Oldboy (2013)

Asi kdybych kdysi neviděl originál a nebyl z něj tak unešený, líbilo by se mi to víc. Ale je to jen remake, který mě neměl čím překvapit, krom pár dějových změň a stylizací orientovanou na západ. Takže je tu západní násilí, západní souboje, západní erotika, krásná západní Olsenka, ... Ale jako remake to funguje dobře a v pár ohledech to předčí originál, který se mi ale stále líbí víc.

Dennis - postrach okolí (1993)

Oproti animáku, který jsem nesnášel už jako malej, se mi tahle komedie, kterou mám spojenou svou cca první třídou strašně líbila. Jak bych na to koukal dnes, to je asi těžko říct, naposledy jsem to viděl, když měl Havel ještě mandát a životní funkce, ale Wlatera si pamatuju a byl skvělej.

Mlha (2007)

Dost slušná kingovina s vážně príma koncem.

Konzultant (2013)

Typický McCarthy. Natažený a ukecaný. Film nacpaný hvězdami, ale dohromady se toho v něm moc neděje. Kdyby neměl tu dokonale tíživou atmosféru a nebylo na postavách vidět, v jak bezvýchodné a tíživé situaci se octli, asi bych to ještě o jednu hvězdu srazil. Na druhou stranu film mě zas tolik nenudil, už díky té troše akce, napětí a obchodu s drogami. Tu sondu do sexuálního života narkobaronek si ale mohli odpustit. No prostě čekal jsem trochu víc.

Constantine (2014) (seriál)

Příběhově to není úplné zlo a místy se drží i komixové předlohy. Výhrad bych k tomu ale měl několik. Především hlavní herec trochu přehrával, jeho ležérní outfit je mimo mísu a postava, která je původně slizký hajzlík a chronický kuřák a kterou bych si představoval v horor/fantasy seriálu by měla vypadat trochu jinak. Ale efekty nebyly na televizní produkci až tak mizerné a některé díly se mi i docela dost líbily. Dávám za tři plus jednu, že tu první sérii nezabili jako u Arrowa.

Všichni dobří rodáci (1968)

Celkem slušný a o době vypovídající trezorák, ale nebudu vám lhát, moc mě to teda nebavilo.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Děj už si v podstatě nepamatuju, ale minimálně dvě idiotský písničky mi v šedý kůře vězí zaražený jako krumpáč a nemůžu je dostat ven. Nemůžu jinak.

Hlasy (2014)

Na černou komedii je to málo komediální, na kriminálku málo kriminální a na thriller málo mrazivé. Je to prostě ten typ filmu, kde se úplně nepoveden skloubit žánry. Přitom nápad to byl docela dobrý. Je fakt, že když kecala kočka a pes, bylo to docela vtipné a nevím, jestli jsem si toho předtím nevšiml nebo je to jen tady, ale Ryan vypadl fakt jako pomalejší blbeček. A ten naprosto šílenej konec..! Od pí. Satrapiové jsem čekal teda mnohem víc.

Sinister (2012)

Tenhle film mi připomněl, proč nekoukám na horory. Děkuju.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Uznávám, že párkrát jsem se zasmál, ale do komedie to má hodně daleko. Děj není špatný, hezky se to pomalinku proplétá a zamotává, ale na konci filmu jsem vlastně skoro nevěděl, proč do toho všeho Stela šel. A pluh tam je taky jen do počtu. Čistý průměr.