La cara oculta (2011)

Nejdřív se to tváří jako duchařina, ale vyklube se z toho perfektní mrazivý thriller. Bez toho, abych abych spoiloval, se nedá v podstatě nic napsat, snad jen že holky mají občas debilní nápady a pak to dopadá, jak to dopadá. Takže si to pusťte a pokud máte rádi zvraty a nahé nevyvinuté hispánky, budete nadšení.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Děkuji tomuto dokumentu, že podpořil mojí agorafobii a odpor ke sportům.Vypovídací hodnota je ale docela mizerná. Pokud si mám vytvořit obrázek o fotbalových fandech na základě tohoto videa, tak jsou to všichni vyknedlení degenerovaní potomci incestního vztahu ovce s vlastním vnukem a na jejich life stylu nevidím ani minumum pozitivního. Snad kromě toho fotbalu.

Kmeny - Cosplay (2015) (epizoda)

Milý vhled do komunity divnolidí, kteří si rádi oblíknou roztodivné kostýmky animovaných postav a jednou za pár měsíců se sejdou a nad šálkem čaje si to všechno pochválí, podělí se o zkušenosti, kouknou na anime a pak se vrátí ke svým životům. Dokumentaristicky zpracované dobře a z osobní zkušenosti můžu říct že i celkem trefné a objektivní.

Píseň moře (2014)

Úžasně citlivá a emotivní záležitost. Ryzí pohádka plná dětského dobrodružství, morálního poselství, podprahového boje dobra se zlem a závanem mystiky. Všechno to co se z našich luhů a hájů vytratilo před stovkou let. Velký prim hraje zpracování, které v mainstreamu nemá obdoby a přizvukuje mu líbivá ústřední melodie a celková poetika dávných časů.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Vikingové ve fantasy oblečcích se omylem vylodí v Anglii, kde bojují s ruskými bojary za pomoci římských mečů a renesanční kuše. Někdo tu psal, že to má pěkné a přehledné souboje. To nevím kde. Za tenhle film bych nejradši celé osazenstvo střižny nechal sterilizovat, protože z těch zběsilých záběrů jsem málem dostal epilepsii. Hlavnímu hrdinovi musela být celou dobu zima, ale kdybych měl triceps jako jitrnici, taky bych si odmítal vzít rukávy. Jedinou hvězdu za toho historizujícího lukostřelce. Jinak balast.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Jeden z prvních tele výdobytků konzumní post-listopadové společnosti první poloviny 90. let patří neodmyslitelně k tomu, u čeho jsem jako malý prďola vyrůstal a v době, kdy jsme neměli internet, natož pak YouTube, to byl jediný způsob, jak se kouknout na epic fail držkopády, kočku na skateboardu nebo rodinné trapasy.

Umučení Krista (2004)

Ne, ani po letech nemám pro tento úchylný film nic než čiré zhnusení. Naturalistické mučení nemám rád v žádných filmech a fakt, že tenhle je o spasiteli, pro mě není přijatelná výjimka. Jediné, co se povedlo, jsou reálie a to, že je celý film kompletně v aramejštině a latině, ale to je tak všechno. Úmyslně nebudu vypisovat všechny nedostatky (a těch pár kladů) filmu a omezím se na výraz znechucení nad tímto výplodem antisemity magora Gibsona.

Trable prcka Binka (1994)

No a co, že je to infantilní kravinka. To je Sám doma taky a místní osazenstvo z toho teče horem dolem. Já jsem na týhle videokazetě vyrostl když mi bylo pět, šest a do dneška s tímto milý béčkem nemám problém. Drazí intelektuálové, polibte si kaďáky.

Blondýna na předpis (2014)

Sice nemůžu souhlasit s myšlenkou filmu, že chlap se pochlapil až potom, co si našel žhavou bokovku, protože ta jeho semetrika ho měla na háku, ale miluju Rockwella a je taky fakt, že jsem se párkrát i docela zasmál. Jinak je to samozřejmě hrozná volovina a za tu otravnou vypravěčku bych nejradši ještě jednu hvězdu srazil.