• Krátkometrážní

Flash (2014) (seriál)

Snesitelný klon Spidermana. Jen roztažený do seriálu. Pro děti ideální zábava. Výplňkové nezáživné rodinné konverzačky posovuvám RYCHLOposunem.

Náhradníci (2009)

Na místo propracovaného kyberpunku nám Hollywood servíruje sentimentální vlažný popcorn. Škoda trikové výbavy, škoda kvalitních herců. Promarněná příležitost desetiletí.

Rezistence (2015)

Řekněme si to na rovinu - celý film táhne sympatická Shailene Woodley, která vedle těch ostatních hereckých dřev přímo září. K dalším kladům bezpochyby patří výborná kamera. Mě osobně se líbil i soundtrack. To ostatní je béčková neoriginální žánrovka, která jde na ruku cílové skupině. Do papinova hrnce inspiračních zdrojů bych s tímto dílem směle přidal i Matrix (alespoň v té scéně, kdy Tris napíchnou do simulace). I přes řadu nedostatků ve mě zahlodala zvědavost, jak bude děj pokračovat, zaokrouhluji nahoru na tři*.

DVTV (2014) (pořad)

Kvalitní formát, výborní redaktoři, dobře volená témata i zajímaví hosté. Obsahově, řemeslně i technologicky momentálně špička v ČR.

Kmeny - Tattoo (2015) (epizoda)

V rámci krátké plochy 25 min. asi maximum, co se do dokumentu vejde. Chci se dozvědět víc. Víc obrázků, víc přístupů, víc osobností. Tohle bylo nahlédnutí pod pokličku, řekněme, artovějšího a osobnějšího přístupu.

Muži v naději (2011)

Dvě pravděpodobně nejvíce sexy herečky na čs. scéně vs. dva protipólové ideálu mužské krásy (leč populární) v důkladně uhlazené sladkobolné komedii. Podobně, jako v o fous horších Ženách v pokušení, nám tu zástupci rodičstva hlavních postav trousí životní pseudomoudra. Ale svého druhu chameleónství postav se může českému divákovi zamlouvat. Emoční působení je díky poměrně odvážnému dějovému veletoči ve výsledku smíšené. Ale tak to holt někdy chodí i v životě. Postavy díky vztahovému patlalství úspěšně směřují k závěrečnému průšvihu, ze kterého je předvídatelně zachrání pohotový, ale poněkdu fraškovitý zásah scénáristy. Ten měl být v ideálním případě komediálním vrcholem filmu. Jsem z něj ale trochu v rozpacích. Jakoby tam ani nepatřil. Shrnutí: Žánrově nekonzistentní, pohodové, lobotomické. Doporučuje se jen fanouškům českých komediálních filmů.

Labyrint lží (2008)

Hořko kyselé. S výborným obsazením. A s poněkud divným koncem. Na špióna mi přišel Ferris málo paranoidní a příliš romantický, že hned strčil hlavu do oprátky, ale budiž. Body dolů za mělký konec, ale jinak výborné.

Brilantní plán (2007)

Naprosto stylový film. Kdyby nebyl ten uklízeč tak ukecaný a přechytralý, bylo by to ještě o hvězdu lepší.

Tantra (2010)

Komentář píši se značným odstupem od udělení hodnocení, takže nebudu rozebírat detaily. Troufám si tvrdit, že tantra se v ČR nevyučuje. Spíš jde o nálepkování „trademarkem tantra“ jednotlivými lektory, kteří neví, že neví, nebo ví a využívají obecné neznalosti z marketingových důvodů. To, co je prezentováno v dokumentu, jsou spíš kurzy na duchovnější sex, vztahy a odbourávání různých zábran (které někdo může vidět jako omezující, jiný zase jako užitečné). Jestli si díky podobným seminářům někdo dává život do kupy, nebo si ho rozkládá, si už musí každý účastník podobného kurzu zvážit sám. Po shlédnutí člověk zjistí, že účastníci si řeší hlavně svoje vztahy... Dokument do tématu mnoho světla nevnesl a díky svému provedení asi mnoho lidí nezaujme (a pokud, tak záporně). Promarněná šance, jedna hvězda za pokus a odvahu.

Largo Winch (2008)

K filmu jsem přistupoval bez velkého očekávání a dočkal se příjemného zážitku. Značná dobrodružnost až pohádkovost některých motivů a akční nadsázka na mě působily trochu jako rušivý element (hlavní hrdina během pár hodin procestuje velký kus světa a stihne toho opravdu hodně). Realističtější nota by možná filmu slušela o něco víc. Děcka na to do kina z výchovných důvodů stejně vzít nemůžete, když jsou tam výjevy typu kudla v krku apod. Ale nebudu zbytečně rýpat. Dobrá kamera a střih mě zásobovaly jedním vizuálním bonbonkem za druhým, sympatičtí a dobře hrající herci odvedli skvěle svou práci, celková spokojenost. *3 a 1/2.