Raven's Hollow (2022)

Lacná inscenácia nejakej Poeovskej kokotiny (sám Poe je pre Európana prázdnym vzduchom, tuná nepoznajú ani Erbena) - keptn vojačikov sa volá Edgar Poe, vo vidlákove riadi "Havran" a už tam chýbala len Matka Tereza. Kavaléria nováčikov nájde ukrižovaného pastora s črevami vonku, dôjdu do "dediny" a snažia sa tomu prísť na kĺb a po jednom kapú. Budget asi 500$ (za požičanie kostýmov a koní) + od kamoša CGI za "Havrana" + natočené za humnami v parku. Taká študentská diplomovka FAMU s odretými ušami. Nevermore!

Andor - Sekera zapomene (2022) (epizoda)

"Honelníci" SW si tu idú vyhoniť brko, zvyšok kuká v nemom úžase, jak tu nekomu jebe! Chlapci, koľko je vám rokov? Mamča už prebalila?! Ako sa zdá, pre niektorých nerdov bude tento seriál prvým orgazmom, tak bacha - nepostriekajte steny!

The Munsters (2022) odpad!

Síce som to so zaprením dopozeral až do konca (kvôli Robovi, zopár jeho filmov mám rád, a mám aj pár albumov od White Zombie), ale každú chvíľu som mal nutkanie vypichnúť si oči. Niečo tak nevtipné, trápne, afektované už dúfam nikdy nevznikne.

Monstrum (2022) (seriál)

Nebavilo. Na môj vkus až moc teplé a čierne, až moc umiernené s PG ratingom. Od polovice! sérky, keď Dahmer už sedel za katrom, som trpel a zaspával. Pozrite si radšej zaujímavejší dokument Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes, tiež od NTFLXu.

Hádej, kdo je vrah (2022)

Keby boli tie pipiny aspoň fešné, ale nie. Okrem toho že boli škaredé jak noc, museli byť ešte aj švacnuté jak hovado.

Lovec hlav (2022)

Nečakal som, že od majstra Waltera Hilla sa dočkám najhoršieho westernu roku. Šestákový scenár vycucaný z negerskej prdele, ultrameganudná "akcia", prehrávajúci herci, no a vizuál jak z košickej TV (čo tam preboha stratil herec rangu Dafoe som nepochopil -  nerátam Walza, ktorý hrá v každom filme prakticky to isté, tu si zopakoval rolu z Djanga, ale Hill nie je Tarantino).

Pozvánka do pekla (2022)

Prvá polovica filmu pripomína Jamesa Wana, no akonáhle sa to prenesie do upírskej roviny, stáva sa z toho fraška (keď ukázali senilných Jonathana & Minu Harker išiel som do kolien).

Vesper Chronicles (2022)

Sympaticky depresívne sci-fi. Keď si pozriete, kto sa podieľal na produkcii filmu, tak nad vizuálom musíte smeknúť klobuk.