Modré z neba (2008) (pořad) odpad!

Nechutný hyenizmus. Ak by chcel niekto pomáhať naozaj tak nepotrebuje o tom točiť každý týždeň dalšiu časť. Rozboril je najväčšia hyena na Slovensku, ktorá núti nešťastné decka a ľudí s rakovinou plakať do kamery. 0 z 10

Hulk (2003)

Jeden z najnudnejších filmov podľa komiksu. A to som do Hulka vkladal veľké nádeje. Eric Bana mi liezol na nervy a starý veterán tak isto. Jediné čo sa mi dosť páčilo bolo to prelínanie sa obrazu, takže to vyzeralo ako ozajstný komiks plný okienokk s vyobrazovanými scénami. Po tomto filme dávam dvojke obrovské šance, pretože Hulk 1 nasadil laťku, ktorú už asi ťažko podlezie. 3 z 10 P.S. "Začínáš mně už srát!!!"

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Poviedky, ktoré sú hodné filmového plátna, ale nie sú dosť vhodné na celovečerné filmy. Kvalita jednotlivých poviedok je kolísajúca, ale aj tie najslabšie zo seriálu neklesajú pod hranicu nadpriemeru. Je však ešte mnoho Kingových poviedok, ktoré by si zaslúžili sfilmovanie, ale ktovie, možno sa dočkáme druhej série. 8 z 10

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Seriál som sledoval postupne ako boli videá pridávané na internet a neveril som vlastným očiam. Pre Mortal Kombat mám trošku slabosť a tu boli boje konečne kreatívne a efektne natočené. V každej epizóde sa zoznamujeme s osudom hlavných postáv. 8 z 10

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Ak takto bude vyzerať celovečerný film a bude natočený podobným štýlom tak si tam asi od blaha cvrknem. 8 z 10

Velký Gatsby (2013)

Tento film je farebné SinCity bez vrážd a akčných scén. Jediné pozitívum vidím v hudbe, ktorá aj keď je z inej doby do doby minulej celkom dobre zapadla. 2 z 10 P.S. Nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale v tomto filme mal Spiderman viac rozumu ako vo všetkých svojích doterajších postavách dokopy.

Komici (2009)

Táto komédia nebola točená pre niekoho ako som ja a preto som jej neporozumel alebo nechcel porozumieť. Neskutočne dlhá minutáž ma ubíjala a inokedy rýchlo ubiehajúca cesta z BA do LM mi trvala o mnoho dlhšie (bez meškania). 3 z 10 za Sandlera a jeden alebo dva vtipy.

Team America: Světovej policajt (2004)

Nadčasová komédia pre trošku otrlejšieho diváka, odolného voči sprostým rečiam a krvi. Výborne som sa bavil na tom ako film berie všetko s nadhľadom, či už Kóreu, blízky východ alebo samotnú Ameriku. 10 z 10 P.S. Baka laka daka!

Captain America: První Avenger (2011)

Začal som pozerať tieto sfilmované Marvel komiksy, aby som si mohol s kľudným svedomím pozrieť Avengers a vedel o čo tam ide. Začal som IronManom a pokračoval kapitánom America. Film sa delí na dve polovice prvá má 65 minút a druhá okolo 50. Prvá polovička ťahanica a nuda bez nejakej pointy, ale musela tam byť, pretože 50 minutový film by sa nedostal do kina. Za prvú polovicu by som sa hanbil byť na mieste tvorcov. Druhá polovica akčná rezanica, plná namakaných nacistických strojov, ktorými sa asi inšpiroval aj film Iron Sky. Hugo Weaving už minimálne raz potvrdil, že je výborný záporák a tu som mu fandil kým nezahodil masku. To že bez masky mal byť desivejší sa nejako minulo účinku. Hlavná postava mi došla taká nemastná neslaná, ale čo na úrovni nezdvihol Evans to doplnil Tommy Lee Jones. Koniec koncov bola druhá polka filmu omnoho lepšia a vytiahla film na úroveň šedého priemeru. 5 z 10

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Film nie je ani v jednom ohľade horší alebo lepší ako prvý remake. Dej sa vezie plynule, aj keď chvíľami trošku zasahuje nuda. Od filmu sa nedá čakať nijaký originálny zvrat, pretože je tu jasne udaný vzorec znásilnenie - prežitie - príprava - pomsta. Veľmi sa mi páčilo, ako si hrdinka pri každej malej pomste našla správne slová, ktoré boli predtým adresované opačne. Najhoršia zo všetkých smrtí bola podľa mňa tá v bare. 8 z 10