Pulp Fiction: Historky z podsvětí

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama

USA, 1994, 154 min

John Travolta - (Vincent Vega) +++ Uma Thurman - (Mia Wallace) +++ Samuel L. Jackson - (Jules Winnfield) +++ Tim Roth - (Pumpkin - Ringo) +++ Amanda Plummer - (Honey Bunny - Yolanda) +++ Eric Stoltz - (Lance) +++ Bruce Willis - (Butch Coolidge) +++ Ving Rhames - (Marsellus Wallace) +++ Rosanna Arquette - (Jody) +++ Peter Greene - (Zed) +++ Frank Whaley - (Brett) +++ Steve Buscemi - (Buddy Holly) +++ Christopher Walken - (Kapitan Koons) +++ Quentin Tarantino - (Jimmie Dimmick) +++ Harvey Keitel - (Winston ´The Wolf´ Wolfe) +++ Hudba: Kristen Becht, Billy Gottlieb, Rolf Johnson, Chuck Kelley, Laura Lovelace, The Marketts, Kathy Nelson, Karyn Rachtman, Mary Ramos +++(17.11.2006)

Naprosto pohlcující fascinace brakem a přesné postižení ,,pulp" atmosféry, převedené ovšem do zcela univerzálního tvaru dokonalé filmařiny... Quentin Tarantino na vrcholu své umělecké kariéry. Film, který spustil lavinu... (když už to neudělali Gauneři, i když potenciál na to měli) Velice tuctový příběh, který je ovšem vyprávěn naprosto originální formou...(1.2.2007)

(Quentinova) Legenda o slavném návratu (Travolta) dokázala husarský kousek, neboť spolu s Boormanovým Deliverance dokázala propašovat pod oči filmových akademiků anální znásilnění.. Celou dobu máte správný pocit, že už jste to všechno někde viděli, přesto tu skládačku pokleslého žánru spolknete i s navijákem z Big Kahuna Burgeru. Přiznejte se, kdo napoprvé odhalil představitele Buddy Holly číšníka?(29.8.2008)

Co říci a neopakovat se? To je dost těžké. Film Pulp Fiction totiž v polovině 90.let dolova převrátil celý Hollywood naruby a snad celé filmové diváctvo strnulo v úžasu. A u takových filmů je pak opravdu těžké je pochválit a být stále ještě originální. Co s tím? Nic. Prostě se budu opakovat! Pulp Fiction je jedinečným způsobem originální a nezaměnitelný film. Jeho dějové uspořádání by stálo za hlubší rozbor, ale já napíšu jen BRAVURNÍ. I scénář by se mohl (ba přímo měl) proklepat ze všech stran, ale já napíšu jen GENIÁLNÍ. Herci? Willis, Travolta i Jackson už měli pár (možná i více :)) ) rolí, v nichž se divákům vetknuli hluboko do povědomí. Ale tímhle filmem se stali NEZAPOMENUTELNÝMI. No a co samotný rejža, ulítlý Quentin Tarantino? Před Pulp Fiction "jen" Gauneři a scénář k Pravdivé romanci, což jsou skvělé filmy, ale přesto jej ani po nich snad nikdo neznal. Po Pulp Fiction vám ale odpoví skoro každé malé dítě: "Jó, Quentin? To je ten bývalý maniak z videopůjčovny, že? Ten co točí tak skvělé a ulítlé filmy, že? Jen škoda, že jich netočí víc." Prostě dneska jej znají už snad i kanibalové v džungli někde na Nové Guineji. No nic, nebudu už to prodlužovat - Pulp Fiction je LEGENDA!!(9.6.2003)

„Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh.“ - Chci se tě na něco zeptat. Když jsi ke mně vjížděl, všim sis cedule s nápisem „Sklad mrtvejch negrů“? - Ne, nevšim. - A víš proč? - Proč? - Protože tam žádná není! Protože se neživím skladováním mrtvejch negrů, tak proto! .... - Řekni mi jak Marsellus Wallace vypadá? - Cože? - Z jaký jsi země? - Cože? - Vo zemi "Cože" jsem nikdy neslyšel. Mluví se v "Cože" anglicky? - Co .. Cože? - Anglicky, parchante! Mluvíš anglicky? - Ano - Takže rozumíš, co řikám? - Ano - Řekni mi, jak Marsellus Wallace vypadá! - Cože? Já ... - Řekni ještě jednou "cože"! - Řekni ještě jednou "cože"! Varuju tě, já tě varuju, ty parchante!! - Řekneš to svý "cože" ještě jednou...!!! - On ... je černej - Pokračuj! - Je ... je plešatej ... - Vypadá jako děvka? - Cože? - Jestli vypadá ... jako ... děvka? - Nééé! - Tak proč jsi ho chtěl vojet jako děvku?! - Nechtěl. - Ale chtěl. Ale ano, chtěl, Brette! - Chtěl jsi ho vojet - Né, né - Ale pan Marsellus Wallace nemá rád, když ho vojíždí někdo jinej, než paní Wallacová.(26.8.2006)

• - Málo známý odkaz na film, prostřednictvím scény, kdy Butch (Bruce Willis) zastřelí Vincenta (John Travolta), se nachází i v ceněné a cenami ověnčené, české hře „Mafia: The City of Lost Heaven“. V misi „Běžná rutina“, poté, co se dostaneme do motelu, můžeme nejdříve jít do jednoho z pokojů ve druhém patře, kde nalezneme zbraň Thompson 1928 a lékárničku. Až, když vyjdeme na chodbu, a jdeme ke schodům, spouští se zvuk spláchnutí, vychází známý „gangster z toalety“ a nastává, byť kratší, situace velmi pravděpodobná a similární té z filmu. (AlDelon)

• - Quentin Tarantino v jednom z rozhovorů prohlásil, že nejenom při psaní scénáře Pulp Fiction: Historky z podsvěti si nejprve pouštěl hudební alba a až u hudby postupně vymýšlel příběh a charaktery postav. (cihlenka)

• - Uma Thurman (Mia) měla původně námitky proti písni hrající během taneční soutěže v twistu v Mazaném králíčkovi, ale režisér si stál za svým. Řekl jí doslova: "Věř mi, je to perfektní."  (Indy_Brabino)