Slunce rošťáků (1967)

Úhledný lupič na penzi s výhledem na banku. Některým pokušením nelze nepodlehnout. Bohužel nejslabším článkem sebemazanějšího plánu byl, je a bude vždycky lidský faktor, a zákon, který praví, že co se může pokazit, to se taky pokazí, je na rozdíl od kompliců spolehlivý.

Pomáda (1978)

Všechno jsem viděla a všechno vím. Třeba odkud Fušér Renč vykradl těch několik snesitelných minut z Rebelů. Proč počítač Holly z Červeného trpaslíka nesnáší cukrovou Olivii Newton-John. I že Jenda Travolta uměl zamlada cvičit zadkem stejně dobře jako Arnoštek, a byl podobně boží. No a nakonec i to, že mezi originálem a českou verzí je rozdíl jako mezi pomádou a marmeládou – ale lidi na sebe napatlají kde co.

Sněhový poklad (1980)

Ultimátní melokýč, který mohl být aspoň pěknou pohlednicí ze švýcarských Alp, nebýt tragicky nesympatických dětských neherců. I děj, točící se kolem viny a snahy o její nápravu, je proti předloze jako slabý čaj vedle lomcováka.

Hypnotizér (2012)

Předlohu jsem si chtěla přečíst, ale nepřečetla, a teď už asi nepřečtu. Brutální po seversku, ale bohužel až příliš odtažitá krimi, která nevtáhne, nenapne a neohromí. Vlastně se chvílemi cítila spíš jako zhypnotikovaná než zhypnotizovaná.

Bez motivu (1971)

Krásně chladná, příjemně francouzská a neprávem pozapomenutá kriminálka. Je fajn zjistit, že ne všichni filmoví detektivové mají srdce z kamene a žaludek z betonu.

Blázni ze stadiónu (1972)

Bažanti měli specifický dar udělat z kraviny blbinu a tahle se obzvlášť povedla.

Marie Antoinetta (2006)

Marie Antoinetta je v podání Miss Spider-Man a pohledem kmotry Sofie nestárnoucí a stále usměvavou královničkou, které ani utažená šněrovačka a nefunkční manžel nemohou zabránit tišit žízeň po životě a vypít jeho pohár včetně hořké sedliny. Příběh sice má reálný základ, není to však žádná erudovaná historická studie, ale přehlídka širokých krinolín, nádherných zámků, vysokých účesů, luxusních bot, perlivého šampaňského, vybraného jídla a nevázané zábavy. Oči nad tou dekadencí přecházejí, ale stejně nelze přehlédnout, že by Antoinetta klidně vyměnila všechny tuny pozlátka na malý kousek něčeho skutečně ryzího.

Vrchní, prchni! (1980)

Inu příležitost dělá vrchního a nomen je omen. :)

Newyorská romance (2013)

Zpívání, brnkání, všechny smutky zahání. Grettu ošarmil mečivý bard Dave tak, že se stala jeho děvčetem pro všechno – psala mu písničky, odjela s ním do New Yorkou a držela ho za ručičku při jednání s producenty. Zkrátka to byla láska až do rozchodu. Nu a pak si Dave začal pěstovat vous a mečet před čím dál větším publikem a Gretta uvěřila pábení vraku, co kdysi býval úspěšným objevitelem talentů, a který i přes pravidelné alkoholové transfúze dokázal vyprodukovat nápad, kterým dobyl srdce spousty diváků, kteří si na tuhle milou story o lásce k hudbě, městu a druhým našli cestu.

Occasional, Strong (2002)

Naučný snímek na téma, kterak kouření škodí zdraví a odvykání rodinnému rozpočtu. Vhodné pro školáky a ty, kteří věří, že jim výhra v loterii usnadní život. :)