Muž z oceli (2013)

"Hop, hop a letím." Fuuh, tak tohle se chlapcům, co se tak vytáhli se sérií Batmana, hrubě nepovedlo. Takhle přehnanej film už jsem teda dlouho neviděl, jestli vůbec kdy. Ještě bych to pochopil, kdyby to točil Michael (bl)Bay, ale od někoho, kdo dokáže(!) natočit kvalitní biják, je novej Suprmén těžkej průser. Ve filmu jsou vlastně dvě roviny, jedna kecací a druhá akční, bohužel nevím, která z nich je trapnější, když se mluví, je to nuda (ne, existenciální drama do filmu o superhrdinovi prostě nepatří, ne a ne) a když se Superman s někým mlátí, je to až nechutně destruktivní ("Děkujeme, Mr.Kal, že jste nám rozjebal půlku Metropolis."). Film tak z totálního propadáku táhne jen Henry Cavill, který se snaží seč může a taky fakt, že se Superman konečně naučil, že slipy patří pod kalhoty a ne naopak ;-)

Červená světla (2012)

Vyškrtnout v popisku filmu žánr horor a hned by si to jeden užil víc, jenže co s tím, když máte chuť se bát a dostane se vám spíše psychologického dramatu s malinko nadpřirozenými prvky, takovej odvar Dokonalého triku. Zklamání se nekoná, přesto na film dost možná hodně rychle zapomenu a to v něm hrají takové stárs, jako je Ripleyová, Taxikář a ten týpek z Batmana (a Olsenka z rodu nejmladších, ofkórs). Tak nějak silnější 3*.

Doctor Who: Farewell to Matt Smith (2013) (TV film)

Matt Smith svého Doctora nehrál, on jím byl a za to mu patří jeden velkej dík. Podle záběrů ze zákulisí a z natáčení je vidět, že si to herci dávali ve velkém a musela to být snad ještě větší bžunda než samotné díly. A navíc si Matt našel v Karen a Arthurovi životní kamarády, no řekněte, není to krásné, fňuk :-)

Byzantium (2012)

Jak by řekl Márdi- "V podstatě to tama svojí poetiku a originální genius loci..." Byzantium mi přijde jako docela ambiciózní snímek, který však sráží chvílemi až moc plytký scénář a tak má film nejedno hluché místo a člověk si musí co čtvrthodinu kontrolovat srdeční tep, jestli z tej nudy nezkapal. Ale! Saoirse Ronan (to je ta s asi nejkrásnějšíma očima současného Halyvůdu) je prostě talent a nebudu kecat, když napíšu, že celej snímek táhne víceméně jen ona sama samotinká. V hlavě ještě chvíli vydrží klavírní motiv, jinak film vyšumí jak... no prostě hodně rychle.

V/H/S (2012)

Tak tahle véháeska má teda hodně sjetou pásku... Odpadu se to vyhne jen díky tomu závěrečnýmu infernu, jinak FF už asi vážně odkládám na dobu neurčitou a se slzou v oku vzpomenu na The Blair Witch Project, kde se FF (ve velkém) objevilo poprvé a asi mělo i naposled...

Shutter (2004)

Některé scény mě sice rozesmály (Spoiler-Hlavně ta, kdy mu ta neodbytná duch seděla za krkem, to prostě... LOL :-), inu Asiati jsou prostě jiní, ale jako celek je Shutter duchařskej horor jako lusk, se skvěle depresivní atmosférou (pořád tam prší) a fajn hlavní dvojicí. Pro mě mnohem lepčejší než slavnější Ring, jen houšť.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Ahahaha, tak tohle už je moc. Poslední Jackass filmy už mě moc neberou, ale tenhle hodnej děda... to mělo vážně koule (ehm). A ten malej kluk by měl dostat Oscara :-))

Funny Games USA (2007)

Film, který určitě nesedne každému, ale film, co nenechá nikoho chladným (stačí si přečíst (nebo aspoň přelétnout) zdejší diskuzi k filmu) a přesto se to celé dalo natočit ještě o mnoho drsněji (anebo je jen moje mysl už až moc zkažená :-), takhle kromě toho veškerého teroru a nastavení zrcadla ("My prostě můžeme") z toho čmuchám i jedno velké pomrknutí (asi nejspíš aby se aspoň o trochu obrousily hrany). Přesto je tu hafo scén, které jednoho zkrátka musí nadzdvihnout (nevím, ale pořád říkám, že malý děcka do tohoto typu hororů nepatří). Těžko tohle hodnotit, každopádně nemůžu si pomoct, ale stačilo, aby ti dva týpci zmizeli ze záběru a film okamžitě ztratil grády, přestože v něm hrají herci jako je Naomi Watts a hlavně Tim Roth. Jinak na logické nesmysly nehledět, o tom tenhle snímek fakt není.

Avenged (2013)

Ještěže jsem si po chvíli všiml té velké nadsázky, se kterou filmaři tohle dílko pojali (Byla tam, že jo? :-), protože toto je fuckt jedna pořádná jízda, brutální, krvavá, odpíchnutá a taková správně nasraná- prostě taková, jaké má Ramirez rád. Velký plus za hlavní, mírně shnilou, hrdinku, ty drsný držky házela obstojně, stejně tak sebranka jižanských buranů, kteří její zlost pocítí na vlastní... střevo, byla fajná. SPOILER: Jen ten její přítel, holka mu zachrání krk a on jí za to poleje benzínem a podpálí, tomu říkám vděk...

Masks (2011)

Tak copak to tady máme...? Maskám se rozhodně nedá upřít jistej kus originality a uznávám, že takovýto horor jsem asi ještě neviděl, zkrátka ten film je prostě jinej. Na mě je však jinej možná až trošku moc. Přeci jen pokud se chtěli Germáni vytáhnout s něčím nekonvenčním, měli si obstarat schopnější herecký ansábl, hlavně hlavní herečka byla... anebo spíš nebyla :-) Každopádně chválím, že se Masks vydaly jiným směrem, než většina toho, co mám z hororových vod za sebou. Co mi však v hlavě zůstane asi nejdéle, je výtečná doprovodná hudba.