Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Krátkometrážní

Recenze (1 379)

plakát

Zmařená cesta (2001) (TV film)

X-tá televízna chobotovina z bermudského trojuholníka. Tentoraz tvorcovia dejovo vykrádajú Horizont Udalosti aby si veľmi nedrali mozgové závity vymýšľaním vlastných nápadov. Herci blúdia tmavými chodbami lode kde občas niečo vybafne, zažívajú rôzne debilné halušky a nakoniec uvidia bandu mizerných digitálnych duchov čo vysávajú duše. Radšej keby povysávali všetky koberce na lodi!

Ataque de Pánico! (2009)

Obrí roboti a dáke stíhačky ničia mesto a nakoniec všetko ľahne popolom v obrovskom výbuchu. Pekné efekty, slušná apokalyptická atmosféra a údajne má byť podľa toho aj celovečerák. Ja tam síce žiadny potenciál ( tých 5 minút je na tento námet akurát dosť ) nevidím a podobnú inváziu mimozeských šrotovadiel sme tu už nedávno mali, ale aj tak by si to asi každý pozrel už len kvôli krajine pôvodu. Uruguajských trhákov zrejme nikto z nás zatial moc nevidel.

Žlutý (2006)

Falošný trailer na film o nejakom robotovi čo behá a strieľa. Sterilný mix Ja Robot a Ghost in the Shell ktorý určite ( aspoň mňa ) nedokáže navnadiť na prípadný celovečerný film. Efekty sú dosť dobré, chýba len akýkoľvek nápad čo by to celé ťahal.

Zombies (2006)

Vystresovaná vdova s dcérami sa sťahuje do strašidelného domu v horách. Jedna dcéra je puberťáčka a tá mladšia zasa vidí imaginárnych kamarátov čo ju lákajú do starej bane - no, pár(tisíc)krát už sme podobný námet videli. Ten dom je pekná barabizňa so strašidelným potenciálom, ale to by sa okolo nej musolo obšmietať niečo iné než partia ušmudlaných decák s krompáčmi čo sa mstia zo záhrobia za staré krivdy. Nesmie tu chýbať ani povinný starý blázon žijúci v lese a rozdávajúci múdre rady typu "v noci nechoďte do lesa". Všetko je na svojom mieste, žiadne klišé nechýba. Rutina-rutina-rutina, aspoň že to nie je moc blbé.

plakát

Godzilla 2000: Millenium (1999)

Godzilla sa vracia aj po smrti, ešte zubatejšia a ostnatejšia než predtým a hneď na úvod sa efektne uvedie na scénu prežúvajúc loď. Vďaka použitiu počítačových efektov nevyzerá konečne ostrelovanie Godzilly raketami smiešne. Po rokoch sa na scéne opäť objavujú mimozemšťania v podobe obrieho lietajúceho taniera ktorý pristane na streche mrakodrapu a začne hackovať počítače. Táto časť sa pohužial pomerne vlečie a divák len čaká kedy sa už dovalí Godzilla ktorá sa zatial promenáduje niekde v riti. Z taniera nakoniec "vytečie" pekne hnusné monštrum menom Orga,takže sa konečne dočkáme vytúženého zápasu. Ten je však pomerne nudný a fádny, teda až na záber keď si Orga poriadne roztiahne gágor a pokúša sa zožrať Godzillu čo jej ona oplatí tým, že ju brutálne odpáli zvnútra. Napokon Godzilla len tak pre srandu začne vypalovať mesto, japonci len čumia a prihodia pár filozofických postrehov.

plakát

Godzilla VS Destoroyah (1995)

S Godzillou nie je niečo v poriadku, je celá žeravá a dymí sa z nej. Silno sa totiž zahrieva a napokon má vybuchnúť, čo bude mať za následok nukleárny holokaust a koniec sveta. Japonci preto vyvinú zmrazovacie zbrane aby ju trocha schladili. Medzitým sa však začnú rozmnožovať nejaké nové príšery. Najprv sú mikroskopické a zožerú len pár rýb, rýchlo však vyrastú na hračkársky vyzerajúce krabovité potvory s votreleckými vyskakovacím sánkami. Súboj týchto potvor s elitným komandom tiež pripomína votrelcov. Nakoniec sa vyvinie jeden obrí Destoroyah a jeto teda riadne apokalyptické hovado. Godzilla bude mať zasa plné pazúry práce a tentoraz jej helfne aj synátor Giodzilla Junior. Záverečný zápas s Destoroyahom je už tradične efektný a plný rozprskávajúcich sa mrakodrapov, aj keď nemá na predchádzajúci súboj so Spacegodzillou ktorý bol predsa len veľkolepejší. No a napokon príde ten okamih na ktorý sa čakalo a Godzilla sa predsa len roztaví. Fakt ma to vzalo. R.I.P

Nezvěstní v boji (1984)

Jedna z tých lepších Norrisových chobotovín na ktorú sa dá vcelku aj pozerať. Veľký Chuck sa tu vydáva do vietnamu oslobodiť na vlastnú päsť nejakých zajatcov čo tam zostali zabudnutí. Na rozdiel od podobne ladeného Ramba 2 sa však Nezvestní v Boji dosť vlečú a než dôjde na nejaké výbuchy v džungli prejde väčšina filmu. Chuck chodí hore-dole za rôznymi ľudmi a ťahá z nich informácie či kupuje výbavu na akciu. Nakoniec k vytúženej akcii dôjde a Chuck sa môže v spomalenom zábere vynoriť z vody s obrím guľometom, z čoho si rákosníci spontánne kadia do nohavíc. Na Chucka Norrisa celkom slušný film, čo však bohužiaľ znamená že stále nič-moc.

plakát

Agent v sukni 2 (2006) odpad!

Martin Lawrence je zrejme najnevtipnejší komik súčasnosti, napriek tomu mnohým divákom stačí ak sa navlečie do kostýmu tučnej babičky a váľajú sa od smiechu po zemi v kaluži moču. Na mňa táto rádobykomédia rozhodne žiadne inkontinečné účinky nemala. To pretože to bolo hovadsky nevtipné ( tučná mama čumí ženám na kozy, tučná mama sa pitvorí - sakra to je tak stráááášne neskutočne vtipné až si usieram!!! ) a bolo tam príliš veľa "múdrych" rád tučnej mamy ktoré z nej prúdom striekajú pri každom kroku aby to celé malo aj morálne výchovný efekt. Nech sa svojou múdrosťou udusí, poserie a skape!

plakát

Džošú sasori: Dai 41 zakkjobó (1972)

Slabšie než prvý diel. Meiko Kaji tu má ešte menej textu než predtým ( tj. takmer nič ) a naviac tu fakticky vôbec nič nerobí, proste len ide s ostatnými, zazerá tým svojim vražedným pohľadom a všetko sa deje okolo nej ( aj keď v jednotke tobolo vlastne tak isto ). Ani ten vizuál nie je to čo v jednotke, aj keď nejaké tie halucinácie sa tu predsa len nájdu. Nakoniec tu má samozrejme ( tak ako v jednotke ) Meiko svoje vražedné sólo ktorého najpozoruhodnejšou časťou je figurína policajta poletujúca nad autom, to som fakticky nepochopil. Po sugestívnej až surrealistickej jednotke je to fakticky slabota.

ヴァーサス (2000)

Zo začiatku výborné, nikto netuší čo sa deje, gangsteri sa vraždia, potom zasa ožívajú a z toho vizuálu som sa skoro posral. Lenže!!! Ďalšie naháňačky lesom už sú nudné a keď sa Kitamura začne pokúšať natlačiť do toho akúsi úbohú zápletku s prevtelovaním a nekončiacim súbojom dobra a zla je to fakt bieda. V tomto bode som už film ledva dopozeral do konca. Napokon sa to ešte trošičku rozfofruje ale to už len tak decentne. Dovetok z budúcnosti je potom už naprostý výkrik demencie. Urobiť to kratšie, vynechať akékoľvek vysvelľovačky a nechať sa len tak zabíjať jakuzákov so zombíkmi tým zbesilo vizuálnym štýlom ako na začiatku, bolo by to asi fakt žrádlo. Takto ma to len naštartovalo a potom nasralo!