Thomas Newman so svojim pianom patrili k plusom v tomto filme. Obľúbený soundtrack: Impecunious Circumstances, Helheimr (End Crawl). 60% - 3*

Toy Story: Prehistorický (2014) (TV film)

Tieto dlhšie Toy Story animáky ma bavia viac ako tie kratšie. Hlavne sa to ma kam rozbehnúť a čo ponúknuť ako v tomto prípade. Priestor pre vedľajšie postavy poteší, nápady a štýlový dinosauri nechýbajú a ako celok je to kvalitne rovnako dobre ako film. 85% - 4*

Krátké příběhy hraček: Partysaurus Rex (2012)

Konečne aj T-Rex dostal konečne svoj priestor vyniknúť. Vaňová party nemala chybu, za tých pár minút dobre pobaví a záver taktiež vyčarí úsmev na tvári. 85% - 4*

Hračičky (2011)

Čo môžu ponúknuť krátke príbehy hračiek ? Akurát tak krátke príbehy o hračkách. Je to vtipne, zábavne a predovšetkým krátke, no iné príbehy sú o niečo lepšie. Hlavne tie dlhšie ako That Time Forgot alebo Toy Story of Terror. 70% - 3*

Toy Story: Strašidelný příběh hraček (2013) (TV film)

Tieto dlhšie Toy Story animáky ma bavia viac ako tie kratšie. Hlavne sa to ma kam rozbehnúť a čo ponúknuť ako v tomto prípade. Hororový príbeh zaujal, priestor pre štýlovú akciu a dobre nápady opäť nechýba (bezruký Carl Dillon Weathers s Predatora pobavil) a ako celok je to kvalitne rovnako dobre ako film. 90% - 5*

Shaft (2019)

Jednotka od Singeltona mi prišla lepšia. Toto ma moc nebavilo a dosť ma tu otravoval Shaft junior, na druhú stranu treba pochváliť aj nestarnúceho Samuela L. Jacksona, pretože tie hlášky a prestrelky mu idú ako za mlada. Veľké plus patrí práve jemu, bez neho by bol tento film polovičný. 60% - 3*