Kabinet doktora Caligariho (1920)

Tenhle film jsem sháněl několik let a vůbec nelituju. Na rovinu přiznávám, že výtvarné pojetí scén mi zcela vyrazilo dech a při prvním shlédnutí jsem si ze snímku neodnesl po příběhové stránce ani po stránce hereckých výkonů nic. A i po dalších projekcích je vizuální podoba kulis to dominantní, skvěle dokreslené ostatními "detaily", už kvůli ní je to za 5 hvězdiček. Neuvěřitelný zážitek.

Černé ovce (1992) (pořad)

Krátké a věcné, žádné zbytečné kecy. V každém díle nějaká užitečná rada pro spotřebitele, test svinstev, co nám obchodníci prodávají a jako bonus neúplatný plnovous Vlado Štancela (co rulez, mimochodem). Víc takových pořadů!

Piknik na Hanging Rock (1975)

Uff, tak tohle byl pro mě jeden z nejtěžších filmů vůbec. I když nemá ani dvě hodiny, připadalo mi to jako pět, rozvláčné plynutí filmu mě až nudilo a přece mi nejaké kouzlo scén nedovolilo přestat jej sledovat. Úžasná atmosféra, ale zcela vyčerpávající, znovu jsem se snímek shlédnout ještě neodvážil.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Nechápu, že se z toho stal takovej hit. Klasická ukázka telenovely pro náctiletý, zkrachovalej MacGyver už vyrábí jenom kecy, který ovšem vaří z vody, ta všemi milovaná Amanda neviděla hraní ani na vobrázku a ty dialogy! Na film to nemá ani náhodou, duchaplný jako ta slátanina s Kevinem Sorbo.

Ničitel Conan (1984)

Bylo nebylo v daleké zemí legend a braku, zbyly kilometry záběrů z filmu Barbar Conan a nějaké za skříní nalezené listy scénáře téhož. Inu promíchal za úplňku obé mocný čaroděj v kotli nad plameny z březového dřeva, přisypal ozvěnu soundtracku filmu a provedl magický rituál marketingu. Poslové jeho pak šířili lektvar mezi slabomyslnými neb nebylo v něm celistvé větné stavby... Fantasy výjevy pěkný, to je tak vše.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Zavolejte ještě dnes a získejte slevu 99 %! Bulvár nyní v kapané podobě! Také vás obtěžuje chodit si kupovat výživné čteni do stánku? Nebaví vás číst a sníte o pohyblivém obsahu s komentářem? No to je sen snad každého. A ta papírovost! Ano, to si dovedeme představit. Je čas na změnu! Stačí pustit televizi a už se to valí! To je neuvěřitelné Horste! VIP!!! Volejte IHNED!!! Ke každé objednávce lobotomie zdarma?!?

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Hrdinové se skrývají mezi nenápadnými školáky jako Ty a já! Neuvěřitelnej kopírovací stroj, pokud jste viděli jeden díl, další jsou to samý s mírnou obměnou, tedy asi jako: To je pěknej den. Óh né, obrovská stvůra se blíží. Za to ji potrestáme. Nejde to, musíme se spojit v megarobota. Hurá. Někdy vycpáváno trapným humorem. Ruce pryč, tak morfujeme!

Závody Nascar (1999) (seriál) odpad!

To se tak jednou po probdělé noci těším na pěknej ranní animáč pro děti a přepadlo mě tohle něco barvami hýřící. Vyvalila se hromada drsňáckých keců a pak nějaká nesmyslná autostráda, kolem které se samozřejmě točí život každýho borce v sexy kombinéze. Plytkost a povrchnost nejvyššího řádu. Tohle mají sledovat děti? Potěš, horší už je jenom ta asijská slátanina s nějakýmá soubojema, co vypadá jak karetní hra, nevím, jak se ta blbost jmenuje (EDIT: Je to 爆丸バトルブローラーズ, Bakugan Battle Brawlers).

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad) odpad!

Blbečkoidní verze Receptáře s naprosto vlezlými konzumáckými sourozenci Gondíkovými. Samá sranda, hihihi, ale bulvární šou (to je to totiž doopravdy) má sotva na šoty Horsta Fuchse a jeho nádobí. Však vám Přemek Podlaha jednou ukáže. Ukáže všem! Jen musí přikoupit pozemek, na zahradě už není místo na mrtvoly. Loskuták nebo Televizní noviny, já na tohle hnědý beru hajzlpapír.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Tohle nemá cenu komentovat, prachsprostá nikam nemířící telenovela. Eště že je tam tolik doktorů, jinak by je už vykosila nějaká pohlavní nemoc. Já bych řekl, že to mele z posledního, už nemají ani na kostýmy a Bára Štěpánová musí nosit o číslo menší (což je mimochodem fuj). EDIT: Asi už mi hrabe, ale nějakou dobu si pohrávám se zvrácenou myšlenkou přihodit na vrch té kupy hnoje jednu hvězdičku za neuvěřitelného doktora Švarce v podání (vždy tragického) Martina Zounara. Nemění to nic na celkovém odpadu, ale tahle postava mu sedí. Přímo životní role, to ti povidám!