Osm hrozných (2015)

// Nejdřív jsem nechtěl, ale nakonec tomu těch pět hvězd stejně loupnu. Geniální úvod, vynikající Morricone, perfektní kamera a mistr dialogů se sice sešli v příliš (!) dlouhém filmu, který v podstatě není ničím jiným, než režisérovým vlhkým snem, ALE i přesto to je zážitek, který z hlavy jen tak nevyprchá a stojí za to navštívit v kině - což teď of course všichni povinně uděláme! 9/10 (horší jak Pulp Fiction, lepší jak Inglorious Basterds)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

// Stříhat, stříhat, stříhat. A pro jistotu ještě jednou stříhat. Vynikající kamera a nádherná příroda bohužel nejsou všechno, příběh tady vázne a ačkoliv jedou všichni herci na maximum, s důmyslnější zápletkou by se mi na to koukalo podstatně líp. 7/10 s přimhouřeným okem za bitku s medvědem.

Bosch (2014) (seriál)

// V klidu si dolijte, ztlumte okolní hluk, zhasněte světla a vstupte do světa Harryho Bosche, nekompromisního a problémového detektiva, který ať se děje co se děje, vždy bude stát na té správné (byť je to pro mnohé ta špatná) straně. Jeden Hollywood, několik dějových linek, žádné zbytečné odbočky, plnokrevné vedlejší postavy, vynikající scénář, precizní režie a výborná hudba. Bosch není zjevením, nepřináší na pole krimi žánru nic nového, v jádru je to prostě jenom zatraceně povedená kriminálka s božím Titusem Welliverem, která na začátku strhne a už nepustí. Prostě fucking Bosch. S1 - 100 % / S2 - 80 % / S3 - 80 % / S4 - 90 % / S5 - 100%

Bestie bez vlasti (2015)

// Dvou hodinový (!) hraný dokument (!) o tom, že Afrika sucks. Jo, to nikdo nepopírá. A že to je vážné už jsme taky věděli a viděli předtím, tudíž... jsem se měl dozvědět, že Idris Elba je boží i jako napůl záporák? Eh. Je mi líto, krom toho, že to je řemeslně vynikající snímek, za kterým stojí obří režisérské úsilí Caryho Fukunagy, to fakt nepřináší vůbec nic nového a já se vlastně celou dobu spíš nudil, než bavil. Škoda. 6/10

Room (2015)

// I only pick for myself, but I pick to rate this story as fucking heart-tearing! A Brie Larson nominace, přinejmenším. 9/10

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

// Na úvod je to celkem silná káva, pobrat všechny informace a postavy, stejně jako především vztahy mezi jednotlivými frakcemi - nicméně jakmile se tím prohlodáte, vyplivne vám na konci pilot dvě celkem sympatické postavy a jednoho záporáckého hajzla, tudíž se celá rovnice rychle pokrátí a dál už se s tím bude počítat mnohem líp. Teda alespoň doufám, protože atmosférou a kulisami je to náramně originální podívaná, tak snad i ten příběh bude stát za to. Pilot 70%

A Very Murray Christmas (2015)

// Čekají vás letos osamělé Vánoce? Pusťte si k nim Billa Murrayho, bude líp. Věřte mi :)

Krvavý diamant (2006)

// Trochu moc upajdané, nevýrazné a paradoxně jakoby bez duše. Od filmu, který má být krutě nekompromisní a nastavovat zrcadlo naší vykořisťující společnosti jsem čekal o dost víc.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

// Nope. Ne, tohle fakt ne. Už nikdy. Bože. Ne. Ne, ne, ne. Heeeell no. Niet. Nada. Rien. :'(

We Are Your Friends (2015)

// Film, ve kterém Emily Ratajkowski tančí do rytmu klubové hudby a nic víc se tam neděje.