• Romantický

Gaewa neukdaeeui sigan (2007) (seriál)

Nestává se často, aby mě série zaujala natolik, že jsem spal jeden den dokonce pouze dvě hodiny. I přes různá klišé, kterým je za těžko se vyhnout při krimithrillerovém žánru, vám tento seriál nabídne spoustu napětí, zvratů, propracovaných postav a i jejich vývoje. Flashbacky se dějí minimálně. I přes pomalý rozjezd prvních dvou dílů, to má potom neuvěřitelný spád a hlavně vygradované finále. Joon Ki Lee v roli Lee Soo Hyuna, tu hraje prakticky dvojroli, ne-li přímo trojroli a je výborný. Hlavního "padoucha" Maa hraje Choi Jae Sung a dodáva mu značné charisma. V roli Soo Ji Woo se představí dobře známá Nam Sang Mi(She's on duty, Spygirl, Sweetspy a jiné role), i ostatní obsazení je kvalitní, můžete se těšit na velice povedený soundtrack a hlavní myšlenku, která hned tak nevyprchá a není podána jalově nebo hloupě, není zde žádné prázdné moralizování a jiné nešvary. Postavy jsou zde hodně živé a opravdové a nikoliv schematické. Pro příznivce Jun Ki Leeho povinnost ( zde je veden jako http://www.csfd.cz/herec/27860-lee-jungi/ ), ostatní se mohou seznámit s korejskou seriálovou tvorbou a přesvědčit se o její kvalitě, neboť nejenom romantikou, dramatem a komediemi jest živ člověk.

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Nemá cenu nic zastírat, ten film je citově vyděračský, naštěstí, jsem na tohle zvyklý(u asijských a zejména korejských filmů s tím člověk musí počítat) a stejně jako Pirkaf to beru s nadhledem. Některé pojetí scén má své skouzlo ,stejně jako různé momenty(hlavně začátek filmu je vizuálně skvěle zpracovaný), ale celkově to má různé chyby, jako nevyvážené tempo vyprávění, scénář. Jenže hraje v tom Bin Hyeon, Yeon-hee Lee a hlavně, nevím jak je to možné, ale opět mě naprosto dostal soundtrack, podobně jako u Windstruck, tohle je jedna z nejpovedenějších složek filmu, hudba spojení hudby s obrazem. Po letech a opakovaných shlédnutích musím uznat, že jde o silný napdrůměr, nikoliv slabý, jak jsem se dříve domníval, síla filmu prostě zůstala.

Černý štír (2006)

Ne že bych nebyl uchvácen akční stránkou, hudbou, nebo výkonem Zhang Ziyi v roli rafinované císařovny, jenže něco mi tam chybělo čím by mě to strhlo jako Prokletí zlatého květu. Bylo to občas moc rozvláčné a nepochopitlené jednání postav, nešlo o to, že to bylo předvídatelné, spíše, že mě to někdy vyloženě nebavilo sledovat. Přesto je to zajímavý film a hlavně skvělý výko Zhang Ziyi, která má neobvyklou roli, už jen kvůli ní to stojí za to vidět.

Keulraesik (2003)

Líbila se mi hodně hudební stopa, režisér má vážně skvělý hudební vkus a cit pro kombinaci scén se správnou hudbou. Příběh kupodivu i přes jistá klišé působí zajímavě a nenudí většinu času. Jenže ke konci už mi to přišlo nějaké celé překombinované, navíc některé scény a fórky tam byly jako pěst na oko, jiné byly naopak skvělé, prostě je to trochu nevyrovnané, přesto je to dobrý film, který stojí za to vidět už jen kvůli Ye-jin Son.

Legenda o Zu (2001)

Úžasná fantasy pohádka od Tsuie Harka, výborná hudba, vizuální stránka je vkustku úchvatná, příběh je dosti spletitý a odehrává se v rychlém tempu, takže musíte dávat pozor. Zhang Ziyi tu má pouze malou roli ,hlavní dvojici tvoří krásná Cecilia Cheung a charismatický Ekin Cheng.

Murim yeodaesaeng (2008)

Mně se to velmi líbilo, dobře pomalejší rozjezd to má, pak se ale ovšem velmi dobře rozvine romantická linie a uvidíme spoustu promakaných soubojů. Je tu několik dobrých vtípků a odkazů na různé věci. Dobrý ost také dělá svoje. Wuxia romance v téměř normálním prostředí, ale se vším co k tomu patří. Dokonalost se skrývá v detailech. Jae-young Kwak ovládá detaily dokonale, spousta vizuálních a audiovizálních vychytávek mě poslala do kolen. To jak umí mistrně zpracovat dynamické a akční scény, o závěrečném souboji nemluvě, to hned tak neuvidíte. Já se bavil skvěle, pětku nedám jen kvůli tomu, že si momentálně cvičím skromnost, ale pořád to patří tento film špičce, stejně jako jeho režisér. Min-a Shin je roztomilá, a On Joo-wan odvádí svůj part Ilyeonga také dobře. Otce So-whi si zahrál Choi Jae Seong, hvězda seriálu Time between dog and wolf (Mao). Po letech stále můj oblíbený titul, kde slabiny nenacházím...

Bareuge salja (2007)

Absolutní mazec, co se originality námětu týče. Jung-Do Man je pověřen sehrát ve cvičení roli bankovního zloděje. A i když jde o cvičení nehodlá nikoho šetřit ani sebe. Je tu výborný verbální humor, nápaditost, některé fóry hned tak nezapomenu za to vám ručím. Neschopnost jihokorejské policie je naplno odhalena:) Ostatně ve kterém filmu, uvidíte, že rukojmí se budou hádat u videozáznamu zda to dostal policista do hlavy? A více vtipů, už nebudu spoilovat, to musíte prostě vidět.

Mai geol (2005) (seriál)

Hodnocení z mé strany zavání trochu ztrátou subjektivity,ale nemohu si pomoct. Obsazení (Lee Da Hae, Joon Ki Lee, Lee Dong Wook, Park Si Yeon) je výborné , scénář se také povedl. Naprosto vkusně a bez patosu je zde podáná romanticko dramatická složka. Hlavně mě však dostal humor, který je inteligentní, vtipný, hřejivý a nikdy neklesne na nějakou lacinou úroveň. hlavním protagonistům držíte palce. Můj první korejský seriál. Ani jsem od toho nic nečekal, navzdory oslavné recenzi na blogu Gladness. První dva díly mě navíc tak úplně nechytly a hlavní hrdinka mě štvala(nejen svým účesem i chováním). Ale to se naštěstí brzy změní a nechal jsem se příjmeně unášet. Zejména od té část pomerančového podnikání Yoo Rin, kdy jsem málem smíchy spadl z křesla. Dobře prásknu jeden nedostatek, hudba se mi moc nelíbila, ale ani ta nemůže ovlivnit moje celkové hodnocení, protože povedených momentů, které vám zůstanou v paměti je tu spousta.

Kurosagi (2006) (seriál)

Moje oblíbená série, hlavní hrdina Kurosaki alias Kurosagi má rozhodně nabitý program a nedámu vydechnout ani jeho dohazovač informací Katsuragi, natož jeho okolí. Tomohisa Yamashita v roli Kurosakiho je naprosto fenomenální, jeho charisma by odtáhlo vozový park města Prahy. Navzdory stejnému schématu dílů, jsem se nenudil. Paradoxně nejvíce seriál ztrácí v hlavní ženské hrdince. Yoshikawa Tsurara, je vskutku někdy tak velký idealista a dobrák až to bolí, Horikita Maki dělá, co může, aby působila věrohodně a vypadala, že těm bludům co někdy vypouští z pusy věří, ale přesto mě to mrzí, scénaristé mohli na její postavě více zamakat, aby byla uvěřitelná a ne pouze modelová. V seriálu se poučíte, jak lze všemi možnými způsoby podvádět.Je to napínavé, někdy i vtipné, o drama není nouze a dejme tomu, je tam troška romantiky, hlavně však kvalitní obsazení. Hudba je výborná směs orchestrálních motivů, jazzrocku, popu, výborný opening, po této stránce je sériál velmi povedený. O dva roky později vyšel film Kurosagi - The Black Swindler, taktéž ho odporučuji.

Nobuta. O produce (2005) (seriál)

Po prvních třech epizodách jsem to chtěl dropnout, ale pak se to začalo vyvíjet vskutku zajímavým směrem, bylo to skutečně bez patosu a působilo to hodně opravdově, ne že bych potřeboval kapesník, ale dojalo mě to někdy. Obsazení(Horikita Maki, Yamashita Tomohisa, Kamenashi Kazuya) a některé hlášky byly výborné. Nikdy by mě nenapadlo, že lze ohranou zápletku tak civilně a citlivě zpracovat, aniž by byla snaha od tvůrců citově vydírat diváka, už chápu proč se to považuje ze jedno z nejlepších doramat. Něco takového prostě není časté.