Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál) odpad!

Nemocnice na pokraji bankrotů, ale natočit 30. verzi stejný řídký hnědý omáčky, na to prachy jsou. Udělejte omáčku 3D a bude to koprofilův sen. Blé...

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Svět filmu pomalu zahlcuje 3D na úkor 2D, Česká televize nahradila 3D Pyramidu (co se votáčí!) za 2D pyramidu z písmen a čísel (co se ani trochu nehejbá!). Mezi podmínky, které musí soutěžící splnit, přibyl požadavek alespoň částečné lobotomie a tramtadadá, mámen novou soutěž. Hlavně hodně barevnou, to lidí přitahuje. A ke všemu se nám Evička vdala :(. Vratťe mi Pyramidu!

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Bezdomovec z ulice feat. Jak pejsek a kočička vařili dort. Co to je? Krom toho, že lidi už asi neumí číst a recept jim musí někdo předříkat a že tradiční je dnes vařit netradiční kombinací čehokoliv (bio!), tak to je plejtvání technikou k tvorbě použitou. Kdyby alespoň byl k okouknutí nějakej kuchyňskej trik, ale pokud neuspokojí Babicovo "já to rád s tím povlakem ze dna odpaďáku", tak marně hledat.

Hooligans (2005)

Rozmazlený fracek Frodo sbalil raneček a vyraril z Roklinky za příbuznýma hobitama Bouchačiskama do Británie. Když to sfoukl s tím prstenem, stalo se jeho novým životním cílem bejt spravňáckej takyfanoušek chuligán. Začne se teda flákat po hospodách, vobjíždět fotbalový zápasy a prát se na ulicích, dokud i poslední z Vožrálků, Vyřválků a Vymydlenků, z přátel Pepy Bouchačiska těch nejlepších, neuzná, že je bodrej borec co netrhá partu všemi směry se rozbíhajících agresivních opilců a nedá slávu jménu Pytlík i ve spojeném království. Pokud chcete vidět, jak Frodo dostane do držky, doporučuju, jinak chuligánskej průměr.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Další ptákovina pana Trošky, dnes o nešťastném doktorovi a stále nespokojené "dvojhvězdě" manželka-tchýně. Jedna hvězdička za správného troubu v podání Jaroslava Šmída a druhá za neodolatelnou Alžbetu Stankovou (úchylka na uniformy). No možná obě za Alžbetu, ale ten trouba ušel, troubovsky i hrál. Víc toho tam není a to je dost málo.

Babí léto (2001)

Kterak do filmu Catch Me If You Can obsadili namísto akčního vykutáleného mladíka DiCapria důchodcovsky akčního gentlemana Brodského. Poetický a příjemně plynoucí film s několika důchodcovskými skoroakčními scénami o stárnutí a co s ním, když se pořád cítíte na 20 let. Nemám moc rád Stellu Zázvorkovou, Stanislava Zindulku ani Ondřeje Vetchého, ale výkony všech byly skvělé, o panu Brodském nemluvě, ten byl výborný, jako vždy.

Brak (2002)

Co si budeme nalhávat, obtížného tématu je dobré zbavit se už v názvu. Parta pošuků s volným bytem zahání nudu a potká hromadu jiných pošuků. Asi nejvíc mě bavily výkony herců ve vedlejších rolích, vždy vzpomenu při použití mikrovlnky slova Rudolfa Máhrly vohřejvaný není nikdy dobrý, s tím jeho krásným Ř. Jednoznačná perla je pizzamužík v podání Jakuba Šafránka (který není na CSFD?) a jeho vlezlý kecy. Výborný je drsňák Jiří Korn, co nezná Rena a Stimpyho, vhodně zvolená Bára Štěpánová, epizodka Míry Cipry. A Miroslav Moravec? Ten měl nejlepší roli - válel se na matračce a tahali ho po bazénu. Kamera experimentuje a docela se líbila, hudba taky potěšila. Hlubokomyslnost (ne)hledejte, je to povedená oddychová ptákovina, co dobře pobavila.

City of Rott (2006)

Pro mě osobně příjemná zábava s haldou kreslený krve. Samozřejmě to první, co mě zaujalo, byla zvláštní animace rozpohybovaná jako flashkravinky kdysi na netu. Je taková jednoduchá, ale mě nenudila. Ne že bych na ní chtěl koukat všude... A všechna čest autorovi, mnohé multimilionové ptákoviny na tohle nemají, nemluvě o tom, že z USA zrovna často nedebilní animáč (co navíc nemá jako hlavní cílovou skupinu děcka) nepřijde.

Doom (2005)

Remake herního videa s velkou vycpávkou na začátku! Nejsem takovej fanda hry DOOM, ale od záběrů z pohledu první osoby ňam. Na začátku se řeší nějaká parodie na Resident Evil, potřebná pro takový film jako scénář pro porno. Pak se to, jako na potvoru, posere a nastupuje velkej drsňák, co to má pořešit. Je to ptákovina, navíc děsně tmavá, asi na efekt? Rosamund Pike to nicméně sluší a prase s motorovým pohonem nutí vzpomínat. Jsem pro víc scén z vlastního pohledu, mělo to na začátku hupnout do akce, od okamžiku kdy se to vymkne kontrole (a vybodnout se na 90 % tý "zápletky") a vzít to z pohledu několika osob, od personálu po cvičenýho bouchače.

Úsvit mrtvých (1978)

Dvě věci mi přišly úsměvné: úvodní zmatek, tedy skutečně trochu filmový zmatek s přehraváním a šedivá kůra na pleti zombáků, snad regenerační krém s výtažkem z myši měsíční. Taková Bčkoidní honička s apatickými nemrtvými se vším všudy, krom potácejícich se postav žádné efekty. Mírně oživuje gang hloupých pobudů před koncem. Neříkám to často, ale remake mě pobavil víc.