• Romantický

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Absolutní mazec, o úchvatné ost se postarala řada interpretů, které mám rád, Glay, Shiina Ringo a další. orchestrální skladby Shiro Sagisu a pořádně se s nimi vytáhl, ty motivy jsem nemohl dostat z hlavy hodně dlouho. Co se týče děje motivy jsou jasně napsány, problémy, které sice už pár sci.fi řešilo, ale tady se to děje formou, kdy to nevypadá klišovitě a podbízivě. Emocionále to vskutu působí, aniž by tobylo vyděračské. Vizuální stránka a akční scény jsou silnou devizou filmu, je to lahůdka. Kdo chce vidět zajímavé sci-fi s dobrým příběhem má možnost. ano jsou tu mouchy, jak zminil Marius, ale jsem je ochoten filmu odpustit, protože mi nevyšuměl z hlavy, viděl jsem ho vícekrát a myslím, že je přístupný široké obci diváků, nejenom uctívačům "Dálného východu" :)

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Po druhém podívání jsem zvedl hodnocení o jednu hvězdu. Ale přece jen škoda, že jsem tento film neviděl bez očekávání, které ve mně vzbudily komentáře ostatních, asi bych byl více objektivní a méně zatížený těmi názory. Přesto je to velmi milý film, komedie, s prvky akčního filmu a drama, které ve vás vzbudí emoce, nenechte se odradit pomalým začátkem.

Detroit Metal City (2008)

Absolutní nářez od studia 4°C. Kdo zná hudební prostředí ve kterém se seriál pohybuje a ze kterého si dělá zdařile srandu, tak bude nadšen. I prol idi, kterým punk, black, death, metal obecně nic neříká je tu šance, že se jim to líbit bude. Ale neužijí si ty nádherné odkazy a vtípky. Tohle se dá vidět více než jednou! Je mi líto těch, kterým se seriál nelíbil. Na Yukifestu u toho lidi umírali smíchy.

Chrno Crusade (2003) (seriál)

Ty tři hvězdy berte jako pozvání k manze, která má lepší charaktery, konec, průběh děje atd. Samotné anime má pěknou hudbu, slušnou kresbu a výborné kolorování. Ale po osmi dílech začne příšerně nudit a až ke konci se začně něco dít, ale konec je slabý, vykonstruovaný, samoúčelný, nevím jak to mohli tak zprasit, když mangu měli k dispozici dokončenou. Přesto se zde děje občas svižná akce a některé myšlenky či odkazy nejsou vůbec marné, nicméně je to jen velmi těsně nadprůměrem.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Mám slabost pro Polívku a Donutila, humoru je tu spousta. Hlášky z filmu jsou dnes legendární, to už nikdo nezmění. Příběh je fakt jednoduchý i jeho průběh, ale funguje, já nečekal, že mě tenhle film bude bavit i poněkolikáté, ale baví.

Chobits (2002) (seriál)

Ze začátku je ten seriál neuvěřitelně naivní, i přes různé povedené vtípky někdy docela otravný svým nepodstatným dějem. Jenže, jak se nám začnou rozvíjet příběhy vedlejších charakterů, celá série se ubírá vážnějším směrem a nastoluje otázky o vztahu člověka a techniky, jak funguje lidské cítění vlastně atd. Chii je roztomilá, a je radost na ni pohledět. Z vedlejších charakterů vede Shimbo a Takako, ale ani Yumi-chan nebo šéf cukrárny nejsou zbytečné postavy a mají co říct. dobře jsem se bavil i zamyslel. Na práci studia Clamp je vždy radost pohledět.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Výborný Bill Murray a hlavně Jason Schawrzman, hlavní ženská hrdinka byla špatně vybrána, dle mého celý film kazila svou existencí. Námět obyčejný,ale Wes Anderson je skvělý vypravěč a mně se jeho filmy líbí. Hlavní hrdina je aktivistický student, který nevahá udělat cokoliv, pokud si myslí, že to prospěje dané škole. Některé vtípky jsou dobr,é jiné slabší. Ale působilo to na mě věrohodným dojmem a mile.

Apocalypto (2006)

Mně se to líbilo výborné vizuální pojetí, dobrá hudba. Škoda, že o Mayích se referuje jen jako o krvelačných bestiích upadlých v pasti civilizace a dekadence. Dá se to chápat jako podobenství na dnešek, my dnes přesycená moderní, znuděná společnost s vším možným, naproti tomu "ušlechtilí divoši" s holým zadkem a štěstím v srdci, je na vás jak to budete brát.

Poslední císař (1987)

Nádherný film, vyprávějící příběh muže, který se chtěl stát spásou svého lidu a neváhal proto využít jakékoliv příležitosti, bohužel pro něj nevyšly a byl jen loutkou Japonců velmi působivý velkofilm, co bych za to dal vidět to v kině. Snímání komplexu zakázaného města je úchvatné i vystihnutí atmosféry. Skvělý Peter O'Toole, vynikající hudba za kteoru stojí Ryuichi Sakamoto. Příběh mně dojal, sice jsem úplně neschvaloval co císař dělal, ale chápal jsem jeho pohnutky.

Tintinova dobrodružství (1990) (seriál)

Zmocňuje se mě ohromná nostalgie, když na tento seriál vzpomínám s jehož sledováním jsem začal tuším od první nebo druhé třídy. Nicméně čas mu na kráse neubral, když na to koukám znova. Výbroný mix akce, dobrodružství, humoru. Belgie nemůže mít lepšího vyslance, než je Tintin. No a jeho autor Hergé je génius!