Rocky (1976)

Stallon se dokázal představit jako vynikající scénarista a také dobře,že trval na tom,že chce hrát hlavní roli. Kdo ví kdo by hrál Ramba. Hudba vynikající,trénik dobře ukázaný,skvělá ukázka typického amerického snu. Přes noc hvězdou a to na pořád.

Ženy od hluboké řeky (1981)

Kromě propichování prsů,zabijení zvířat nic moc. Zase půlku filmu prochodíme v džungli,někdo se ukáže nahej,jinak nic moc.

Kanibalové (1980)

Je pravda,že triky jsou dost reálné,dobře zahrané,zvířata se fakt zabíjeli,páchání brutality a znáslňovaní žen se mi sice hodně líbilo,ale to kecání okolo mě fakt nudilo. Co se týče brutalit chápu,proč to vyvolalo rozhruch,ale jinak nuda. Škoda,že Francesca Ciardi nikdy nehrála v pornu nebo aspoň nějakém erotickém filmu,měla by rozhodně talent a možná,že by si mi to líbilo více než Kanibalové.

Shocker (1989)

Hudebně dobře laděný snímek,zvláště ta úvodní píseň je bomba. Horac se nesnaží napodobit Freddyho,což mělo být trošičku i záměrem. Má svůj osobitý styl a smysl pro černý humor,každopádně to stavím k těm Cravenovým lepším filmů jako Poslední dům na levo a dva původní díly Kopce mají oči.

Pátek třináctého 8 (1989)

Hedden zaexperimentoval a postavil Jasona před města New Yorku a vydařilo se. Jason si znovu vymyslí několi fakt dobrýjch vražd. Žhavý úhel v břiše,střep v hlavě. Hodně se liší od předchozích dílů a to je dobře. Rozhodně to patří k těm lepším dílům.

Pátek třináctého 7 (1988)

Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů ze všech. Z Jasona se konečně stal super nahnilý zombík,Kene Hodder je borec jako hrom a dává Jasonovi tak opravdu dobře namakaný vzhled. Film plyne dobře,nápad s telekinezí je opravdu dobrý a Jason má konečně pořádného soupeře,který se s ním nemaže a dává mu jednu ránu za druhou. Lar Park Lincoln se do role dost dobře vžila a narušenou dívku hraje opravdu skvěle. Jason má kupu nápadů na vraždění,nápad se spacím pytlem patří k těm nejlepším,stejně tak i pronásledování v lese s křovinořezem. Lar se postaví Jasonovi čelem. Za pomoci svých telekinezních schopností se ho ani nemusí dotknout,přesto dostane Jason nejvíce ran a zásahů z celé série. Střelí ho elektrický proudem,zabolí ho hlava po úderu gaučem,rozdrtí jej stříška,je škrcen na elektrickém drátě,propadne sklepem,tělo mu ozdobí hřebíky,pozná žár ohně. O jeho obličeji bez masky se musí mluvit,už jako o ksichtu,který vypadá z celé série nejlépe. Pokuď jde o stížnosti proč je ve filmu málo krve,ikdyž zní v podtitulu,zde je vysvětlení. Původně se mělo jednat o první střetnutí Freddyho Kruegera a Jasona Voorheese,ale vznikl tu problém. Práva na Pátek 13.ého vlastnil Paramout a na Noční můru v Elm Street zase New Line Cinema a nevznikla žáídná domluva,tak z nápadu sešlo. Na filmu se vyřádila také cenzura. Scéna,kdy Jason chytne toho černocha z dodávky je mnohem delší. V necenzurované verzi mu Jason rozmačká hlavu,tak,že mu celá hlava exploduje. Stejně tak i scéna se spacím pytlem je o něco delší. Kene se natrápil s těžkou pohyblivou loutkou a to mlácení o strom se zkrátila pouze jen na jeden úder. A tohle není všechno. Film měl prostě smůlu v tom,že si ho podali cenzoři a byl také trochu sestříhán,proto ke konci skáče k jedné vraždě k druhé. O režisérovi Johnovi Carlovi Buchlerovi si vůbec nemyslím,že je psichicky labilní,podle mě je to génius a právě tihle režiséři točí ty nejlepší filmy na světě. A nikdo a žádný komentář mi ten film nijak nepomluví nebo nezošklivý. Dlouhý komentář? No a co?

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Jsem rád,že komediální náznak nedělá z Jasona blbce a nedělá nějaké trapné vtípky,jak to,už u komediálních hororů bývá. Přdvládá tu opět hodně postav na vyvraždění,na pár vražd si mákl. Rozmlácený obličej,tři hlavy sekne naráz. Konec se liší od předchozích dílů,žádné pobíhání po chatce,ale myslím,že jeden díl s komedíí bohatě stačí.

Pátek třináctého 5 (1985)

Tak tohle je ten pravý Pátek 13.ého. Půlka vražd je originální-řemen ,světlice,tyč v plechový kadibudce,spousta postav na vyvraždění. Na paté pokračování série filmu u,kterého se dějová zápletka opakuje je vyjímečné to,že vraždí jiný pošuk. To trochu vybočuje z předchózích a následujících dílů.

Pátek třináctého 4 (1984)

Joseph Zito se hezky zaučil na Vrah z Rosemery a dokáže držet napětí,až do finále.Přesto ten hluk co dělá Jason okolo domu(holku yvhodí z okna,roztříská se o auto a nikdo nic neslyšel?). Jason se tu vyřádil do sytosti. Trošičku mě zklamalo,že Jasona dokáže dostat i malý kluk. Osobně si memyslím,ikdyž Jasona miluju,že se jedná o ten nejlepší díl z celé té série,přece za ty chybičky.

Pátek třináctého 3 (1982)

Konečně si Jason sehnal masku a mačetu a jde na věc. Divím se,že celý den co se schovával ve stodole neměl hlad. Konec je dlouhý,tak akorát,aby to nezačlo být nudné. Jason tentokrát nemá postavu Michaela z Halloweenu,vyskoý a štíhlý,ale mohutný a pořádně naštvaný.