Svobodná umění (2012)

Jak uz bylo uvedeno, na tyhle indie konverzacky musi mit clovek naladu a taky k nim mit trochu vypestovany vztah. Mne se to trefilo naramne, Radnor jako tvurce me hodne mile prekvapil uz minule se svym HappyThankYouMorePlease a tohle mi prislo jeste o kousek lepsi. Nehlede na to, ze jsem se zamiloval do Elizabeth, kterou jsem videl v kratke dobe podruhe (hned po Red Lights) - videno 2012.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Skoda, že tomu spadne řemen v poslední třetině, resp. se moc zachází do klasických klišé, ale i tak jeden z nejlepších hororu roku. Proč to minulo nejen naše kina je mi záhadou, zvláště když letošek hororum tak přál

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Jednoduchy a primocary film, ktery hodne zveda prvni polovina (a jeste vic prvni pulhodina) a samotne zkasonosne provedeni (nevideno v kine, ale pusobive a velkolepe to bylo i obrazovce laptopu)

Nepřítel (2013)

Jednodussi, nez se zda, kdyz se clovek soustredi (hodne). Celkove tempo to ale zbytecne ubiji, coz je skoda. I tak to stoji za zhlednuti, promyslene je to pekne, i kdyz se to utapi ve sve vlastni (pseudo) genialite

Green Room (2015)

Narozdil od vetsiny lidi si nemyslim, ze by se postavy chovalil nejak zvlast nelogicky (mozna az na jednu vyjimku v zaveru). Parta mladistvych versus mala particka nacku, ktery ty mlady ale nemuzou rozstrilet na kusy, ale zraneni musi vypadat jako od psa (pro ty, kdo nepochopili). Naopak, ten duraz na nahodu, ktera vas muze stat krk je tady docela casty a film tim pro me pusobil realisticteji, nez spousta podobnych exploit/home invasion kousku. Jinak kamera, vykony a hlavne atmosfera vic, nez v poradku (vic gore to byt nemusi, tohle mi prislo akorat) Na plnych pet to sice neni, ale na velmi slusne 4 ano

Horizont události (1997)

Nakopal bych se do kouli za to, ze jsem se na to podival znovu po dekade a pul a po te dobe zapomnel, ze to, co dela ten film lepsim (docela o dost) je prave reziserska verze. A ze nesleduju ji jsem zjistil az po prvni tretine.

Sex & Drugs & Rock & Roll (2015) (seriál)

Pilot byl fajn, pak tomu hodne spadl remen a zvedlo se to az ve druhe serii

Vynález (2004)

Souhlasim s Isherwoodem, jit trochu naproti divakovi by neskodilo. Stejne tak jsem na to nemusel koukat jen jednim okem, to se tady rozhodne nevyplaci a i kdyz jsem to asi relativne pobral, samotna forma a scenar si opravdu vyzaduji hodne pozornosti. Coz nevim, jestli je uplne zabava. Dokazal bych si predstavit hollywoodsky remake, lepe napsany, zpracovany i zahrany a hlavne vstricnejsi, protoze by si to ten namet zaslouzil. P.S.: https://www.youtube.com/watch?v=tUzy-xPf0MI treba tohle pomuze na vysvetleni

The Grand Tour (2016) (pořad)

Po ctyrech dilech zatim za tri silne hvezdy. Lepsi, nez novy Top Gear, ale zaroven bez vetsi inovace a stejne nucene jako novy Top Gear. I kdyz je vse nahrane, v TG to pusobilo mene krecovite. Ale uvidime po konci prvni serie, resp. spis po konci druhe, az si to opravdu sedne

Sedm statečných (2016)

O nic horsi nebo lepsi, nez "original"s Bynnerem (krom motivaci nekterych postav, skoda). Ale hodnotit je to snazsi v momente, kdyz se clovek oprosti od nostalgie. Za me dobry