Hitman: Agent 47 (2015)

// To abych se podíval, kdo že to ten shit napsal. Skip Woods? Aha, tím se to vysvětluje. 1/10 *vytahuje zbraň, přikládá si ji k hlavě, mačká spoušť"

Bourneovo ultimátum (2007)

// A jsme ve finále. Nic netrvá věčně a tak po letech i tenhle kousek začínám vnímat maličko jiným způsobem, než jak tomu bylo dřív. Co jsem dříve totiž přehlížel, mě dnes tak trochu bilo do očí a z čeho jsem se radoval, mě dnes už spíš unavovalo. Režie je sice od druhého dílu díkybohu klidnější, zato scénář tady šel definitivně do kytek, spolu s otravně všudypřítomnými flashbacky, nevýraznými made-up záporáky, prapodivnou logikou a s vyjímkou Londýnského nádraží i zoufale nevyužité akce. Ne, nemyslím si, že s Greengrassem je Bourne silnější. Tahle látka měla bohužel skončit jedničkou, nebo se vydat směrem dopředu. Takhle jen cestujeme zpět a zpět a... mě už to moc neba.

Bournův mýtus (2004)

// Bohužel jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Paula Greengrasse. Zběsilé akční scény sice umí, snad jako jediný na světě v nich umí prodat jednotlivé záběry tak, aby se v nich člověk tolik neztrácel, pořád to ale nezakrývá fakt, že tenhle styl mi nikdy příliš neseděl a nebýt ještě stále silného scénáře, který obzvlášť v úvodu filmu parádně staví na tom, co jsme v prvním díle opustili, aniž by něco z toho mazal nebo popíral, už bych se fakt tolik neradoval. Přidejte skvělého Karla Urbana a zajímavé prostředí a máte pořád skvělý akční thriller, k němuž se s radostí můžete rok co rok vracet. Proč ne - The Bourne Supremacy 80%.

Agent bez minulosti (2002)

// Civilní akčně-špionážní thriller, aby dnes člověk pohledal. Přidejte autentické zapojení lokací, padnoucí casting, vynikající režii, která umí tempo zrychlit, když je potřeba a naopak ubrat, když je potřeba něco vysvětlit a hlavně scénář, který víceméně není v ničem svázaný a přesně v té jednoduchosti se skrývá jeho krása a máte pětihvězdičkovou záležitost, o kterou se dnes sice kdekdo může pokoušet, ale z nějakého důvodu to stále nikdo ne a ne trefit. Škoda - The Bourne Identity 100%.

Pot a slzy (2015) (seriál)

// S baletem je to buď all in, nebo get the fuck out. No a s Flesh and Bones se to má doslova stejně. 9/10 (protože desítku šetřím na druhou řadu)

Západní křídlo (1999) (seriál)

// 154x42 minut? Rob Lowe, Martin Sheen, Bradley Whitford? Napsal Aaron Sorkin? Tak tudy se jde do seriálového nebe?

Jessica Jones (2015) (seriál)

// "I wish I had a Mother of the Year award... so I could bludgeon you with it." AKA první citování hodná hláška po devíti dílech. Ne, Jessica Jones se vážně nesnaží být Daredevil. A to je v některých aspektech velká škoda. Finále bylo spíš zklamání a dokonce ani přítomnost Night Nurse a pár retconů to nedokázalo zachránit. Ve světě, kde jeden má kontrolu nad vším a ten druhý nad ničím, mě fakt zaráží, jak někdo dokázal tohle téma tak zoufale nevyužít. 6/10

Sirotčinec (2007)

// Roztomilá pohádka. Bylo v ní vše. Maják, malé děti, exorcismus, zoufalý manžel, šílící matka, bezradná policie a dokonce... dokonce i šťastný konec. Zív. A dál? 6/10

Kurýr: Restart (2015)

// Budu upřímný, prvního Kurýra si už příliš nevybavuji, vím jen, že jsem si díky němu zapamatoval jméno Jasona Stathama a bylo to celkem cool. Další dva díly byly sračky a tím pro mě tahle série tak nějak skončila. Pak ale někoho napadlo natočit s Edem Skreinem nenápadný remake a do našlápnutého traileru narvat tři celkem slušný kočičky, přičemž jsem si (logicky) řekl "tak fajn, tohle mě začíná zajímat." No a o pár týdnů později tady sedím, poslouchám závěrečné titulky, úsměv na tváři a říkám si, že proč vlastně ne. V rámci toho, co to je, to funguje přesně tak, jak má a že mi se mi to na vrch k tomu ještě celé kompletně trefilo nejen do vkusu (obsazení), ale i do nálady (užít si dobré béčko)? Jo, mám pocit, že si to ode mě těch 7/10 bez problémů zaslouží. P. S. klidně bych bral dvojku.