Dannyho parťáci 2 (2004)

Moje představy o komedii se liší od představ pana režiséra.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Další komentář, který mi zde zmizel ... Dvanáct rozhněvaných mužů patří k oceňované filmové klasice. Já ho viděla poprvé 7. 9. 2015 - ve stejný den, jako film Dvanáct od Nikity Michalkova. Ten mě dostal! Jenže šel dost pozdě a já u něj usnula. Druhý den jsem si nejprve pustila Dvanáct rozhněvaných mužů a pak znovu remake. Za jiných okolností bych dala nejvyšší hodnocení. Tady zafunfovalo srovnání a musím říct, že je to jeden z mála případů, kdy se mi remake líbil víc. Když odhlédnu od této skutečnosti a zaměřím se na předlohu, musím uznat, že si plné hodnocení zaslouží. Soudní konverzační drama, které se odehrává v převážné části v uzavřené místnosti. Dvanáct charakterů, různých životních zkušeností a pohledů, argumenty pro a proti. Udržet napětí celou dobu, aby se udržela pozornost diváka - to je mistrovský kousek. Dnes jsem se dívala se svou šestnáctiletou dcerou, čas od času jsem si film vrátily o kus zpět, když nám unikla některá replika. K vysoké úrovni přispěl i kvalitní český dabing - Vítězslav Vejražka, Radovan Lukavský, Oldřich Lipský, Karel Höger, Bohuš Záhorský, Václav Vozka (Jiří Voskovec). K přiměřenému spádu přispěla i výborná kamera, která rozhodně není nudná. Zdařilá je postupná změna nálad od počáteční ležérnosti a vstřícnosti až po konflikt. Pokud setrvám na původním hodnocení, má to jen jediný důvod - Dvanáct od Nikity Michalkova má pro mě větší osobní posleství. Více v komentáři u filmu.

Zběsilost (1972)

Konečně čistokrevná detektivka, která má uvěřitelný scénář i hitchcockovskou atmosféru.

Muž proti muži (1967)

Pěknej špageťáček okořeněný špetkou humoru.

Vraždy u jezera - Keltská kletba (2014) (epizoda)

Přiznávám bez mučení, že jsem víc sledovala své oblíbené Bodanské jezero víc než samotný děj.

Žít a nechat zemřít (1973)

Po dvou výborných představitelích Jamese Bonda začínám přicházet na chuť i Rogeru Moorovi.

Vina Vladimíra Olmera (1956)

Aneb, jak se v zásadě dobrý hoch ze šikmé plochy opět do slušné společnosti dostal ...?