Řidič slečny Daisy (1989)

"Já předsudky netrpím!! " Tvrdohlavé babky mám ráda, jednu takovou mám doma. Živě si dovedu představit, co by řekla tomu, kdybych jí zaplatila řidiče (v našich podmínkách spíš nějakého hnědočecha?!) Bavila jsem se (i když humorných scén by se dalo vytvořit mnohem více), vtáhlo mne to do děje, i když jsem věděla jak to dopadne. Dokonale vytvořená iluze padesátých let, mistrné stárnutí hlavních představitelů.

Dáma na kolejích (1966)

"Ovšem při dobré vůli by se nějaké to místečko našlo." Roztomilé retro s tancem a zpěvy, starou krásnou Prahou, úsměvné scény (Radek Brzobohatý přepásaný pouze ručníkem, propleskávací kůra v kosmeťáku), půvabná módá šedesátých let a překvapivě silný hlas Jiřiny Bohdalové (s mírným vibrátem.) Zajímavé komentáře: sportovec

Můj vysvlečenej deník (2012)

Přečetla jsem si komentáře předem. Tak nějak jsem byla připravená na to, že film třeba nebude nic moc, v nejhorším je tu ovladač, že?! Ale nemůžu si pomoc, líbilo se. Žádná katastrofa, žádné trapárky, dialogy přiměřené situacím a věku, zábavné momenty, příjemná muzika, slušná oddychovka. A to nejsem pravděpodobně cílová skupina ... :o)

Válečné stroje (2006) (seriál)

Skvělý pořad - během 50 minut vám vysvětlí jak, proč a čím nadělat z něho fašírku! Pokud zrovna nepotřebujete někoho rozstřílet na kusy, doporučuji strávit 50 minut něčím příjemnějším.

Hříšnice (2010) (TV film)

Neprávem podhodnocený film. Není to žádný skvost, ale do odpadu to také napatří. Prostě jde o slušný historický tv film s hepíkem na konec. Koho překvapí 4 hvězdy, tak je dávám dle mé filosofie jako protiváhu těm, kdo film zatratili zcela.

Marta a Věra (2014) (seriál)

A mě ty kancelářské krysy docela baví!! Hlavně mladá Janžurka, má hlas i gesta po mámě a přece je svá..

Já, truchlivý Bůh (1969)

Hodně ukacané (ve smyslu vyprávění textu na kameru) ale milé dílko z Brna. Místo na Lanďáka a Mildu jsem víc koukala kde se točí. Kundera byl čitelný, Lanďák zábavný, Janička půvabná, ale tata se sekyrou neměl chybu!! :o)

Krysy z temnot (1974)

Francouzská komedie z dob, kdy byl Depardieu, ještě fešák! Mizející zelenina mi nadlouho uvízla v paměti, stejně jako elekřina vyráběná jízdou na kole. Skvostné od titulků až do konce!!

59-184-84 (2009) (studentský film)

Adresováno ministerstvu spravedlnosti České republiky Věc: Poprava na vlastní žádost Zdvořile žádám o odborné vykonání popravy na mé osobě Odůvodnění: Longipudinálním sledováním svého vlastního života jsem po 30 letech pečlivých myšlenkových rozborů dospěl k nevyvratnému přesvědčení, že život tak, jak jsem nucen jej vést já, je pouze jedním z vnějších projevů choroby hmoty jako celku a rozhodl jsem se proto dosadit za sebe z celospolečenského pohledu nazíráno nulu. K tomuto cíli by mě pak poprava provedená lege artis dovedla bezpochyby způsobem příjemnějším, než kdybych se například dal za úplatu kdesi ve zbraslavských křoviscích diletantsky umlátit nenaostřenou lopatou. Navíc se takto v rámci globalizačního procesu uvolní místo pro jednoho asertivního evropana nejlépe amerického původu S úctou Jiří Neumann, Praha 1 Jako u předražených nemovitostí - NUTNO VIDĚT!!