Bílí muži neumějí skákat (1992)

To bylo tak: Prej že umíš basket; Prej seš největší borec v ulici; Hop hop; Dáme to do kupy a budou love; Ňáký votravové votravujou; Hop hop; Hurá, jsme ve vatě; Sakra, prachy v čudu;Ňáký vztahečky; Hop hop; Hurá, jsme ve vatě;Sakra, prachy v čudu; Rozuzlení a hepijend. Eh? Mě to moc dobrý ani vtipný nepřišlo a nejlepší byli stejně ti tři černí strejdové na začátku, pak už jen mdlé záběry na to, jak bílej hraje s černým basketoidní hru a z toho žijou svý životy a pořád něco žvaní.

Ostrov (2005)

Je to taková variace na knihu This Perfect Day říznutá THX 1138 (edit: Nebo možná spíš Logan's Run, v tu chvíli mě to nenapadlo) plus nějaký blábolscény. Bohužel ani na jedno to nemá atmosférou a přišlo mi to takový celý mdlý. A moderně pridebilněný. Ale jako zábava na odpoledne je to dobrý.

Kovbojové a vetřelci (2011)

První polovina je lepší, než druhá a hned úvodní scéna kýčovitá, závěrečnej útok vidláků klasickej. Efekty ujdou, kamera mě ničím nezaujala ani neštvala. Čekal jsem od toho málo a dostal o něco víc - já vím, je to pěkná slátanina, ale mohlo to být horší. Kde navíc dneska narazit na sci-fi kovbojku?

Haibane renmei (2002) (seriál)

Takové poetické vyprávění, které nikam nespěchá. Myslím, že v dnešní době je to docela ojedinělé dílko, alespoň já jsem nic podobného neviděl. Tohle je absolutní relax, povídá se, život plyne, slunce svíti... naprosto uklidňující. Nenechte se mýlit zařazením mezi fantasy, příznivci mystéria, mečíků a nadpřirozena budou asi zklamáni.

Česká soda (1993) (seriál)

Jedna z perel české polistopadové tvorby, zcela nespoutaný humor. Kam se jen poděl? Tvůrci se nebáli dupnout do čehokoliv, nic nebylo parodii svaté a tak to má být. Dneska je to akorát samá "zabavní" show a politicky korektní zvratky.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Já si myslím, že tenhle večerníček je důvod, proč mám rád vláčky a další kolejová vozidla. Naprosto mě fascinovala ta výhybka na tu opuštěnou kolej k Zababovi. Kam se hrabě Lokomotiva Tomáš, pche!

Moon (2009)

Po nějaké době konečně příjemná scifka, kde to není samá hláška, machrování, drsný výrazy a animace, až se točí hlava. Jasně, tenhle film je na jedno podívání a pak na pár let odložit, protože prostě není strojem na zábavné zabíjení času, ale jednorázovka, co se jednou provalí a je to. Pro mě ale moc dobrá komorní a maloformátová záležitost. Lehce bych vytkl občasně se trošku vlekoucí spád, na druhou stranu ze sci-fi má dýchat mrazivé vakuum, všudypřítomný chlad vesmíru a pořádná osamělost a to jsem u tohoto dílka docela cítil. Škoda, že se alespoň takových filmů netočí víc.

Total Recall (2012)

Total Recall? Total to bylo v mnoha (negativních) směrech, Recall nikoliv, aneb panelák na cestě do středu Země and beyond... Nemá cenu to dlouhosáhle komentovat, podobnou blbost jsem už nějakou dobu neviděl, asi že nemám doma televizi. Klasika klasik dnešních dnů, efekty nasekali počitač a jeho operátor suprový, ale dál se to nějak rozuteklo do ubohého něčeho. Arnie by měl po letech vzít do ruky kulomet a rozsekat tvůrce na mraky a hlavně toho zdegenerovanýho hlavního drsňáka z časopisu pro pupkatý chlapíky, co si čtením podobnýho braku dokazují, že jsou taky borci. Škoda práce filmařů, škoda času divaků. Fuj.

Dredd (2012)

Velice příjemné a náhodné překvapení. Po kratším a slabším úvodu, kde si autoři neodpustili nějakej ten debilní kec, rovnýma nohama do fjúčrpaneláku. Od té chvíle už na blbostí nezbývá čas, kosička, kosička, bum, nějaký to plížení a zas kosička a konec? Z komixových věcí poslední doby, co jsem já viděl, zatím to nejlepší. Snaha o originalitu kamery potěšila a zaujala. Jak je asi patrné z komentáře, uteklo to jako voda, bez zbytečné nudy a velice jsem se pobavil.

Captain America: První Avenger (2011)

Viděl jsem několik filmových zpracování různých komixů a prakticky vždy následovalo zklamání. Vyhýbám se tedy těmto adaptacím, přesto se mi pod ruku dostal Keptn Emerika a nebylo to špatné, vlastně až na film Dredd zatím to nejzábavnější z komixových předělávek. Pěkně to utíká a i když je to opět ten "moderní" a oblíbený blestyl filmu, dokázal ve mě vzbudit atmosféru té staré předatomové doby, kdy poslední gentlemani odchází. Hezký průměr. Hail HYDRA!