Kolej (2021)

Vynikající příběh. V nenápadném a chudém prostředí vystavěný příběh o tom, před jaká rozhodnutí, kompromisy a zrady na sebeucte člověka staví okolnosti. Tady jsou ty okolkosti dementní socialistický systém, kde o člověku rozhodují v podobě "vůle lidu" drobní, zlí a moc zneužívající zmrdi. A nedělejme si iluze, to není jen v socialismu.

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Sledoval jsem to tak jedním okem, nemůžu přitom říct, že by mě to nějak zásadně bavilo, ale taky mě to úplně nesralo nebo mi to nepřišlo dementní. A to na českou TV tvorbu není špatný výsledek. Obecně mi taky přijde, že je Vetchý poměrně dobrý herec.

Pálava - Rybka zabrala (2022) (epizoda) odpad!

Chybí tomu nápady, aspoň trochu životné postavy a hlavně humor. Je mi líto, tohle se Čtvrečkovi nepovedlo. Bohužel nefungují ani herci, hlavně ti mladí dost přehrávají.

Týpci a zbraně (2016)

Hodně zjednodušený a odlehčený původně reálný příběh. A mně se to líbilo. Má to vývoj, dobré postavy, spád a humor. A proč ne.

Jan Žižka (2022)

Dneska jsem to viděl na predpremiéře. Dostal jsem zhruba to, co jsem čekal, v dobrém i naopak. Je to spíš akční film v historických kulisách a tak je to potřeba brát. Super je vizuál, do detailu. Kostýmy, špinavé tváře, moc pěkná kamera, střih a lokace. Působí to fakt "medieval". Většina herců hraje dobře a umím si tak ty reálné postavy představit, Žižka mi seděl, líbil se mi i Zmikund. Bitvy parádní. Jasně, místo desítek by tu mohly být tisíce bojovníků, ale vše má své limity a pro tenhle film to stačí a funguje. Co mi chybí je silnější story, která by mne vtáhla a pohltila. Jakoby to byla série bitek s politickými vsuvkami. Zhruba hodina filmu je vlastně opakovaná honička v lese. Násilí je brutální a kluk na kůlu je silný moment. Člověk tím časem otupí (a možná to tak i tvůrci mysleli? že když tohle vidíš často, už násilí vnímáš jinak?). Závěrem myslim, že Jákl tomu dal hodně, i co do kontextu doby se snažil udržet poctivě "kdo byl kdo" (jo, jsou tam nepřesnosti, ale ne zásadní). Talent má a vůli. Moc bych mu přál, aby tenhle film businessově fungoval a byl to úspěch. A aby ten příští byl ještě lepší. Vlastně si říkám, že kdyby udělal Žižka 2: The Clash with Zmikund, a ukázal full-retard husitské války, že by to mohlo být super.

Vrah zo záhrobia (1966)

Překvapivě to nebylo tak špatné, jak obvykle slovenská tvorba bývá. Bylo to správně propletené a detektivové případ rozpletaji postupným a docela uveritelnym způsobem. Za mne dobrý mírný nadprůměr.

Temný případ (2014) (seriál)

Jednou jsem to rozkoukal a pak vzdal. A teď napodruhé mne to chytlo a během jediného dne jsem to slupnul jako malinu. Neříkám, že je tu všechno a pořád top, ale bavilo mě to. Má to výbornou atmosféru a spoustu tajemství k objevení. Možná jsem čekal, že se dozvím něco víc o tom celém, ale asi byl záměr tvůrců nedat mi jako divákovi ani o deko víc, než vědí sami detektivové.

Americké psycho (2000)

Ale jo. Výbornej Bale. Dobrá adaptace knížky, kterou jsem teda nečet :). Hovno kritika kapitalismu. Zhýčkaný narcis z bohaté rodiny, kterému projde všechno. Než mu rupne v koupi úplně. Aj lajk. Jako bonus vynikající hudební recenze stěžejních hudebních děl 80. let.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Vypadá to zábavně, byť ne tak zábavně a komplexně jako HoT. Možná to je tím, že je tu jen jeden rod, kolem něhož se točí děj. Jinak tu ale všechno je - intriky, násilí, sex. Trochu potíž je s tím, jak se tvůrci snaží být politicky korektní. Tlačit na trůn ženu má v historii paralely a dává to smysl. Afro-Targaryan už o dost méně. Pokud chtěli mít tvůrci rasově pestré složení postav, dávalo by víc smysl mít tam černé postavy jako krále nějaké jižní země. Nomádi z Asie byli minule řešeni podobně a zapadlo to bez problémů.

Černý telefon (2021)

Klasicky problém žánru je, že se najdou scénáristi schopni napsat základní zápletku, ale už neví, jak s ní dál. Říkám si, jo, hezky rozehraný, nějak to teče, pak trochu nuda. A teď musí přijít velkej twist, úplnej mindfuck, finále. Jako v Tu druzí nebo v Šestém smyslu. Velká pointa, co byla celou dobu na očích, ale my ji neviděli. Jenže akorát tak hovno. Tak tohle tedy ne. To je něco jako ten nablblej seriál na HBO podle Kinga, kde po 10 hodinách hlavní démon říká, proč ji deti. "Protože jsou chutné." No fakt, s tím jděte do prdele.

Časové pásmo bylo změněno