Nadaný žák (1998)

Sonda do svědomí, fascinace zlem, vypuštění džina z lahve. Tím, že mladík vydíráním přinutí bývalého nacistu k vyprávění, je sám pohlcen zlem, na povrch se dostává, co je ve skrytu. Zdánlivá nevinnost je ta tam. Proti sobě máme dva rovnocenné soupeře. Aneb čím se zabýváš, tím načichneš. Ukázka toho, že inteligence a nadaní není samo o sobě nic, záleží čemu slouží. Filma který s vámi zatřese. Tříska jako třešnička na dortu v samém závěru.

Tony, tobě přeskočilo (1968)

Myslím si, že film byl nadsázkou už v době vzniku. Otázkou spíš je, kdo z nás má osobní zkušenost, jak vypadaly děti z děcáku v roce 1968? Rozhodně byly slušnější než ty dnešní. Bohužel ani dnes nejsou výjimkou děti v sociálních zařízeních, co mají jednu maminku a každý jiného tatínka. Jenom v nich bohužel zůstavají. Asi proto, že Tony byl jenom jeden a dneska se sociální pracovnice nedají opít silovicí. Bohužel. . . . insurgentes: Drahoušku, na těch stoličkách byl nejspíš nápis REŽISÉR. Ale nic si z toho nedělej, češtině se dá naučit i v pokročilém věku. Příště se třeba můžeme zaměřit na stylistiku a skladbu rozvitých vět. Pokud miluješ kozy, mohu Ti zajistit bezplatnou brigádu na kozí farmě. Když se ti zdaří přesun kozy do chlívku bez cloumaní za rohy, dostaneš za obměnu kozí jogurt.

Forrest Gump (1994)

"Milé děti! Povím vám pohádku o jednom Američanovi, který nebyl zdaleka tak chytrý jako většina z vás (nebo že by ...?), ale přesto se stal hrdinou! Potkal se s presidentem Spojených stálu, s Johnem Lennonem, oženil se s překrásnou dívkou, láskou svého života a měl s ní syna." . . . . Jak se točí filmový trhák, který se stane oblíbeným a kultovním? To si vyberete hrdinu, obsadíte ho oblíbeným hercem, seženete několik milionů dolarů, dodáte tklivý příběh, přidáte slavné osobnosti a historické události, trochu přírodních krás a vtipné momenty. Aby to dojalo, měl by tam někdo umřít, ale ne hlavní hrdina, to by diváci neodpustili - někdo jemu blízký. A také by to chtělo nějaké dítě, aby dojetí bylo dokonalé. Dodáme pár nezapomentutelných hlášek, třeba o bonboniéře a decentně erotiky. Prořádně protřepat a máme Forresta Gumpa!! Dobrou chuť!

Lítám v tom (2009)

Nějak jsem nepochopila v čem spočívá ta romantika a kam se poděla komediálnost. Zabřichapopadák to rozhodně není. Ani sympaťák Clooney to moc nevytrhne. Nudné, zapomenutelné.

Matka Tereza - Pero v Boží ruce (2003) (TV film)

Natočit film o velké osobnosti je obtížené. Bohužel to neznamená, že bude veliký i ten film. Matka Tereza byla jednoduchá, prostá žena, ale něco z ní vyzařovalo. To se zahrát nedá. Zažila jsem to, když zbožné babičky lezly na Petrově na lavice, aby jí uviděly a když mluvila, tleskalo se. Představitelka Matky Terezy působí mnohem víc ustaraně, přísně, skutečná laskavost a moudrost jako by se vytratila. Čistý film o špíně. Hodnotím úmysl představit Matku Terezu veřejnosti, po filmařské stránce bohužel nekvalitní. . . . Velikou chybou překladatelů je použití slova "jeptiška". Pokud někdo chce, aby film působil přirozeně, měl by použít řeči která je běžná mezi těmi, o kterých film je. Žádná řádová sestra by o sobě nemluvila jako o jeptišce. :o)

13. komnata - 13. komnata Marka Brodského (2014) (epizoda)

Lidí s psychickou poruchou osobnosti žije mezi námi spoustu. Deprese je naštěstí jednou z mála, kdy je postižený ochoten se sebou něco dělat, protože mu to nějakým způsobem znepříjemňuje život. Mnohem horší jsou ty skryté, kdy o tom ví jen nejbližší rodina a nemůže dělat nic, i když jí to ochromuje a vysiluje. Postižený sám se považuje za zdravého a nic měnit nepotřebuje. Škoda, že v dokumentu nebyl dán větší prostor příbuzným, jejich svědectví by mohlo být velikým přínosem. Markovi fandím, jeho obrazy i texty se mi líbí.

Smuteční slavnost (1969)

Vcelku nemá cenu psát další komentář, vše již bylo řečeno. Velice silná výpověď.

Krtek a žabka (2002)

Poslední krtek v řadě aneb Myška automechanikem. Nebo také jak naučit zvíře jen vzdáleně připomínající žábu přecházet přes cestu. Když porovnáme prvního krtečka s posledním, klesáme hned o několik kategorií níže. U prvního jsme měli krásně vypracované pozadí plné kvetoucích květin, spoustu zvířátek, muziku ušitou na tělo a hlavně - příběh. Zde máme velmi jednoduché pozadí, na něm se toporně hýbe černá skvrna s velkýma očima. Tak si říkám, že měl jít krtek důstojně do penze v roce 1976. Zůstal by legendou a odešel by se ctí.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

To byly časy! Inzeráty se psaly do novin, signál nikdo neřešil, nosily se džeksny a na rande se jezdilo volhou a s kytkou, sklepy byly plné slivovice, lahví a visící slaniny, v hospodách se hrálo na harmoniku, na návštěvu se chodilo s husou!! Jenom ty maminky!! Ty maminky jsou stále stejné!! :o)