Nadosmrti (2021)

Originální revenge biják, kterej ale naštěstí nebude sloužit jako inspirace chlapům, kterym už lezou jejich manželky na nervy. Protože kdo by se chtěl kvůli nesnesitelný manželce zabíjet? :-) Příběh dává vcelku smysl a až na pár logickejch kiksů je jakž takž reálnej. Ale možná právě proto jde občas i přes krátkou stopáž o nudnější podivanou. Představoval bych si větší porci napětí i akce, což trochu souvisí i s pomalejšim tempem vyprávění (než dorazej hlavní záporáci se děj docela táhne). Megan Fox mi sem tam připomínala Bruce Willise, kterej se na place víc nudí než si svojí práci užívá. Ale ve výsledku to zase tolik nevadilo, přece jen se na ní dá docela koukat :-D Jsem v podstatě spokojenej, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by se dal ústřední námět zpracovat ještě o něco zábavnějc a líp, tři silnější hvězdy.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Už nějak standardně musim prohlásit, že čim větší hype se kolem něčeho dělá, tim spíš zustává výsledek za (mym) očekávánim. Nápad, jak uchopit sociální drama nevšednim způsobem, byl hodně dobrej. Jenže když se tomuhle tématu scénář věnuje, jsou scény spíš nudný a utaháný než pořádně dramatický (jednotlivý díly jsou taky různě atraktivní - třeba první, druhej a poslední díl byly pro mě velká nuda). Ale ono se stejně spíš vsází na gore a pojetí dětskejch her jako bojů o holej život. A já jsem se prostě pořád nemoh naladit na správnou notu tohohle ulítlýho, přebarvičkovanýho a infaltilního světa (třeba kulisy mi nesedly vůbec). Příběh mnohdy taky šustil papírem, resp. málokterej twist je fakt šokující a většinu z nich znalej divák odhalí dřív než by bylo záhodno (detektivův bratr, VIP nebo číslo jedna). Mnohdy mi ani nesed výběr hudby a humor (to už je ale holt častá daň za asijskou produkci). Třetí silná hvězda za námět, nekompromisní úmrtnost postav a mnohdy napínavou atmosféru.

Mrazivá past (2021)

Akční béčkárna, kterou táhne jenom obsazení Liama Neesona a místama sympaticky nepředvídatelná úmrtnost postav a s tim související závěr. Kromě Liama Neesona jsem ještě rád po delší době viděl Lawrence Fishbourna, zbytek castingu však vůbec nezaujal (a hlavní zabíják neměl ani stopový množství charismatu nebo uvěřitelnosti). Akce sice bylo oproti utahanýmu úvodu nakonec vcelku dost, ale vadilo mi její mnohdy do očí bijící CGI provedení (všechny scény na ledu) a žádná extra zajímavá akcční scéna se taky neobjevila. Příběh jakoby vypadnul z rutinního béčka osmdesátejch let, jenže se jaksi zapomnělo aspoň na nějaký hlášky. Víc jak dvě silnější hvězdy fakt dát nemůžu.

Taxi 4 (2007)

Je škoda, že od dvojky Luc Besson tak nějak rezignoval na humor a soustředí se hlavně na posouvání sympatický nadsázky a funkční karikatury policejního sboru do absurdních sfér. Narozdil od trojky pak ještě navíc chyběj nějaký fakt zapamatováníhodný scény nebo hlášky a s akcí se tvůrci tentokrát taky dvakrát nepřetrhli. I bez větších očekávání po třetim dílu menší zklamání, dvě jistý hvězdy.

Steve Jobs (2015)

Předchozí film mě teda zaujal víc, jelikož jeho hlavnim tématem bylo Jobsovo vizionářství. Danny Boyle se zaměřil téměř výhradně na jeho soukromej / rodinnej život, kdy Jobsovy (ne)úspěchy sloužej předevšim k dokreslení týhle dějový linky. Navíc mi teda ani nesedlo Boylovo technický experimentování, kdy na první dvě dějství v letech 1984 a 1988 použil starý kamery (16 mm a 35 mm film) a v HD točil až závěrečnou část v roce 1998. Chápu, proč to tak udělal (třeba snaha o větší autenticitu tehdejší atmosféry), ale v dnešní době velkejch televizních obrazovek je na něco tak archaickýho koukat v soudobym bijáku už docela utrpení. Pochvalu však zaslouží skvělej MIchael Fassbender a samotnej závěr, kterej měl vcelku funkční emotivní linku.

Válka zítřka (2021)

Solidní akční scífko, u kterýho jsem měl občas pocit, že ho točil Emmerich (exploze, postapo svět apod.). Pravda, když se odhlídne od akčních sekvencí a sympatickýho castingu, nejde o žádnej zázrak. Příběh moc twistů ani napínavý atmosféry nenabízí, závěrečná výprava do Ruska je značně přiblblá a hledat ve scénáři logiku vážně nikomu nedoporučuju. Na druhou stranu ty dvě hodinky příjemně utekly, monstra byly zajímavě vizuálně pojatý a určitě se jedná o ideální biják pro nenáročnej večerní relax. Za akci a casting čtvrtá hodně slabá hvězda.

Pig (2021)

Nicholasovi Cageovi ukradli lanýžový prase. Takže ho hledá. Zní to bizarně ... a je to bizár. Jakože uplnej brak to teda neni a milovníkům artu možná tenhle biják bude aspoň trochu vyhovovat. Ale mě to fakt vůbec nebavilo. A ty předlouhý dialogy (z mýho pohledu o ničem) v kombinaci s Cageovym utrápenym obličejem byly extrémně nudný.

Modrý zázrak (2021)

Standardní film dle skutečný události, takže pro mě divácky nepříliš zajímavej (aneb správně vyhrocená a filmově přepálená scéna občas přijde vhod). Nějaká ta životní pravda nebo poselství bijáku však byly vcelku fajn. Jenže to může víc oslovit spíš adolescentní diváky než dospělejší publikum. Špatnej film to neni a třeba casting byl celkově fajn (včetně dětskejch rolí), ale já očekával, že se budu víc bavit než nudit, dvě hodně silný hvězdy.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Určitě lepší Marvelovka než předchozí Black Widow. V první půlce slušně našlapaný, zaměřený hlavně na fajn bitky (aby taky ne, když prim hrajou asiati) a rozjíždí se na marvelácký poměry neokoukanej rodinnej motiv. Jenže v druhý půlce jakoby bijáku došel dech. Přebarvičkovanej mysteriózní svět mě moc nebavil a monstra nebo záporáci taky moc ne. Je ale dost možný, že moje znudění z části způsobilo tristní ozvučení kinosálu, kdy jsem natěšenej na Dolby Atmos dostal spíš potichu hrající reprodukci bez jakejchkoliv výraznějších basů. Asi by bylo fér si někdy dát druhou produkci s pořádnym zvukem, protože za tohle samozřejmě film nemůže. Za mě zatim tři silnější hvězdy.

Expedice: Džungle (2021)

Nenáročná podivaná s dobrodružnou atmosférou, akcí a pár hláškama. Vizuál však často kvůli přílišnýmu CGI docela haproval (třeba záporáci nebo Rockova kočka nepůsobili vůbec reálně). A ačkoliv se to od Disneyovky očekává, já měl prostě pořád menší problém s určitou dětinskostí. Ať už v případě samotnýho příběhu nebo jednotlivejch záporáků, ze kterejch "vyzařovalo" leccos, ale strach nebo respekt fakt ne. Ani upřímně nevim, jestli bych tomuhle bijáku moc nefandil, kdybych ho označil za rodinnou podivanou. Za mě spíš film pro menší diváky, což v případě Rockova angažmá docela zamrzí, tři hodně slabý hvězdy.