Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Nechápu proč?! Původní francouzský film je originální, dobře natočený a misty dokonce vtipný, tohle bylo naprosto zbytečné. To vážně museli natočit Návštěvníky pro americké diváky? Copak by bylo tak těžké tu francouzskou verzi nadabovat. Upřímně, nedivím se, že se režiséru do další spolupráce už nechtělo a že se za tohle styděl. Je to šílený. Opakovaný vtip není vtipem, I když se pozměnil příběh, original je a bude vždycky lepší. Jen Christina Applegate mi byla sympatičtější než francouzská představitelka Beatrice.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Za mě zbytečné pokračování po tolika letech. Když to nenatočili za dva až tři roky, tak se do toho neměli pouštět. Musí se jim ale nechat, že vymysleli super vysvětlení, že herci tolik zestráli. Líbí se mi take fakt, že se konečně ocitáme v jiné době a ne jen v té moderní, nám všem známou. Ale bohužel i tak film nemá co originálního nabídnout. Jsem ráda, že oba herci se vrátili do svých ikonických rolí, ale bohužel mě Návštěvníci nikdy bavit nebudou.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Opakovačka prvního dílu, nic originálního, stale to same dokola. Stejná doba, kdyby alespoň zůstali stejní herci. Upřímně nechápu proč se musela změnit představitelka Beatrice, navíc když se ta původní ve filmu objevila, jen v jiné roli. Ptám se proč? Hodně prázdný ničím nezajímavý příběh. Ke konci jsem byla už vážně frustrovaná z toho, že ještě nevypadli zpátky do své doby.

Návštěvníci (1993)

Matně si návštěvníky pamatuji ze svého dětství, ale už tehdy jsem nebyla jejich fanynka a nejsem bohužel ani teď. Ve filmu jsou místa, která mě bavila, u kterých jsem se alespoň trochu zasmála, ale po většinou jsem měla pocit, že to vlastně nikam nevede a není tam nic zajímavého či napínavého, u čeho bych byla překvapená. Místy to bylo zase trochu prázdnější. Hlavní dvojice je ale skvělá, ať už Jean Reno nebo Christian Clavier, oba svoje role zvládli na jedničku a funguje jim to spolu.

Simpsonovi - Série 31 (2019) (série)

Polovina dílů je nuda, čtvrtka strašná nuda a poslední čtvrtka je fajn a povedená. Líbil se mi hlavně poslední díl, který se krásně vrátil na začátek seriálu. Celkově se z posledních sérií Simpsonů stává průměr, místy i podprůměr. Už to běží ale 31 let, tak chápu, že je opravdu těžké přijít na něco originálního, ale i tak. Už to možná běží moc dlouho.

Brooklyn 99 - Série 7 (2020) (série)

Líbilo se mi to více než předchozí série. Docela se mi i zamlouvalo, že to má méně dílu, jen 13. Jedné, co bych sedmé sérii vytkla je, že strašně odflákli Halloweenskou loupež a to tak, že pořádně odflákli. Chápu, že to museli nějakou natáhnout, aby čas utíkal rychleji a mohli se dostat k tomu důležitému v posledním díle, ale i tak. Halloweenská loupež je prostě ikonou tohoto seriálu a tohle bylo fakt smutný. Jinak ale fajn, doufám, že tu s námi Brooklyn 99 bude ještě dlouho.

Forever (2014) (seriál)

Fajn seriál s originálním námětem a skvělým hereckým obsazením. Henry Morgan je úžasně napsaná postava, sympaťák hned od prvního okamžiku. Líbí se mi, že je mladý a přitom se dokáže chovat tak "staře". Mrzí mě, že seriál byl ukončen hned po první sérii, brala bych třeba ještě jednu. Byly tam i nudnější díly, občas se to hodně opakovalo a konec byl až příliš uspěchaný a rychle useknutý. Dokázala bych si to představit jinak. Nicméně detektivní příběhy krásně promyšlené a poutavé. Seriál určitě doporučuji, bude bavit.

Vražedná práva - Série 6 (2019) (série)

!POZOR SPOILERY! Krásně vymyšlený závěr seriálu. Jsem opravdu spokojená, jak se to tvůrci rozhodli zakončit. Michaela je stále stejný spratek jako v prvním díle, vůbec se nezměnila a stále jen myslí na sebe a svoje blaho. Mrzí mě Frank a Bonnie, přála bych si pro ně daleko lepší osud, než tento, ale zase na druhou stranu začali spolu, skončili spolu. Hanna skončila hodně rychle, to mě trochu zamrzelo, bylo to až moc uspěchané, ale ok. Celkově fajn série, bavila mě od začátku a Christopher na konci byla jen třešnička na dortu.

Close (2019)

Krásný hodinu a půl dlouhý akcí nadupaný thriller, který nestačí nudit. Kvůli tak krátké stopáži trochu utrpěl děj, ale není to zase tak hrozné. Možná místy trochu uspěchané, ale je tam krásně vidět ten vývin vztahu mezi Sam a Sarah po každé akci. Vždy si jsou o něco blíže, Noomi Rapace je skvělá herečka pro tyhle bezpáteřní/robotické role a pro akci se doslova narodila. Moc mě to bavilo. zvrat ve filmu jsem vůbec nečekala, celou dobu to ukazovalo jednosměrně na jistou osobu, proto jsem byla pravým viníkem opravdu překvapená.

L'Ascension (2017)

Už trailer mě hodně na film navnadil a francouzské filmy mám moc ráda, takže jsem očekávala dobrý film. Vcelku mě to nakonec i překvapilo, příjemně to utíkalo, má to hezký námět a příběh posiluje i to, že je to na motivy skutečných událostí. Je to hodně inspirující film, který ve vás probudí touhu se sbalit a jet si vyšlápnout nějakou horu, protože když to zvládne nezkušený francouz, proč ne vy? Alespoň takový pocit ve mě snímek vyvolal a to beru jako pozitivní znamení. Hlavní hrdina je sympaťák, Nadia mohla být možná trochu hezčí a příjemnější, ale koukat se na ni dá. Sem tam je to vtipné, konec velmi emotivní. Za mě film splňuje většinu aspektů pohodového dobrodružného filmu o lásce.