John Wick 3 (2019)

U Johna Wicka jde krásně vidět, jak akční série postupně padají. Vždycky to začíná originálně a vcelku realisticky, ale časem se z toho stává rádoby cool dobrodružství plné stále šílenějších scén. Když už jsme viděli Johna v akci s tužkou, proč by nemohl sejmout pár chlapů s pomocí koně a ještě se na něm projet v nočním New Yorku? Pak ho ještě pošleme na poušť, kde je ještě mocnější chlápek než celá Rada zabijáků a mimo jiné dáme do filmu i několik nechutných scén a Wicka necháme bojovat ve většině případů pouze na nože. Neříkám, že některé scény nebyly fajn, ale na jeden film těch šíleností bylo prostě moc. Snad tahle série nepřekročí číslici pět, jinak tu z toho brzy budeme mít další Rychle a zběsile a John si to rozdá 1 v 1 s tankem. 70%

John Wick 2 (2017)

První díl Johna Wicka byla příjemná chuťovka, která ukázala, že v žánru akčních filmů se dá ještě něco slušného předvést. Dvojka je sice o chlup slabší, ale stále je zábavná a krásně nám rozvíjí mytologii kolem zabijáckého cechu. Kde měl Neo svého Morfea má Wick nyní Krále žebráků a Reeves si tak s Fishburnem zahráli opět bok po boku. Akční scény jsou pořád fajn, ale občas už u nich člověk musí kroutit hlavou, jako například nad rádoby nenápadnou přestřelkou v metru. Co mě na takových filmech vždycky potěší, jsou scény, kdy si jdou hlavní hrdinové pro vybavení a Wick to v Říme zvládl perfektně. S čistým svědomím tak filmu dávám 80%

V kapradí: Film (2019)

Ze Zachovy specifické talk show jsem pár dílů viděl, takže jsem věděl, do jaké šílenosti asi půjdu. Dokumentární zpracování na způsob Borata tomu samozřejmě sedne, ale i tak se ze zápletky dalo vyždímat více, případně mohl být snímek i kratší. Je docela škoda, že tvůrci skončili příběh "happy endem", kdy Zach odjede se svými přáteli, radši bych, kdyby zůstal jako moderátor v televizi, ale to bych od Amíků chtěl asi moc. Párkrát jsem se zasmál, ale nejlepší byly stejně titulky, což je docela škoda. 60%

Death Note (2017)

Původní japonský Death Note mám i přes postupně klesající kvalitu rád a proto mne opravdu zajímalo, jak nakonec dopadne i americká hraná verze. No dobře, není to nejlepší, vše je až moc zjednodušené nebo udělané pro efekt, ale co byste od Amíků čekali. Zatímco Japonci vám jako hrdinu naservírují stylového, inteligentního a velmi oblíbeného studenta, Američané sáhnou po looserovi, kterému se s deníkem v rukou začnou plnit i některé z jeho snů. Jako Ryuk se určitě povedl a pokud bude pokračování, kouknu i na dvojku, ale rozhodně je to slabší, než adaptace Ocelového alchymisty. 60%

Rain Man (1988)

Filmů, které věrně zachycují psychické poruchy, na světě moc není. Buď si to většinou tvůrci spletou s něčím jiným nebo je to naopak zpracováno nedostatečně či úplně přestřeleně. Jde vidět, že si Hoffman dal při budování autistické postavy hodně záležet a bedlivě to sledoval. Sám znám člověka, který je na tom podobně, tak mohu s jistotou říct, že zpracování je opravdu autentické. Navíc je radost vidět Cruise v jiné roli, než jen jako akčního hrdinu, který pořád někam utíká. Škoda, že se od takovýchto filmů nakonec přesunul jen k jedné a téže roli, již hrané v každém filmu. Jinak nejlepší je rozhodně pasáž v kasínu, která po krapet depresivní cestě člověka opravdu pobaví. 85%

Jumanji: Další level (2019)

Dva roky starý reboot Jumanji mne příjemně překvapil, ale už od počátku jsem tušil, že pokud vyjde pokračování, bude to už jen klasická ždímačka peněz. A tak se i stalo. Další level je opravdu tradičním sequelem, kdy je všechno větší, monumentálnější apod., ale na druhou stranu přivádí k dokonalosti i pár prvků z minula. Například využití dědoušů bylo perfektní a odkazy na buchtu taktéž, ale jinak tu nemáte nic, co by neměla jednička. Jednotlivé postavy stále představují jisté stereotypy, postavy umírají v těch nejstupidnějších momentech a na konec tu máme i Deus Ex Machinu. Pořád jde o fajn oddechovku a vcelku zábavnou podívanou, ale tentokrát si to ty čtyři hvězdy drží jenom zuby nehty. 75%

Tenkrát na východě (2000)

Tenkrát na východě je vcelku fungující westernovou komedií, která dává dohromady nevšední skupinu složenou z amerického podvodníčka, správňáckého čínského bojovníka a jeho schopné indiánské ženy. Film si samozřejmě dělá legraci z velkého množství westernových klišé a navrch je tu skvělý Walton Goggins, kdy je tenhle snímek jednou z jeho opravdu větších rolí. K filmu mám samozřejmě také pár výhrad, jako například trochu divně zpracované finále, které působí, jako by tam pár scén chybělo, ale pořád jde o slušný snímek, který stojí především na dobře vybrané titulní dvojici. 70%

Jumanji (1995)

Klasické Jumanji jsem tenhle týden viděl vůbec poprvé a stalo se tak samozřejmě až po shlédnutí verze s Rockem i spinoffu Zathura. Kdybys byl menší, určitě by šlo o jeden z mých oblíbených filmů, ale jaksi mne film kdysi zcela minul. Když se na to ale dívám z dnešního pohledu, tak stejně jako moderní pokračování, tak i původní verze obsahuje mnoho hloupostí a kolikrát to působí tak, jakoby hra ani nechtěla, aby ji kdokoliv dohrál. Zatímco pokračování pracuje spíše s prvkem toho, že se z celého dobrodružství hrdinové nějak poučí, tady jde akorát o napravení problémů, jež hra způsobila. Jinak jde ale o zábavný rodinný film a i přes jeho stáří bych jej doporučil víceméně komukoliv. 75%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak takhle si představuji skládání pocty něčemu o opravdu milujete a Tarantino jednoduše klasický Hollywood opravdu zbožňuje. Kromě toho je ale celý film jednou velikou lží, ale nebojte se, neprozradím vám, v čem samozřejmě tkví, ale pokud jste sledovali propagaci filmu, možná už tušíte, kam mířím. Samotným středobodem filmu je duo DiCaprio a Pitt, které je perfektní a jejich dějové linky jsou na celém filmu bezpochyby nejzajímavější. Margot coby Tateová se tu moc neohřeje a nemáme ani pořádně šanci se s ní nějak hlouběji seznámit a tak je to i s ostatními postavami.Tarantino film ale opět mistrovsky zrežíroval a snímek je jako obvykle založen na interakcích jednotlivých postav. Je to Tarantinův nejlepší film? Nikoliv, ale určitě se na něj znovu rád podívám. 85%

Lví král (2019)

Stejně jako ostatní remaky Disneyho animovaných klasik, tak ani Lví král mne nenalákal do kina, jelikož se mi nechtělo platit za něco, co jsem již v minulosti několikrát viděl. A nakonec jsem za ušetření penízků opravdu rád. Lví král je ve výsledku opravdu jenom otrockou kopií, která je pouze technicky skvěle zvládnutá. Oproti originálu však filmu chybí duše a jde to znát, snímek sledoval opravdu znuděně. Mou pozornost na chvíli udrželi akorát Timon s Pumbou, kteří jsou vtipní i v CGI verzi, ale to je ve výsledku všechno. Už jen za skvělou animaci a snahu nezmršit původní látku, dávám filmu čtyři hvězdy z pěti. Na pět to však nikdy nebude, to by tvůrci museli přijít s něčím originálním, ale to je přece v dnešní době tak těžké, že ano. 80%