Barbora Poláková: Kráva (2012) (hudební videoklip)

"Nedals mi kytku na Valentýna, čekám, že mě pozveš aspoň do kína. Ty se někde couráš, ani jedna zpráva, úplně mě bouráš, Bože, já jsem krááá va va va..." Bára je fakt skvělá zpěvačka, co se očividně nebere vážně. Super, text, klip, ale hlavně pésnička samotná (asi jsem znásilnil repeat button na YT :-p).

Vincent (1982)

Burton v době, kdy byla jeho představivost nekonečná a mysl temná. Oboje se pak nebál použít v tomto kraťasu, vizuální skvost, lepší než Nightmare before Christmas, Mrtvá nevěsta a Frankenweenie dohromady.

Život je krásný (1946)

Nejen život, ale i tento, ryze nadčasový, film je vskutku krásný. Stačí se posadit, uvelebit se a už se jen nechat opájet úžasnou vánoční a dobovou atmosférou a hned jeden uvěří, že ten život je snad opravdu krásný. Film o tom, že největší bohatství se ukrývá v lidském přátelství a že budeš-li konat dobro, vrátí se ti měrou vrchovatou. Že je to naivní představa? Možná, ale proč tomu aspoň na ty dvě hodiny neuvěřit.

odpad! (2013) (amatérský film)

Dobrá jízda, tenhle kraťas (kdepak, žádnej odpad! se konat nemůže), no asi ještě víc mě pobavilo, že tento koutek komunálního odpadu byl pro pana režiséra nejkouzelnějším místem v Brně (nebo aspoň v týhle části) :-) A co, Choze, dočkáme se sequelu? :-)

Zrůdy (1932)

Chápu, že ve své době musel film Zrůdy vyvolat pořádnej poprask, ale přeci jen, píšeme rok 2014 a tak to na mně už nezanechalo takovej whuáá efekt jako na lidi tenkrát. Byla to prostě taková milá romantická komedie o lidech z maringotky, kde si ženský pěstujou plnovous, omladina běhá po rukách (protože nohy jaksi chybí) a když si chcete vzít nějakou slečnu za ženu, dostanete k ní jako bonus i její siamské dvojče. Ale abych moc nefrflal, svoje kouzlo tyhle zrůdy vážně mají, o to spíš díky skvěle vygradovanýmu konci, kde by se slabší povahy mohly i možná malinko bát.

Vymítač ďábla (1973)

Nejsem zrovna dvakrát fanouškem hororů o vymítání, každopádně tenhle Vymítač je vážně nářez, legenda, kult, no prostě fakt pecka. Malá Linda Blair tady předvádí životní výkon, ty posedlý ksichty (i díky hoodně povedený masce) házela fakt dobře. Být film tak o čtvrt hodinu kratší, tudíž kdyby měl větší tempo a spád, šel bych do plných, ale i takhle se jedná o asi nejlepší horor o posednutí ďáblem. O to spíš když na to koukáte v noci, na nádvoří zámku a s dalšíma hororovýma bláznama :-)

Pýcha národa (2009)

Jak se jen mohlo Němcům podařit projet válku, když měli takovýhle supervojáky...? Hustě věrohodné, věrohodně husté :-)

Lady Snowblood (1973)

Asi jako spousta dalších, co to tu viděla, jsem na film koukl hlavně ze zvědavosti, čím že se to nechal Tarantino inspirovat při psaní Kill Bill. Mno... nebudu to napínat, Lady Snowblood je jen slabý odvárek řádění Nevěsty Umy Thurman. Avšak oněch stylizovanejch záběrů, jako třeba cákance krve na fialové kytky (nevím, co to bylo za kytky, asi fialky :-), nebo ikonická červená krev na sněhobílém... sněhu :-), jsem se dočkal, je to tady všechno, včetně jedný songy, co zazněla i v Kill Bill. Kurde ale tu japonštinu nedostanu půl roku z uší...!

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Universem legendárního Poirota dosud nepolíben (tím universem, ne Poirotem :-), sáhl jsem po jednom z jeho (údajně) nejznámějších případů a i díky tomu vedru za oknem jsem si jeho pouť po řece Nil vyloženě vychutnával. Krimoška ze staré školy a taková, jakou uměla stvořit jen jedinečná Agatha Christie. A k Suchetovi není třeba cokoliv dodávat, snad jen, že ten knírek bych chtěl taky :-)

Constantine (2014) (seriál)

Pilot to rozjel zajímavě (přestože z toho malinko smrdí ona současná seriálová korektnost, Constantine hulí i chlastá tak jako střídměji, asi šel hoch konečně do sebe :-), Lucy Griffiths se docela podobá na svojí filmovou obdobu Rachel Weisz (což je jedno velké plus), naopak Matt Ryan je v porovnání s Reevesem poloviční. Ale démoni jsou fajní a dobrých hororových seriálů není nikdy dost. Sem s dalšími díly.