• Krátkometrážní
  • Hudební

Válečné hry (1983)

80tková kultovka s príjemným retro štýlom. V dnešnej dobe by som asi ani veľmi nečudoval, keby sa niečo takéto udialo, keďže svet je jeden veľký prepletenec káblov a sietí.

Projekt X (1987)

Veľmi príjemný snímok, ktorý mi v dávnejšej minulosti sprostredkoval jeden z najkrajších kino zážitkov. Sympatické postavy ( jednoznačne vyhrávajú opičí predstavitelia ) a dojímavý príbeh, dve z ingrediencií ktoré definujú skvelý rodinný film.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Režijne zvládnutá ducharina, ktorá prinesie zopár zimomriavkových scén a zaženie hlad po podobne ladených snímkoch, ak teda nemáte po ruke POLTERGEISTA alebo AMYTIVILLE HORROR ( uprednostňujem remake z roku 2005 ).

Karanténa (2008)

A máme tu zase snímok, ktorý využíva populárny námet, ktorý definoval aj snímky ako MONŠTRUM, VITAJ V DŽUNGLI alebo PARANORMAL ACTIVITY. Nie zlé, Jennifer Carpenter by mohla byť častejšie obsadzovaná do hororov ( čo dokázala aj v MOCI DIABLA ) a záver je naozaj tutovkový, ale...ale aj napriek prijateľnej minutáži pôsobí film v niektorých momentoch nejako zdĺhavo.

Maturitní ples (2008)

Dlhé roky som tento mainstreamový slasher podceňoval. A dnes, v roku 2013 zisťujem, že to má svoje kvality, napätie aj atmosféru, síce sa nepribližujúcu voči svojim excelentným prapredkom ( HALLOWEEN a spol. ), ale dáva to svoje pravé z nového milénia.

Penelope (2006)

Rozprávočka pre mladých aj starých, s milými hereckými výkonmi a roztomilým noštekom Christiny Ricci.

Dračí války (2007)

Trailer ma navnadil na kráľovskú porciu dobrodružnej fantasy zábavy. Musím uznať, že som vlastne dostal to čo chcel, ale mohlo to byť intenzívnejšie a profesionálnejšie.

Rozsudek smrti (2007)

Klasický námet o pomste. Ale čo je na tomto to najlepšie, je Baconova premena zo vzorného otecka v krvilačného lovca. To sa len tak nevidí. A hlavne kvôli tomuto snímok odporúčam. Aj keď to nieje až taký skvost.

Pan chůva, neboli osobní strážce (1993)

Najvydarenejšia Hoganova vecička. Námet, ktorý ochutnali aj Vin Diesel s Jackie Chanom ( a pred ním ešte aj veľký Arnold ). Valibuk, ktorý si to rozdá s partiou ´´kevinovských´´ decák. Vtipné a svižné.

Vesmírné komando (1991)

Je jasné, že tento snímok stojí a padá na hlavnom predstaviteľovi. Hulk Hogan je celkom obstojný komik ( hlavne svojim fyzičnom ), dej nieje vôbec náročný a má vtipné momenty.