Robocop (2014)

Nový remake známého akčního sci-fi, který rozhodně nedělá ostudu slavnějšímu předchůdci. Mě dokázal téměř celou dobu bavit. Není to jedna akce za druhou, i když ta zde je taky a docela slušná, ale spíše sledujeme, jak se hlavní hrdina vypořádává s tím, že se stal robotem. Všechno dobře funguje, jen jsem příliš nepochopil, jak začal vyšetřovat svou vlastní vraždu a vrátil se lidsky zpátky. Jinak herecky je na tom nejlíp Gary Oldman a Michael Keaton, naopak celá postava Samuela L. Jacksona je strašně otravná a naprosto zbytečná. Až na pár detailů je Robocop podařený film na který sa dá v pohodě podívat.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Výborný film, který prostě nezklamal. Ikdyž to vlastně není čistá komedie, skvěle jsem se znovu bavil. Je to přesně takový ten snímek, který je tak dobře namixovaný více žánry a který si bere od každého z nich to nelepší a dává to jednoho celku. A ono to opravdu funguje. Netlačí během sledování vůbec na pilu, kromě možná konce, a přesto stále baví. A když si ještě k tomu všemu sednou herci, tak je to jednoduše paráda. Ať už je to šarmantní elegán Ryan Gosling a jeho sexy holka Emma Stone, Steve Carell jako odkopnutý, doslova vypadlý manžel, Julianne Moore v roli jeho rozvádějící ženy, tak i jejich povedený syn Jonah Bobo, který je zamilovaný do své chůvy. Rád se na film zase někdy podívám a znovu si budu užívat i onu nezapomenutelnou scénou na zahradě.

Andílek na nervy (2015)

Od začátku filmu jsem si říkal, jestli to má cenu se dívat, ale nakonec jsem to zvládl a alespon na závěr jsem se tak nějak v klidu dodíval. Celé to vypadá, jak prodložená epizoda nějakého dnešního seriálu. Na odpolední odpočinutí bez nutnusti přemýšlet se to dalo, ale stačilo jen jednou.

300: Vzestup říše (2014)

Druhé pokračování epické 300: Bitvy u Thermopyl. Docela jsem se těšil na tento snímek, ale zároveň jsem se také bál, aby se alespoň vyrovnal minulému filmu. Rozhodně vyrovnal a nezklamal. Sice je slabší, ale stále je to neskutečná zábava, plná digitálního krveprolití, natřískané akce a výpravné hudby. Není tu bohužel Leonidas a oddaná třístovka, místo něho je tu jaký si Themistokles v podání nudného Sullivan Stapleton, který prostě nemá na Gerarda Butlera ani v nejmenším, za to tu je Artemesie v podání skvělé Evy Green. A ta pro změnu nemá nejmenší chybu a jasně vévodí celému tomuto uskupení. Potěšila mě také dějová linka s bitvou u Marathon nebo zrod krále Xerxesa, který jinak stojí bokem a vše přenechává své velitelce perského loďstva. Co mi kazilo sledování, bylo až příliš zbytečných a nudných dialogů. Jinak se jedná, znovu o pořádnou dávku válečné vřavy plného surového zabíjení a brutality.

Jsem číslo čtyři (2011)

Taková oddychová celkem slušná sci-fi jízda namíchaná s teenage filmem ze střední školy. Nechybí tedy romantická linka v nichž se hlavní postava, superman z daleké planety, zamiluje do jedné obyčejné dívky. Není nouze ani o povedenou místní partičku, která zase šikanuje jednoho kluka a ke kterému se samozřejmě připlete náš superhrdina a stane se z něj jeho ochránce. Na druhé straně, jsou tu také podivní mimozemští zabijáci, kteří jdou po krku našemu hrdinovi a kteří si sebou vezou ještě zvláštnější "mazlíčky". Celkově jsem se, ale dobře bavil a především závěrečné finále stojí za to.

Nádherné bytosti (2013)

Moderní pohádka ve stylu Stmívání. Příběh vypráví o jednom normálním klukovi, který se zamiluje do tajemné dívky Leny, ze které se vyklube zaklínačka, ze které se stane buď´ dobrá nebo zlá zaklínačka. To není úplně originální příběh snímku, ale nijak mi to zvlášť nevadilo. Hlavní hrdina Ethan i samotný herec mi zezačátku vadil, ale potom jsem si na něj jak si zvykl i na jeho partnerku Lenu. Herecky nejvíc film táhnou Emma Thompson jako zlá Sarafine a Jeremy Irons v úloze strýčka Leny. Když přidám slušně povedené triky a celkově tajemnou atmosféru, vychází mi takové průměrné tři hvězdy.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Výborná německá komedie s touto povedenou dvojkou, které je všechno totálně jedno a to doslova. Martin a Rudy jsou dva chlápci, kteří trpí rakovinou a mají velmi malou šanci na přežití. Tato skutečnost je náhodou svede dohromady a společně chtějí prožít to, co za svůj život nestihli. Otřepané téma vůbec nevadí, protože celý snímek funguje a skvěle baví. A že se režisér nechal inspirovat Tarantinem a především jeho kultovním Pulp Fiction je jedno, naopak dodává filmu tu správnou šťávu.

Mulholland Drive (2001)

Tak toto už bylo příliš, to jsem opravdu nepochopil. Celý snímek vypadá úplně normálně až teda na poslední půlhodinu. Sledujeme dvě rozdílné ženy, které se v jednom okamžiku střetnou, s přátelí se a jedna z nich se té druhé snaží pomoci. Do toho vidíme další příběhy lidí, které vypadají, že se nějakým způsobem propojí s hlavní dějovou linkou, jenže to se nestane, alespoň ne běžným stylem. To, co následuje v poslední části filmu jsem teda nepobral, možná něco malinko ano, ale i tak tam zůstává tolik nevysvětlitelných otázek, na které může odpovědět je samotný David Lynch. Líbili se mi aspoň obě dvě hlavní představitelky Naomi Watson a Laura Harring, které nejenom velmi dobře vypadají, ale hlavně výborně hrají, jinak nic to ve mně nezanechalo, kromě pocitu zmatenosti.

Neřízená střela (2010)

Skvělá britská komedie. Bill Nighy jako nekompromisní najemný vrah ze staré školy, který dostane další obvyklý úkol. Najít a zabít jednu mladou bezstarostnou ženu v podání Emily Blunt. Jenže nejprve mu stále uniká a není možné ji zavraždit a poté, když ji může zabít, tak to prostě nedokáže. Naopak se stane její ochranou před druhými zabijáky. Do toho všeho sem jim připlete do cesty mladý muž Rupert Grint, který musí s nimi také útíkat. Celkem jednoduchý děj filmu, který ale parádně odcípá, když sledujete takovou zajímavou trojku, ještě k tomu tak výtečně obsazenou. Je to zásluhou právě těchto herců, kteří obstarávají zábavu a proto je tento snímek tak dobrý i se svižnou hudbou.

LEGO® příběh (2014)

Lego svět ožívá v tomto celovečerním filmu. A je to velmi dobrá zábava. I ten příběh dává smysl, i když je to klasika o obyčejném vyvoleném (ne)hrdinovi, který musí zachránit celý svět, spíše tedy barevný kostečkovaný svět. Ale není na to sám, pomáhají mu další seskládané postavičky. Skvěle vytvořený svět plný mnoha filmových odkazů a především výborného humoru a akčních scén, který jednoduše pobaví.