Dívka (2012) (TV film)

O vilném staříkovi a chladné krásce.Film mi potvrdil moje mínění, že Ptáci nemají konec a jsou v nich nelogičnosti. Těžko odhadnout, co všechno odpovídá skutečnosti, ale některým scénám věřím.

38 svědků (2012)

Tohle je kus kinematografie, která tne do živého.

Narozena 1918 (2018) (TV film)

Tak to byla pecka!! Moc milá bábinka, doufám, že jí někdo z vnoučet přečte ohlasy z čsfd. Fandím celé rodince! Ty její paměti by se měly sepsat.

Kolo zázraků (2017)

Kolo štěstí mě nezklamalo. Nízké hodnocení moc nechápu, pro mě to byl pěkný kousek se vším všudy. Do Woodyho poťouchlé intelektuálštiny jsem už pronikla, možná proto jsem se tak dobře bavila.

Čím lidé žijí (2018) (TV film)

Byla jsem překvapená nápaditým povedením! Hodně dobré!

Berani (2015)

Přímočarný neukecaný film. Takový, jaké se mi líbí.

Krvavý příliv (1995)

Tohel mohlo být velké téma, film měl všechny předpoklady, aby vyústil ve velké drama. Ale nedošlo k tomu. V tomhle vidím zásadní slabinu americké kinematografie - že se podbízí divákům, drží se zaběhaných schémat, která spolehlivě vydělávají peníze, ale bojí se jít do konfliktu. Shodou okolností jsem viděla nedávno Vzpoura na lodi Caine, který pojednával také o převzetí velení i když tam nebylo tak velké ohrožení. Zato byly důsledky dotaženy do konce. Téma ohrožení planety zpracoval jako komedii i Stanley Kubrick, který je v roce 1964 projevil jako velký vizionář. Tony Scott platí za velkého režiséra, ale zatím jsem od něj neviděla žádný film, který by mě dostal do kolen.

Spáči (1996)

O čtyřech hajzlících, kteří dostali větší trest než si zasloužili. Ponechám stranou jednání hlavních postav, tam bych měla výhrady. Film byl natočený dobře.

MOST! - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Už mám trénik z Trpaslíka, který se mi poprvé moc nelíbil, ale na podruhé mě chytnul.