• Krátkometrážní

V mysli vraha (2015)

Bravůrní filmařina, která je v jistém směru velmi osobitá a hlavně svým námětem přesahuje podobné žánrovky o kus dál. Máme tu absenci standardních předpokládáných vzorců a motivů vražd (zneužívaný a psychycky labilní magor? Kdeže.) Místo toho se velmi dobře pracuje s jasnovědeckými dovednostmi, jakožto hlavním pilířem filmu, které se stupňují a vrcholí konfrontací, čímž přímo úměrně roste tempo a napětí filmu. Mysteriózní složka pak splňuje 100% své úlohy a nenechá diváka v klidu a tak to mám rád. Hopkins je ve své roli skvělý a jasně dominuje placu a diktuje tempo filmu. Všichni ostatní, byť hrají sebelíp, jenom doplňují místa v mozajce. Celý film má poslání a ve výsledku je to všechno mnohem humánější, něž se zdá. Zmínit musím taky kameru a obrazovou rovinu filmu, protože je to moc hezké a tvůrčí. Pro mě celkem překvápko, po takhle nízkém hodnocení.

Matroš (2015)

Velmi svižná a zábavná sonda do ostrého Los Angeleského Inglewoodu v oldschoolovém podání! Je to velmi své s osobitým mixem komedie a tvrdého, nekompromisního života v oblasti nigga gangů a drog, z čehož vzniká skvělá rovnice na aktuální a reálné dění téhle nechvalné části L.A.. Pocta 80. a 90. rapeřině je víc na místě než kdekoliv jinde. Krásně to šlape a baví celé dvě hoďky, je to svižné, zábavné, drzé, plné hlášek a trefných připomínek se sympatickým obsazením. A jako bonus je to pěkně barevné a v závěru to dokáže přinutit k zamyšlení. Btw. Soundtrack je pecka vedle pecky :-). 4,5* a totální překvapení a spokojenost. Dlouho jsem něco podobného neviděl.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Snad první film, ve kterém Tom Hardy fakt něco hraje a umí velmi dobře. Pohyby a miminku zevla bez domova nastudoval parádně! Cumberbatch svojí nevýraznou rolí pak jen vlažně doplňuje jejich dvojku. Napříč tomu, o jak smutný a emocionálně založený příběh Stuarta má jít, je to celé takové ploché, bez šťávy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Hned po Trosečníkovy nejsyrovější a nejvlezlejší survival výprava o intenzitě dynamitu! Koncepčně s jasně pevným základem hluboko pod sněhem zavátým, s vývojem byť strohým, tak maximálně atmosférickým, s uhrančivou kamerou, nekompromisní scenérií zimy, která si nevybírá a hereckým kádrem, který patří k tomu nejlepšímu, co prosluněný Hollywood má. Jsem maximálně spokojen, REVENANT mě vyvrhl a vlezl mi do nitra stejně, jako Leošek, který tu sošku prostě jasně chce a já mu ji přeju. Jediná výtka je pro mě neurčitá orientace v čase, chtěl bych počítání dnů, abych měl přehled, jak dlouho to celé trvalo a po jakých časových interval se Leo posouval, protože místama jsme měl pocit, že se uzdravuje moc rychle. 156 minut uteklo lusknutím prstu, protože pokud zrovna někdo někoho necupuje, tak je výborná výprava, kamera a scény, ze kterých běhá mráz po zádech. Dramaturgie odvedla skvělou práci a místama artové náběhy ještě víc pumpují atmošku a nemilosrdnou přírodu. PS: medvědí scéna se musí někde zapsat, protože mě rozebrala na součástky a férový finiš je intenzivní tečka jak prase!

Podnikavá Joy (2015)

Překvapivě osobité a zábavně zpracované s obrovskou porcí Jennifeřina charismatu, která je skvělá herečka. Byť jsem netušil do čeho se pouštím a o čem to celé vlastně je, tak mě to náramně bavilo. Překvapení, že se jedná o vynalezkyni mopu a po čase dalších domácích vychytávek, bylo v mém případě, jako neznalce obsahu na místě. Je pravda, že ta strastiplná cesta za úspěchem mohla být hlubší a detailnější. V rámci na mě působícího odlehčeného přístupu, to ale plně kaceptuju a prostě nemůžu říct, že bych se nebavil, ba naopak.

Pod povrchem (2000)

Dusivá atmoška se skvělým vystavěním děje. Vůbec jsem nečekal a netušil, že to půjde do takové duchařiny. Vzalo mě to jak sviňa!

Let (2012)

Velmi slušný napínák a výtečný Denzel v poutavé a silně vlezlé studii o následcích byť velmi dobře zvládnutého nouzového přistání s minimem strát na životech v křížku s konzumací omamných látek. Aneb chlast a fet za knipl nepatří!

Cooties (2014)

Apokalypsa v rukou prepubertálních zombíků. Jak jinak by to mohlo dopadnou, než takhle :-). Maximální šílenost s šíleným scénářem a stejně crazy sebrankou v hlavních rolích. Nadhled a cílovka je jasná, místama tomu vzhledem ke scénáři chybí větší zábavnost a víc hardcore scén, ale pokud tomu chcete přijít na notu a máte tyhle nesvázané komedie rádi, tak to funguje v naprosté pohodě. Rainn Wilson dokáže skvěle bavit, jen škoda, že nedostal víc absurdních scén.

Match Point - Hra osudu (2005)

Z velké části prostá love story, která je ze 70% velmi vlažná a prázdná, což se podepisuje na zdlouhavosti a táhlosti děje. Hlavně v první půli. I přes rafinovanou a zvrácenou poslední půlhodinku, kdy se rozdají jasné karty a konečně se začne něco dít a kdy mě to teprve začalo pořádně bavit, tak nejsem ochoten hodnotit výš než za 3*. Je to pravda super podlé a syrové se závěrem tak reálným, až z toho běhá mráz po zádech, škoda ale, že to není mnohem intenzivnější po celou stopáž.

Humr (2015)

Colin Farrell a Rachel Weisz, plnohodnotná top kvalitný dvojka, která by útahla sebevětší a žánrově jakýkoliv hollywoodský biják a oni tu poskakují v podivné artu za pár doláčú. Přitom toho moc nenamluví a ani nezahrají. Prostě se tam jen tak pohybují. Za tu objetavost a odholdání do něčeho takového jít a za to, že to nejsou namistrované hvězdy mají mé velké uznání. Bohužel Lobster u mě absolutně neobstál. Naopak jsem toho názoru, že je to jeden velký nudný nesmysl bez sebemenší hloubky a vyvolání jakékoliv atmosféry. Námět není vůbec špatný, ale realizace je žalostně nudná, bez špetky zajímavosti, napětí nebo vyvolání nějakých pocitů. Jediné co z toho po celou dobu čpělo, je to studené a mokré irské počasí. Zklamání jako blázen. 77% nechápu.