Má lepší polovička (2006)

Tohle nám, my ladies, fakt nedělejte, nikdy nikdy nikdy nás nenuťte si vybrat, protože tady nějaká Sophiina volba? Pff, čajíček :-) A... Engeléénd Engeléénd Engeléééénd! (Jo jinak film docela dobrej, Portugalsko krásná země, v době konání EURO 2004 ještě hezčí, pár Dyer-Kearney (i když ona vypadala tak trochu jako jeho máma... nebo aspoň jako jeho starší sestra) tu chemii mezi sebou docela měli, no a Vinnie Fuckin' Jones zabiják as ever. Jen ti dva komentátorští dementi totálně zbyteční. Ale filmeček docela originální, romantíka a happy end jak vyšitý, no neberte to. A distributore- britského týmu? Jako fakt?).

Střepy v hlavě (2008)

Nasaju kouř do plic a nechám ho tam stát, když dostane se do mozku, začne si se mnou hrát, to pak mám zas ty svoje šílený stavy, dělám co mi řeknou ty hlasy z mojí hlavy... Ale jo, mrazivá atmosféra se tomu upřít nedá, příběh docela zajímavý, pár fajn bubu scén a pozadí... ehm, pozadí Londýna, ofkórs, taky pěkný ;-) Ale zároveň i docela nůďa a takovej ten pocit 'who cares', bude vám asi jedno, kdo, kde, kdy a proč. A to není nikdy moc dobře...

Devil (2001)

Takový menší Faunův labyrint, ale o nic horší, Del Toro se s tím prostě nesere, vychrstne vám to do obličeje a vy už si to přeberte, co váš pud sebezáchovy ráčí. Mám namysli samozřejmě i zde ukázané násilí na dětech, to prostě s jedním vždycky zacloumá, ať už ty midi lidi máte rádi anebo je máte ještě radši... když jsou na dvacet metrů od vás :-) Jinak španělská klasika- skvělý hutný děj, krásná hudba a pěkné interiéry. K tomu si připočtěte skvělé herecké obsazení se záporákem Jacintem v čele a máte tu úžasnou hororovou atmosférickou pohádku.

Pomsta je má (2015)

Člověk si tak představuje, jak by to asi vypadalo, kdyby tohle mělo v zádech pořádnej scénář a v hlavní roli herečku a ne hérečku, ale jinak spokojenost, správně špinavý, vydrsněný, přesto se jak hlaveň ve stehně toho zmrda do mysli zarejvá myšlenka, jak by to vypadalo... ale to už jsem říkal... :-) Ale na low budget thriller podívaná docela dobrá.

Choking Hazard (2004)

Punkovej zombie námrd, se zombie myslivci (zombie myslivci!!!), hláškujícím Dolanským, slepým filozofem Duškem a Dádou Patrasovou, co tam střílí zombáně do hlavy a na konci přijede v tanku- no řekni, nezní to kurevsky skvěle? Zní co? Hmm, tak škoda, že je to taková sračka. Jedna hvězda za Vypsanou fiXu... shit, kecám, obě, obě hvězdy jsou za fiXu, protože "Uwaga, uwaga! Palenie tytonia powoduje raka!"

Mechanický pomeranč (1971)

Njn, pověry nelhaly, tenhle film je totiž fuckt zatraceně dobrej, film, po jehož konci si jeden řekne "a kurva, ta společnost je fakt těžce v prdeli", no prostě zase jednou film, kterej si s sebou ponesete ještě dlouho. Ani nedokážu říct, která polovina ve mně zanechala hlubší stopu, jestli ta první, ultranásilnická, anebo ta druhá, ozdravná. No je to každopádně jedno, Kubrick je bůh a McDowell ďábel. "Jsem vyléčenej..."

Dům na špatné adrese (2008)

A to jste si mysleli, že je váš soused hajzl... :-) Ten nejprůměrovatější film z průměrných, je čas udělat logice pápá, je čas udělat logice pápá... ne, vopraudu, tady se jede těžce na efekt, zkrátka, aby to scénáristovi šlo pěkně pod ruku a člověci v tom filmu aby mířili přesně tam, kde je on potřebuje mít. Ale srát na to, když je ten Samuel L. Jackson taková svině a vy si tak budete lebedit a říkat si "jo, Same, pořádně jim ten středostavovskej život oslaď, muhaha" (oukej, možná, že zrovna tohle si říkat nebudete... ale určitě na to aspoň pomyslíte! :-). Zkrátka bez Sama docela nůďa, ale chlapec to dost tahá nahoru, tu roli si vyloženě užíval, zmetek jeden :-)

Mexická jízda (2001)

Však to známe všichni a už je fuck, jestli to někdo prožil doopravdy a někdo o tom jenom sní... Film, po jehož konci nebudete vědět, jestli máte být veselý anebo smutný, ale hlavně film, který ukázal, že točit film s puberťákama nemusí ve výsledku zajímat zase jenom puberťáky, ¡bravo, pán Cuarón.

Sviňák (2013)

Báječný vánoční filmeček, se spoustou bílého sněhu, po kterém (se) sjíždět je jedna velká radost, spousta krásných, usměvavých a počestných lidiček, bez charakterových vad, co v čase adventu v sobě probouzí své ještě lepší já, do toho nám vyhrávají koledy, no radost pohledět. Konec to zabil, "I'm a creep, I'm a weirdo."