Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Drama / Krimi

USA, 1994, 154 min (SE: 168 min)

rozpocet $8 million trzby celosvetovo $213,928,762(17.11.2006)

Soundtrack: 1. Misirlou - Dick Dale & His Del-Tones ,2. Royale With Cheese - John Travolta ,3. Jungle Boogie - Kool & The Gang ,4. Let's Stay Together - Al Green ,5. Bustin' Surfboards - The Tornadoes ,6. Lonesome Town - Ricky Nelson ,7. Son Of A Preacher Man - Dusty Springfield ,8. Bullwinkle Part II - The Centurians ,9. You Never Can Tell - Chuck Berry ,10. Girl, You'll Be A Woman Soon - Urge Overkill ,11. If Love Is A Red Dress (Hang Me In Rags) - Maria McKee ,12. Comanche - The Revels ,13. Flowers On The Wall - The Statler Brothers ,14. Personality Goes A Long Way - John Travolta ,15. Surf Rider - The Lively Ones ,16. Ezekiel 25:17 - Samuel L. Jackson ,(14.5.2011)

Tento film definoval pojem KULT.(9.8.2004)

Tarantino natočil i lepší filmy (osobně mam radši Jackie Brown a Reservoir dogs). Myslim, že z Pulp fiction se trochu zbytečně dělá až téměř posvátná záležitost. Já ten film sice mam rád a některý hlášky jsou doslova legendární, ale na muj vkus je film trochu zdlouhavej a některý nekonečný dialogy mě dokážou docela otrávit. Všechny ty kecy o tom, jak se ve Francii jmenuje nějakej hamburger a další podobně "zajímavý" rozhovory, mi dost vadily. Vůbec nechápu, proč tam tyhle nudný kecy byly, když pro děj neměly absolutně žádnej význam. Chtělo by to asi trochu (spíš hodně) prostříhat a dal bych možná i 5 hvězdiček. Takhle 1 hvězdičku uberu, protože film chvílema postrádá tempo.(18.11.2006)

Jednou se mě zdálo toto. Byl jsem v obřadní síni na sobě slavnostní hadry přede mnou Quentin Tarantino s dvěma prstýnky, za mnou John Travolta a Samuel L. Jackson. Kouknul jsem se vedle sebe a tam bylo položený na stojato DVD s dlouhým bílým závojem, které neslo název Pulp Fiction. Najednou začal Quentin Tarantino mluvit :"Enšpígle, slibujete, že budete film Pulp Fiction milovat v dobrém i zlém do konce svého života?" a já řekl "ANO". Pak jsem se vzbudil a zjistil jsem, že to byl jen nádhernej sen. Svůj "snový" slib však dodržím - slibuji.(15.7.2007)

• - Po návratu od Mazaného Králíčka je ve chvíli, kdy Mia Wallace (Uma Thurman) pouští magnetofon, protože chce tančit, možno vedle ní zahlédnout pohybující se stín člena štábu. (Jirka_Globus)

• - V části odehrávající se v Maynardově krámku (Duane Whitaker) má Butch (Bruce Willis) po každém střihu jinou velikost a odstín krvavé skvrny na triku. Skvrna se však nejen zvětšuje, ale je střídavě tmavá a světlá, a taky větší a poté menší. (hermiona)

• - Ve scéně "Mrtvej negr v mý garáži" má Vincent (John Travolta) v ruce modrý hrníček, který zhruba v polovině scény zmizí, soudě podle rukou podél těla, aby se ke konci scény opět vrátil. (Jirka_Globus)