• Krátkometrážní

V síti (2020)

Alarmující je, že takový dokument vznikl až teď. Tvůrci odvedli neuvěřitelný kus práce. Diskuze, rozhovory, policejní vyšetřování, projekce a besedy na školách... A hlavně - větší zájem a edukace alespoň části rodičovstva... Doufám a věřím, že to je jen začátek.

Beyond Skyline (2017)

To je ale békárna. Skyline comedy channel. Nebude trojka? :-)

Pavouci z vesmíru (2010)

Relativně příjemné sci-fy béčko. Vzhledem k zdejšímu sepsutí nadhodnocuji. Je to tak na úrovni Monstra. Jenom místo modelů do Brávíčka (vychází to ještě?) tu hrají postarší vysloužilé ročníky kategorie popcornový důchod. Je tu také víc emzáků a méně pokusů se dostat od někud někam (do ještě většího prů*?@$u, samozřejmě). Takže si to shrneme. V L.A. (kde jinde) se objeví emzáci (kdo jiný). Ti pak začnou metropoli likvidovat. Našinec tam hodí atomovku (co jiného). Ale žádný strach. Záchranný vrtulník je už na cestě (jak jinak). Kdybych měl něco vytknout, tak poněkud tupější režiji, průměrné herecké výkony a plochý scénář. Ke slušné koukatelnosti to vytahují dobře zpracovaní nechutní emzáci. Ejhle, ono to má dvojku.:-)

28 týdnů poté (2007)

Film se pohybuje na hraně hororu a dramatu. Spíš má ale blíž k tomu druhému. Druhý díl byl v něčem sledovatelnější, než první. Divák již zná pravidla hry, příběh je mnohem sevřenější, minimalističtější a depresivnější, než díl první. I pár dolarů na speciální efekty se našlo. A vzhledem k tomu, že jsem se ke shlédnutí dokopal uprostřed druhé vlny covidu, má zážitek docela nepříjemnou příchuť.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Rised by Wolves je naprostý mišmaš. První dojmy byly příznivé. Seriálu nelze upřít atmosféru a nadprůměrnou trikovou výpravu a kvalitní herce... Ale celkově to působí přeplácaně. Alliens, Blade Runner 2049, Solaris, Pitch Black, něco z Tarkovskiho, něco z Asimova, něco z Kinga, Lovecrafta... Dalo by se pokračovat. Jako kdyby někdo všechny své oblíbené filmy a autory spojil neorganicky dohromady a narval do jednoho seriálu. _ Po druhé sérii hodnocení zvyšuji. Nejasnosti se zahlazují. Jen mi děj připadá občas až příliš zkratkovitý. Jako by někdo sestříhal film do seriálové epizody.

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Děj seriálu navazuje na třetí film z 2013. Horor jako žánr moc nemusím, ale Berserk je čestná vyjímka. Na rozdíl od převážně rytířských bitev a soubojích tu řádí démoni a "inkvizice" a člověk člověku je vlkem. Souhlasím s tím, co psal Hitman_47, jen bych nebyl tak přísný k CGI. Řekl bych, že působí lépe a méně "papundeklově", než CGI animovaných Berserkrech 2012--13.

Polina (2016)

Zajímavé bylo, že u první části z Ruska nešlo tak docela poznat, v jakém roce se děj odehrává. Holka na facku. Taky jich pár od života schytala. Pěkná kamera. Skvělý tanec. Možná se Shevtsova nemusela pořád tvářit stejně.