Star Wars: Síla se probouzí (2015)

// Co nadělám, Abrams je s nostalgií kámoš a Síla se probouzí je toho perfektním příkladem. Můžu brečet, jak film zůstal otevřený a plný otázek, můžu nadávat, že to doma už není taková pecka jako v kině, ale ten film v základu pořád funguje. Solidní nadprůměr a solidní start "nové" trilogie.

Skrytá identita (2006)

// ...nejpodivnější film, který jsem snad kdy viděl. A ne, vůbec mi to nesedlo. 4/10 za Nicholsona s DiCapriem.

Straight Outta Compton (2015)

// Meh. Jako životopisný drama o partě rapperů to stojí za starou bačkoru. Jako téměř dvou a půl hodinovej videoklip to zoufale postrádá víc hudby. A jako dobový příběh o utlačování minorit a omezování lidské svobody to zase až příliš často odbíhá od tématu, což je na jednu stranu logické - na druhou ale celkem škoda, protože takhle ten film prostě nedokážu obhájit ani v jedné z jeho rovin. Čekal jsem víc - přál jsem si movie with attitude, dostal jsem předraženou reklamu na borce z Comptonu. 5/10

Milenci těch druhých (2015)

// "Shiiiiit." "What?" "I-uh. I want to fuck you." "What? No!" "What do you mean, no?" "Wha- why- what did I do?" "Are you kidding? It's kinda hard. I mean... look at you. You're so pretty and you're vulnerable and it's just like you might be as well wearing a sign that says: solve all my problems with your penis."

Muž na laně (2015)

// Zemeckis umí vyprávět, ne vždy ale má co vyprávět. Jeho chůze mi na chvíli připomněla, proč je tak důležité, že to filmové řemeslo dnes máme - kde totiž končí naše reálná představivost, začíná fantazie jiných a tahle byla skutečně kouzelně zfilmovaná. Jenom škoda, že to bylo pouze na tu chvíli. 7/10

Hazardní hráči (2015)

// Bylo to hazardní drama? Buddy road trip movie? Pokus o psychologickou sondu do duše gamblera? Přesně to je ten problém. Postavy se možná tváří, že znají svůj cíl, ale film několikrát sám zopakuje, že pro něj je cílem samotná cesta - a to já, prosím pěkně, prostě v tomhle žánrovém zmatku neberu. 6/10

Creed (2015)

// "One step, one punch, one round at a time," a film si dokráčel až ke zlatu. Nejlepší sportovní drama od Warriora a hrdý nástupce prvního Rockyho, Creed/Coogler vrací život tam, kde ho už málokdo čekal. 9/10

Mamon (2015) (seriál)

// Dokoukáno. Jde o nejlepší detektivní seriál vzniklý u nás? Ne, možná, nejspíš, kdoví. Chytá se to na světový průměr? Sněte dál. Mamon trpí jednou zásadní věcí a tou je nezkušenost s podobnými díly - akční thriller, detektivní minisérie, tohle tady prostě (zatím) nemáme v krvi. Evropská pobočka HBO si ale dala sakra práci s tím, aby mladým tvůrcům umožnila alespoň první pořádný trénink těchto nových žánrů. Více brzy zde. Mamon první řada - 6/10 EDIT: s odstupem zvedám na 7/10, hodně toho utkví v hlavě a člověk se nemůže zbavit pocitu, že by si dal více toho samého. Jenom té Stelly je pořád škoda. Teď jenom čekat, co u nás vymyslí Netflix za žánrovku.

Linka č. 657 (2015)

// V jednoduchosti je občas krása, co myslíte? Heist vypadá na první pohled jako pokus o scénář nějakého dvacetiletého kluka s bujnou fantazií a oblibou ve filmech s Johnem McClanem. Na druhý pohled je to přepálená, přemixovaná a přeinspirovaná podívaná, která tak tak stačí dávat smysl a skončit, než se v tom divák začne víc vrtat. A to je škoda. 6/10