Atlas mraků (2012)

Režisérský počin Andyho a jeho bratrosestry se mi od prvního shlédnutí zaryl do paměti jako geniální a po všech stránkách dotažený snímek, který ale trpí tím, že se svou stopáží odradí kdekoho od toho, aby se na něj podíval znovu, což je pro plné pochopení nezbytné, a hlavně si tak vychutnáte všechny ty spojitosti příběhů. Každá jedna samostatná kapitola by vydala na film, na který bych se s chutí podíval a fakt, že všechny postavy hrají minimálně trojroli ve všech příbězích napříč filmem jen umocňuje můj pozitivní dojem. Úžasný soundtrack je pro mě už jen třešnička. Naprosto pochopím, když se to někomu nelíbilo, ale pro mě je to skvěle provedené dílo jak filmařsky, tak hudebně.

Nejvyšší nabídka (2013)

Dlouho jsem nebyl z filmu tak rozčarovaný a nevěděl jsem, jak ho ohodnotit. První polovina je originální, docela zábavná a chytlavá. Druhá naopak rychle spěje ke konci, který mi přišel jaksi zvláštně zabitý. Navíc celý film byl něco naprosto jiného, než jsem čekal. Za hudbu a atmosféru musím dát rozhodě víc než průměrné hodnocení, ale nepopírám, že ke konci jsem se trochu nudil a přišlo mi to trochu moc dlouhé.

Sedmý syn (2014)

Tři, ale lavíruje to spíš k tý dvojce. Že to bude plné klišé, to jsem tušil už z plakátu, ale pořád jsem čekal, že to bude o něco lepší. Typicky předurčený hrdina se za hodinu naučí bojovat jako borec za deset let. Milostné vzplanutí se zdánlivou přítelkyní která je ale nakonec zdánlivá nepřítelkyně. A finální fight byl hanbou žánru. Opět se postavili ti nejkrutější řízci na světě proti zelenáčovi a jeho holce a neměli šanci. Ze začátku filmu jsem si říkal, že to bude pěkné béčko, ale ne. Ani Jeff to nezachraňuje, protože se ani moc nesnaží. Navíc některé ty efekty vypadají jako z Diabla, což by bylo fajn, kdyby ta hra nebyla stoletá. A víte co, ... já dám ty dvě. Už to nechci nikdy vidět.

Past na rodiče (1998)

Mám sto chutí dát sem tu pátou hvězdu za to, že tam Lindsay ještě nesmažila. Jinak jako malej jsem ten film viděl milionkrát a jako velkej se na něj klidně někdy znovu podívám.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Pro tohle mám jenom jedno slovo: creepy. Na jednu stranu Wonka působí jako ještě větší pošuk než Depp v remaku a chvílema fuckuje své svěřence a jejich rodiče docela stylově, na druhou stranu i když má film několik pěkných melodií, tak děti co neumí zpívat, by zpívat neměly. Vizualizace je holt poplatná době, s tím se nedá nic dělat, ale i tak je to docela dobře vymyšleno. Vedle Wildera, který je skvělý, ztvárnila ostatní děcka své archetypy ad absurdum docela pěkně, kromě Karlíka, který vypadá jak opožděný zpomalený árijec. Jinak pěkné.

Comeback (2008) (seriál)

Po pár dílech musím říct, že je to silně průměrný seriál, spíš pod. Fakt je, že sem tam se objeví fakt dobrý fórek, ale na ten připadne tak pět špatných. Je v tom vidět, kde všude se tvůrci inspirovali, a zároveň je vidět, jak jim to zoufale nevyšlo. Že by to bylo čiré zlo, to nemůžu říct, ale dát tomu víc jak dvě, to bych si musel provést vasektomii.

Interstellar (2014)

Na některé věci si člověk u Nolana zvykne. Skvělá práce se zvukem, s obrazem, s atmosférou a že se holt nikdy neudrží a jeho filmy prostě pod dvě hodiny nejdou. Když jsem koukal na Gravitaci, přiznám se, že mě tak úplně nepřitáhla a proto jsem měl z tohohle vesmírného jupí dobrodružství trochu obavy. Nepotrpí si tu moc na vysvětlován, ale je to příjemné sci-fi. Tedy bylo by, kdyby se ke konci filmu Nolan nevyhodil z kopýtka a to, co už pár let smaží, mu nezačalo pekelně zabírat. V poslední půlhodině se to táhlo jak nudle a to mi není moc po chuti. Plus k tomu přičítám, že jsem už ve filmu pár robotů viděl, ale tyhle byly stopro nejdivnější.

Čarovný les (2014)

Jak tak čtu místní hodnocení, asi se vykašlu na les a zůstanu ve městě...

Láska a jiné závislosti (2010)

Ze začátku to bylo jako Kamarád taky rád, ale nebylo to tak vtipný. Pak to bylo jako Klub poslední naděje, ale nebylo tam tolik léků. A nakonec to bylo trochu jak A Moment to Remember, ale tomu to nesahá ani po paty. Není to zas tak špatný film, už vzhledem k herectví hlavního dua, ale mě si prostě nezískal. Dvě až tři.

Kamarád taky rád (2011)

Ano, je to hovadina a skutečně tam jde jenom o p*chání, ale je taky fakt, že jsem se docela zasmál a za to, jak to krásně vykreslilo lidský stereotypy, které všichni známe, si to pár hvězd zaslouží.