Napoleon (2023)

Môj celkový dojem po zhliadnutí tohto "veľkofilmu" Ridleyho Scotta je taký, že som rovnako, ako Napoleon, odkvecol zo stoličky. Ale ako dlho bude trvať, než sa postavím zo zeme, netuším. Budem zrejme otrasený ešte veľmi dlho.

Dcera divočiny (2023)

Tak, ako veľmi som sa na tento film tešil, tak veľmi som z neho sklamaný. Totálna strata času. Vizuálne neohromí, čo je škoda, pretože filmy takého to druhu majú vždy čo ponúknuť. Dejová linka tak veľmi jednoduchá, že pri nej človek zaspáva. Scenár zbúchaný za 5 minút a dynamika jednotlivých scén a atmosféra ostali zrejme iba na papieri. Toto nie je film, kde hlavná psycho-hrdinka bojuje so svojou minulosťou, ale je to príbeh, v ktorom bežný divák bojuje so 105 minútami thrilleru, ktorý už nechce nikdy vidieť.

Démon ve mně (2023)

Miliónkrát videné, miliónkrát počuté. Chválim atmosféru a prostredie, v ktorom sa dej odohrával. Inak ma vôbec nič neprekvapilo a nedaj bože, vystrašilo. Jediný pocit, ktorý som celkovo z tohto filmu mal, je chuť na chicken tiku.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Síce citeľne slabšie pokračovanie, no zároveň ohromujúce, a preto ho nejde nemilovať. Skvelá výprava a určite aj špeciálne efekty. Steven Spielberg priniesol opäť niečo nové, čo ľudom doteraz tkvie v pamäti a doteraz neexistuje žiaden dino film (ak nepočítame Jurassic World), ktorý by prekonal Spielbergov Jurský park. Videné v kine 1997.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Invázia, ako sa patrí, k tomu skvelá atmosféra, vizuál, zvuk a hudba. Síce z časti kopírka Vojna svetov, Tiché miesto, Cloverfield či Znamenia, no nijak mi to neprekážalo. Skôr ma rozrušovala hlavná hrdinka, ktorú som mal chuť predhodiť mimozemským stvorám sám. Psycho koniec a konečné rozuzlenie deja ma viac-menej ne/prekvapilo. Hodnotím to celkovo, ako 3,5.

Strašidelný dům (2023)

Novodobá verzia nemá so starou nič spoločné, dokonca ani dej a atmosféru, o humore ani nevravím. Je to iba chabý pokus namotať ľudí na to čo už poznajú, no nefunguje to, rovnako, ako v Hókus Pókus 2.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Videné v kine, v TV, Bluray. Za mňa spokojnosť. Tom Hanks podal skvelý výkon a dokonale sa stotožnil s filmovou postavou. Do toho skvelá hudba Hansa Zimmera a film roka je na svete.

Deliver Us (2023)

Úvod začal sľubne a tam sa to aj skončilo. Vo väčšine predĺžovaná agónia, s vyvrcholením hodného epického Halloween Ends.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálne dych-berúce majstrovské dielo, no obsahovo prázdne. V porovnaní s prvou časťou nám už James Cameron nemal čo ponúknuť a preto sa miestami človek ocitne na oscarovom Titanicu. A to doslova. Nie príliš zaujímavý scenár a miestami nelogický, nezmyselné zvraty, nelogické scény. Jednoducho chaos, ktorý sa skrýva za dokonalosťou prvej časti, s lepším digitálnym a vizuálnym šatom.