Vřískot (1996)

Vřískot asi jako jediný dokázal v devadesatých let oživit hororový žánr,který pomalu umíral a Craven dokázal na sebe upozornit,přesto mě nedokázal vystaršit jako jeho Noční můra v Elm Street a nebo znechutit jako Poslední dům na levo. Beru to jako průměr.

Kriminál (1989)

Dost dojemný,tvrdý film. Nápad je sice ohraný,ale záleží jak se zpracuje,vězencký dozorce si oblíbý vězně se,kterým si ještě nestačil vyřídit účty. Stallon hraje jako vždyck dobře,film nese vynikající atmosféru. Kriminál patří k,těm asi nejlepším filmů zpracovaných z vězenckého prostředí.

Tango a Cash (1989)

Stallon a Russell jsou skvělá dvoja rovnající ve Smrtonosné zbrani. Film má skvělou akci,dinamickou hudbu a super hlášk. "I beze zbraní,jsi se svým IQ velmi nebezpečný." "Jó,ty víš tak kulový!" Spousta zajímavých postav a samozřejmě strhující akce se super autem proti ostatním u starého skladiště. Končalovskij vsadil hlavně na hlášky než nad akcí a dobře udělal,protože měl skvělé herce pro skvělou příležitost a pro skvělý film.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Studio si řeklo-sedmičku dělal Steve Miner,stvořitel Jasona,tak osmičku bude dělat ten co dělal Halloween 2 a bude to trhák. Jenže Rosenthal vypadl z hororů a moc se mu to nepovedlo. Pár lekaček,hodně nadsazený film. Smutný až tragický konec jedné dobré vraždicí legendy s nejznámější horovou hudbou na světě.

Halloween: H20 (1998)

Konečně k Halloweenu pustili někoho zkušeného,kdo umí točit horory a pozvdedl povzdechávající sérii trochu na předešlou úroveň. Ten,který stvořil Jasona Voorheese a vdechl mu život,oživil Michaela. Hudební průměr,nikdo nepřekoná Carpentera,není tu hromada mrtvol,aby to zabralo čas,Michael má opět svoji mimuku a dobře sedící masku,která nevypadá k smíchu. Jedná se o velmi důstojný návrat vraždicí legendy,možná,že je škoda,že předchozí díly ignoruje,tak jako nevím jestli i já je mám ignorovat. Trojku nepočítám,čtyřka padá,pětkaje pro mě dobrá a šestka je mrtvá.

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Pleasence chtěl pomoct a tak si tam ještě zahrál,ale je jediný proč se na to dá koukat. Skvělá ukázka jak z něčeho vyždímat něco,ale spíše na tom proďěláte. Je tu další remix úvodní Carpenterovy hudby. No a to je tak vše co bych o tomhle film mohl říct. Michael ke konci pár lidí povraždí,ale taky nic moc.

Halloween 5 (1989)

Pátý díl se mi líbil mnohem více než čtvrtý. Je tu více mrtvol a pár dobrýh okamžiků. Malá Jamie jako novej Michael. Mám namysli ten okamžik,kdy pobodá svoji macechu. Michael konečně dostane svůj znak na předloktí,který je poté hodně významný v šestém naprosto v špatném díle. Znak se objeví i v domě za doktorem Loomisem. Mrtvol je tu dost,Michael shodí na chvíli masku. Taky mě štve kdo byl ten tajemnej,kdo vysvobodil Michaela z toho vězení,ale asi bude patři k těm knězům co pronásledují v šestém díle.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Hudbu tu dělá,už Howard,Michael je schopný se probrat z kómatu,pak vidíme zničenou sanitku a on jako jediný dokáže celej zafačovanej jako mumie dostat se ze sanitky. Mrtvol je tu slušná řada,Pleasence se zajímá jen o Michaela jako vždy,konec dobrej. Jediná dobrá vražda je ta jak promáčkne prstem lebku. Štve mě ta věc,že ta pěkně vyvinutá bloncka neukáže celý prsa,jen něco a ve tmě. U hororů,zvláště,kdyžy jsou typů B by tohle mělo být samozřejmností. No možná u nás vyšla nějaká sestřihanější verze,každopadně velmi dobré pokračování a skvělá atmosféra. Ikdyž už to není Carpenter nebo Rosenthall.

Halloween III (1982)

Jako samostatný snímek je i tak pod úrovní. Jde poznat režie,Wallace je totiž přítel Carpentera a tak buď se ho snažil napodobit a nebo mu do toho Carpenter kecal. Každopádně nudné,scénař s roboty nic moc,nápad s vraždícími maskami,taky nic moc. No jedno se musí nechat. Stacy Nelkin má pěkný tělo. Ale furt tomu davam za 5.

Halloween II (1981)

Rosenthal dokázal skvěle navázat na první díl,není to stoprocentí Carpenter,ale dokáže držet tempo. Hudba od Carpentera to dokáže skvěle dobarvit.