Osm statečných (2006)

Milá klasická disneyovka, která pohladí na duši. Už když jsem poprvé ve filmu zahlédla prvního pejska, tak jsem si říkala, že přesně takové plemeno bych chtěla taky. Ale to já říkám o všech psech. :) Paul Walker byl skvělý ve své roli, velmi přesvědčivý, věřila jsem mu tu touhu vrátit se a zachránit všechny své čyřnohé kamarády. Bohužel velkou nevýhodou je délka filmu, po první půlce to upadá a už to není tak zajimavé jako v první polovině a bohužel to nudí. Kdyby to bylo alespoň o tu půl hodinu kratší utíkalo by to rychleji.

Gentleman s pistolí (2018)

Herecky dokonalé, příběhově je to misty trošku pomalejší, ale zaujalo mě to. Ano jsou tam místa, které mě nudila, takže jsem si raději vzala telefon do ruky a jen jsem vzdáleně poslouchala. Nazvala bych je jako hluchá místa filmu, ale tvůrci potřebovali něčím příběh vyplnit, aby to nebylo jen o vykrádání bank. Velká škoda je, že útěkům z vězení věnovali jen tak krátké sekvence, na jednu stranu to bylo zpracované velice dobře, na druhou bych se o tom klidně dozvěděla vice. Moc mě bavili scény s vykrádáním bank a celkově Robert Redford to zvládl na jedničku a bavil. U Caseyho to bylo trošku složitější, pro mě je to hodně záhadný člověk, u kterého netuším, jestli je mi sympatický nebo ne. Tady spíše nebyl, strašně mě štval jeho flegmatický přístup k případu a celkově mi jeho dějová linka přišla zbytečná.

Záskok (1994)

U bratří Coenů to mám jak na horské dráze. Jednou mě jejich filmy opravdu baví a pak přijde film jako tenhle, který je nic moc a spíše nudí než aby zabavil. Tim Robbins se mi do hlavní úlohy vůbec nehodil, přišlo mi to hodně přehrávané a nepřirozené hraní z jeho strany. Myslím si, že I on sám se necítil úplně ve své kůži. Ale vzhledem k tomu, že z 90% filmu je na plátně hlavně on, tak mi to zážitek hodně pokazilo, proto tak nízké hodnocení. Musím ale pozitivně ohodnotit Paula Newmana jako záporný businessman se tady opravdu předvedl na jedničku.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Asi jsem od toho čekala něco víc, než jsem nakonec dostala. Tom Cruise se pro tuhle roli narodil, I když to je možná trochu přehnané, prostě ta role mu sedla na tělo a opravdu to zvládl na jedničku. Občas jsem chápala jeho rozhodnutí, prostě potřeboval peníze na uživení rodiny, ale pak přišlo pár věcí, u kterých jsem si řekla, že bych už s tím skoncovala a prostě to nedělala, ale Barry Seal žil pro napětí a dobrodružství, škoda, že ho to nakonec stálo život, neberu to ale jako jeho chybu, ale jako chybu tajných služeb, která byla zodpovědná za jeho život. Bohužel ve filmu převažovaly scény, které mě hodně nebavily a celkově mi to utíkalo I dost pomalu. Nejvíce mě bavily scény s letadly nebo ve vzduchu, například spící pilot byl super. Ale je to film, na který se už zřejmě nepodívám.

Westworld - The New World (2020) (série)

Třetí série je skvělá. První díl mě tedy trochu odradil, nebyla jsem si jistá, co od toho můžu čekat, ale od druhého dílu jsem se na to nechtěla přestat koukat. Bylo to tajímavé, originální a plné akce. Navíc skvělé obsazení a nové postavy, které celý příběh oživují. Oparvdu suprově vymyšlený příběh. Škoda Dolores, ale pořád doufám, že se v další sérii objeví znovu. Už nyní je jasné, že v další sérii bude dominovat Maeve, ale těším se na to.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Nechápu proč?! Původní francouzský film je originální, dobře natočený a misty dokonce vtipný, tohle bylo naprosto zbytečné. To vážně museli natočit Návštěvníky pro americké diváky? Copak by bylo tak těžké tu francouzskou verzi nadabovat. Upřímně, nedivím se, že se režiséru do další spolupráce už nechtělo a že se za tohle styděl. Je to šílený. Opakovaný vtip není vtipem, I když se pozměnil příběh, original je a bude vždycky lepší. Jen Christina Applegate mi byla sympatičtější než francouzská představitelka Beatrice.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Za mě zbytečné pokračování po tolika letech. Když to nenatočili za dva až tři roky, tak se do toho neměli pouštět. Musí se jim ale nechat, že vymysleli super vysvětlení, že herci tolik zestráli. Líbí se mi take fakt, že se konečně ocitáme v jiné době a ne jen v té moderní, nám všem známou. Ale bohužel i tak film nemá co originálního nabídnout. Jsem ráda, že oba herci se vrátili do svých ikonických rolí, ale bohužel mě Návštěvníci nikdy bavit nebudou.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Opakovačka prvního dílu, nic originálního, stale to same dokola. Stejná doba, kdyby alespoň zůstali stejní herci. Upřímně nechápu proč se musela změnit představitelka Beatrice, navíc když se ta původní ve filmu objevila, jen v jiné roli. Ptám se proč? Hodně prázdný ničím nezajímavý příběh. Ke konci jsem byla už vážně frustrovaná z toho, že ještě nevypadli zpátky do své doby.

Návštěvníci (1993)

Matně si návštěvníky pamatuji ze svého dětství, ale už tehdy jsem nebyla jejich fanynka a nejsem bohužel ani teď. Ve filmu jsou místa, která mě bavila, u kterých jsem se alespoň trochu zasmála, ale po většinou jsem měla pocit, že to vlastně nikam nevede a není tam nic zajímavého či napínavého, u čeho bych byla překvapená. Místy to bylo zase trochu prázdnější. Hlavní dvojice je ale skvělá, ať už Jean Reno nebo Christian Clavier, oba svoje role zvládli na jedničku a funguje jim to spolu.

Simpsonovi - Série 31 (2019) (série)

Polovina dílů je nuda, čtvrtka strašná nuda a poslední čtvrtka je fajn a povedená. Líbil se mi hlavně poslední díl, který se krásně vrátil na začátek seriálu. Celkově se z posledních sérií Simpsonů stává průměr, místy i podprůměr. Už to běží ale 31 let, tak chápu, že je opravdu těžké přijít na něco originálního, ale i tak. Už to možná běží moc dlouho.