Mlha (1980)

Představoval jsem si, že se na Carpenterovu Mlhu čumím jako na ošuntělou VHSku, na starý televizi, závěrečnou hudbu si nahraju na MC-kazetu a budu jí poslouchat cestou do práce přes walkmana, slintal jsem nad tou sbírkou vinylů v rádiu na majáku (btw skvělý nápad) a hned se mi to celé líbilo víc, takový menší stroj času. Mlha má totiž všechny klady i zápory béčkových hororů let osmdesátých a jestli jste toho taky fanouškem, tak je to sázka na jistotu.

Hlas smrti (2005)

Výborný horor plný mrazivých scén, děsivých duchů a vskutku zajímavé zápletky... by to mohl být, kdyby to tvůrci tak neodflákli. Takhle to zůstalo někde na půli cesty, kde vás pár momentů sice asi malinko vystraší, ale to nic nemění na tom, že je to jako celek docela těžká nuda, po níž vám na jazyku zůstane pachuť z toho, že to celé mohlo být daleko lepší, už jen díky (jako vždy) vynikajícímu Keatonovi. 3 hvězdy hlavně kvůli tomu, že Ramirez má pro duchařinky zkrátka slabost a tahle mezi ty nejhorší určitě nepatří. Ale do těch nejlepších má fakt daleko. Jdu si objednat EVP. Teda nejdu, ale už vím, co chci k Vánocům :-)

Skeleton Farm's Halloween Horrorshow (2010)

Halloweenská jízda se vším tím, co mají naše hororové zvrácené duše tak rády, včetně toho nejdůležitějšího- myslím samozřejmě humor, vy plantážníci! :-)

Wolf Creek (2005)

Herci (tím myslím tu štvanou zvěř) fajnový, australská příroda úžasná, hudba zajímavá, ale jinak těžká nuda, body count zanedbatelný, gore žádné a co je nehorší, hlavní záporák absolutně bez charisma. Jindy výteční Australané tentokrát střílí slepými a tak pokud chcete kvalitní hixploitation, musíte hledat jinde.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Murder House: Americké je to určitě, hororové už však ne, nenechejte se zmást, ono je to totiž ve výsledku jen další rodinné černohumorné drama, co se jich po emerických televizních stanicích válí hafo moc. Je to prvoplánové, na efekt hrající, (sem tam nechtěně) hloupé, jenže taky, díky tomu, že se to očividně (asi záměrně, páč sami tvůrci vědí, že to není žádnej zázrak) nebere vážně, vskutku zábavné, po celou dobu jsem nechápal, čím AHS drží mojí pozornost, ale je to jednoduše tak, po prvním dílu chce člověk další a další. Herecky vděčně obsazené, kromě omladiny Farmiga-Peters mě (jak jinak) nejvíc bavila Jessica Lange, to je prostě opravdové herectví, zážitek sledovat. Škoda, že seriál šetří na úkor těch "rozvod, děti, vztahy, sex" keců okolo opravdu hororovými scénami, protože ty jsou většinou vážně vypečené. Palec nahoru za úvodní titulky, jenž jsou asi tím nejděsivějším z celého seriálu. Asylum: Ještě o třídu lepší než předchozí House, děj zajímavější, bavily mě ty různé časové linie, celkově děsivější, vymakanější a kde jinde uvidíte na kupě mutanty, satana, emzáky, sériového vraha, "Dr. Mengeleho" a já nevím co ještě. A stejně jako minule, Jessica Lange nechává ve svém stínu všechny herce dohromady, úžasný výkon, zahrát tolik charakterů v jednom člověku, smekám.

Zrození ďábla (2014)

Jednou bych chtěl vidět film, kterej by po celou dobu zabíral ty trotly, jenž neodkládají kamery ani v těch nejvypjatějších situacích, schválně, jak blbě u toho vypadaj. Devil's Due má pár docela vychytaných scén, hlavně ta v lese, kde se pár puberťáků malinko proletí, ale jinak je to... no prostě typická FF posledních let, tedy nuda, nuda, nuda, jéé, dobrý, skoro jsem se i lekl, nuda, nuda, nuda, konec, červeně označit, smazat, vysypat koš. Blair Witch je prostě fakt jenom jedna...

Invaze slimáků (2012)

What the Hog! Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Spielberg natočil Zachraňte vojína Ryana se... slimáky aneb těžký je život slimáčí. Takže prosím o minutu ticha za všechny naše voslizlé bratry ve zbroji, děkuji.

Ring (1998)

Taková soft verze amerického remaku, který potvrzuje přísloví, že výjimka pořád a stále potvrzuje pravidlo, protože jako jeden z mála remaků překonává svojí předlohu. Ono teda ne že by japonský Ring nedokázal vyděsit, ale než dojde k "šokujícímu" odhalení a než se v něm vlastně vůbec začne dít něco zajímavého (čti děsivého), tak si člověk uvědomí, že osmdesát minut z celkových devadesáti je v čudu... Jistej vliv na tom, že mi to přišo takové slabší, má jistě i ten fakt, že jsem Kruh viděl dřív. Ale není to jenom tím, Amíci zkrátka Japonce (naštěstí) tupě nekopírovali scénu po scéně, ale nabídli svojí vizi, která mě zaujala podstatně více. Přesto chápu, proč se z Ring stal takový menší kult.

Osvícení (1980)

Jack Nicholson for President! K filmům, jako je Osvícení, není víceméně co dodat, navíc tu jeden může sypat jenom a jenom samé superlativy, od drásající hudby počínaje až po mrazivou atmosféru izolovaného hotelu konče. Zkrátka rovnice King-Kubrick-Nicholson je natolik ďábelská, že ani nic jiného, než jeden z nejlepších hororů všech dob, vzniknout nemohlo. K tomu si připočtěte dnes už ikonické záběry na valící se hektolitry krve anebo na vysmátou tvář Nicholsona v rozsekaných dveří. Dvě a půl hodiny čistého šílenství, zkrátka filmový zážitek, na který se jen tak nezapomene.

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Sledovat dvojici Oldman-Roth by bylo zábavné, i kdyby spolu soupeřili v mistrovství světa v zírání (kdo zná Big Train, ví, o čem točím), v Rosencrantz and Guildenstern are dead však taky soupeří, avšak jejich proprietami jsou slova, slova a zase slova, volejbal s větami tázacími byl pravděpodobně to nejoriginálnější, co jsem za poslední léta viděl, skvostné, brilantní... "Myslím, že vás zabiju."