Jurský park (1993)

Na svou dobu úžasná vizuální žranice a dinosaury já moc rád. Ale ani tenkrát v kině a ani teď po letech mi to zas tak úžasný po ostatních stránkách nepřišlo. Hodnotit hlavně podle triků, to už bych mohl pozitivně nahlížet i na slátaninu jako Transformers, i když tohle je poctivá řemeslná práce. Je pravda, že Spielberga moc nemusím, u většiny jeho filmů by měl být přívlastek "rodinný", točí zkrátka pro "celou rodinu" a to "otupuje" námětu hrany. A hlavně ten děda Hammond mi přijde infantilní.

Vexille 2077 (2007)

Kdybych byl pošuk s buginou, který ve dvoustovce uletí kola a stane se z ní raketový vznášedlo a kdybych s oblibou lítal (nejlépe tunelem z videohry) pronásledován parodií na písečný červy z Duny, možná bych dal i hvězdičky tři. Ale protože mi už není 12 a jsem zatížen láskou ke kvalitnějším "kreslenkám", zbyla z toho jen ucházejíci animace, kterou stejně z větší části dělal komp. Zklamání.

Plán 9 (1959)

Říkám ANO mnoha výtkám v komentářích u tohoto snímku: recyklace záběrů, mnoho hloupých dialogů, levné kulisy, střídání dne a noci... všechno to ale není zas tak hrozné, jak by se po jejich přečtení mohlo zdát - jen o ždibec naivnější než Teenagers from Outer Space a viděli jste Robot Monster? To nemluvím o mnohých novodobých "skvostech"...

10 000 př. n. l. (2008)

Naprosto mě uneslo, jakej měli lidi v pravěku zdravej a zářící chrup. Asi zubní pasta Perlička nebo co... Vizuálně samozřejmě super, počítač má dneska každej, ale jinak nic moc, taková idealizovaná pohádka o pravěkým princi a jeho kámoších, co musí zachránit unesenou princeznu a poprat se se zlem, aby mohli žít šťastně až do smrti. Myslím, že život 12 tisíc let zpátky byl drsnější a tlupa nesestávala z manekýnů navlečených do hadrů. Rád jsem si ale zas po dlouhé době přečetl Lovce mamutů, k čemuž mě film inspiroval.

Po hlavě... do prdele (2006)

Nemohu si pomoci, mě to docela pobavilo. Zpracování je sice takové podivně barevné, charaktery jsou přehnané a vlastně je to o ničem, ale když si vzpomenu na "komedie" typu Kameňák nebo bláboly jako Keeping the Faith, tak tohle je pro mě rozhodně atraktivnější a pustím si stokrát raději.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Aldiss je jeden z mých oblíbených spisovatelů, ač zrovna tohle není jeho nejlepším dílem. Ani předloha mě moc nebavila a film, ač zpracován velice hezky, by měl mít ješte přídomek "rodinný". Je to spíš taková pohádka vhodná na rodinný večer, málo sci-fi, moc citečků :).

30 dní dlouhá noc (2007)

Nejsem moc fanda upiru, vlkodlaku a podobne haveti a moc nechapu, co na podobnych filmech lidé vidi. Neni to spatne udelane, ale nemohu si pomoci, pripomina mi to (prostredim, okolnostmi, zpracovanim i napetim) film The Thing a navic z toho couhaji "amerikanismy" (drsnak je nejdrsnejsi, buchta nejkrasnejsi, kecy nejkecovatejsi - pokud chapete, jak to myslim), i kdyz to není zas tak hrozny. Pokud jste fanda "krvezroutu", pridejte si jeste jednu * k hodnoceni navic.

Pokoj 1408 (2007)

Velice příjemná změna oproti dnešní hororové praxi založené na lekání a nechutných záběrech s uřezáváním částí těl nějakým vyšinutým úchylem. Osobně Kingovu tvorbu moc nemusím, ale tenhle film mě dobře pobavil, vše ubíhá v dostatečném tempu a nevybavuji si ani žádné zbytečné vycpávky.

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Dva vynikající seriály v jednom, 4 sezóny s (vynikajícím) Michaelem J. Foxem a 2 s Charlie Sheenem. Zatímco první čtyři jsou postaveny kolem zástupce starosty (Fox) a ostatní tvoří ekosystém, o něco slabší poslední dvě řady jsou spíše o kočkování mezi postavami. A nesmím opomenout dokonalého Paula Lassitera (Richard Kind), mého favorita. Plochý nos, špulil rty. Zábavnějšího troubu v seriálech těžko hledat.

Vítejte v KLDR! (2008)

Obrázků z KLDR není nikdy dost, bohužel, tohle není dokument o Severní Korei, ale o bandě čechů, kteří tam jedou na výlet.