Graffitiger (2010) (studentský film)

CHE CHE CHE :D Super nápad v pěkném provedení. Ke zhlédnutí zde.

Insidious (2010)

Duchařský horory jsou mým asi nejmíň oblíbeným subžánrem, protože jsou většinou dost nudný. Na druhou stranu, když se zadaří, dokážou mě docela vystrašit. U Insidious to bylo tak napůl. Resp. nemůžu říct, že bych se nudil a chvílema jsem se i bál, ale ke konci to ze mě tak nějak opadlo, spíš než aby to gradovalo. Každopádně je sympatický, jak James Wan střídá hororový subžánry a zatím se v každým dokáže vyhoupnout vysoko nad průměr.

Hitlerovo zlato (2001) (TV film)

Zajímavý dokument, při kterém máte chuť popadnout detektor a upalovat do bavorských Alp... i když, stejně jako mnozí, si myslím, že tam ten poklad už dávno není... ale kdo ví, že :-)

Temný rytíř povstal (2012)

The Dark Knight Rises rozhodně není taková pecka jako předchozí Batman, ale nemůžu říct, že bych se po celých 160 minut nebavil. Co se mi na předešlém dílu zamlouvalo víc, byli záporáci. I když Bane vypadal hrozivě, chybějící mimika mu imho do značné míry uškodila. Závěrečný spin-off, který odkryl existenci femme fatale v pozadí mi taky nepřišel zrovna košér. Pak tu je podivná postava kočičí (?) ženy, která funguje tak trochu jako scénáristovo deus ex machina. Na druhou stranu se mi líbilo vykreslení Banova jakoby-komunismu, který potrestá korupčníky a boháče a vrátí moc obyčejným lidem... není to právě to, co si přejí různí dnešní demonstranti nejen v ČR? Abychom se totiž pak nedivili, jak to může taky dopadnout. Pěkně nastavené zrcadlo současné celospolečenské atmosféře.

Méďa (2012)

Totálně ujetej a po většinu stopáže nadmíru zábavnej film. Snad akorát zhruba třetí čtvrtina stopáže je slabší, protože Ted ustupuje do pozadí na úkor "romantiky", ale jinak pecka. Kdybych byl fanoušek Flashe Gordona, přihodím i pátou hvězdu :D

Země bez zákona (2012)

Netypická gangsterka z období americké probihice. No, spíš než gangsterku mi to chvíliema připomínalo western. Rodina tří bratrů si vedle provozování venkovský hospody přivydělává pálením všeho, co se dá vypít a hlavně na černo prodat. Odbyt mají celkem slušnej (život na vsi je tvrdej a místní si ho chtějí zpříjemnit), než se jim do cesty postaví zkorumpovaný hlavouni v čele se sadistickým úchylákem s osobitým smyslem pro spravedlnost. Dál je to klasicky westernovský good guys vs bad guys zakončený parádně natočenou přestřelkou u mostu. Moc se mi líbila výprava, kostýmy, auta i hudba a celkově jsem měl z filmu příjemnej oldschoolovej pocit... takže jen houšť Mr Hillcoat.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. série 90 %. Po druhé sezóně snižuju o hvězdičku. Důvodem je jednak přešlapování na místě (a to doslova - děj se v podstatě nehne z farmy), ale hlavně kvůli dementnímu chování některých postav (Rick, Lori, Dale...), které mě zejména v dílech okolo desátého už fakt dost vytáčelo. Ještě že tam byl Shane (pro mě rozporuplná, ne moc sympatická, ale zajímavá postava), kterej většinou fungoval jako motor dalšího dění... neodvažuju se proto radši pomyslet, jak asi bude vypadat třetí série. 2. série 80 %. * * * 1. 3. 2014 ...naštěstí vypadá daleko líp než druhá :-) Prvních pár dílů je solidní nářez a náramná zábava. Zhruba v prostředku (kolem Rickova blouznění) začne hladina zábavnosti poněkud upadat, aby se ke konci naštěsí opět vyšvihla nahoru. Doplnit zombíky o lidského padoucha byl dobrý nápad, pan guvernér je totiž vskutku sympaťák :-) 3. série 90 %.

Chata v horách (2012)

O filmu jsem dopředu nic nevěděl, takže po půl hodině sledování jsem očekával standardní Evil Dead variaci vyšperkovanou sadisticky úchylnými "vědci"-loutkovodiči v pozadí. To, v co se do té doby vcelku všední horor proměnil v závěrečné půlhodině, ale překonalo veškerou moji fantasii. Vzhledem k tomuto dění a přeživším osobám, není pochyb o tom, že The Cabin in the Woods je především monumentální oslavou huličství :-)

Lovci hlav (2011)

Pecka! Už dlouho jsem se u černohumorného thrilleru takhle nebavil. Lovci hlav jsou norskou verzí mého oblíbeného filmu Fargo a Aksel Hennie je norskou verzí mého oblíbeného herce Steva Buscemiho... co víc si přát? Snad jen remake od Coenů se Stevem v hlavní roli :)

Řím (2005) (seriál)

Řím mě zpočátku tolik neoslovil, ale po pár dílech jsem mu přišel na chuť. Původně jsem se taky domníval, že půjde o nějaký obyčejný příběh z té doby, ale brzy se ukázalo, že tento je imho umně zasazen do historických reálií. Tyhle hrátky s historií (např. Titus Pullo jako otec Kleopatřina syna) mě právě dost bavily. Když se k tomu přidá skvělá výprava, kostýmy a sympatická dvojice hlavních hrdinů, je na úspěch zaděláno. V druhé sérii navíc dostal značný prostor do té doby Césarem zastíněný Marcus Antonius alias James Purefoy, který celkovou zábavnost posunul ještě o stupínek výš.