Pulp Fiction: Historky z podsvětí

• Irsko

• Kanada

Drama / Krimi

USA, 1994, 154 min

Tolik silných okamžiků a šílených příběhů se v jednom filmu jen tak nevidí. Naprosto dokonalé herecké výkony, soundtrack, dialogy, kamera a není snad nic, co by se tomuto kultovnímu filmu dalo vytknout. Má srdcovka, kterou hodnotím 5 hvězdičky... „Pokud jsem dobře informován o situaci, máme tu auto plus tělo mínus hlava v garáži“(20.2.2006)

„Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh.“ - Chci se tě na něco zeptat. Když jsi ke mně vjížděl, všim sis cedule s nápisem „Sklad mrtvejch negrů“? - Ne, nevšim. - A víš proč? - Proč? - Protože tam žádná není! Protože se neživím skladováním mrtvejch negrů, tak proto! .... - Řekni mi jak Marsellus Wallace vypadá? - Cože? - Z jaký jsi země? - Cože? - Vo zemi "Cože" jsem nikdy neslyšel. Mluví se v "Cože" anglicky? - Co .. Cože? - Anglicky, parchante! Mluvíš anglicky? - Ano - Takže rozumíš, co řikám? - Ano - Řekni mi, jak Marsellus Wallace vypadá! - Cože? Já ... - Řekni ještě jednou "cože"! - Řekni ještě jednou "cože"! Varuju tě, já tě varuju, ty parchante!! - Řekneš to svý "cože" ještě jednou...!!! - On ... je černej - Pokračuj! - Je ... je plešatej ... - Vypadá jako děvka? - Cože? - Jestli vypadá ... jako ... děvka? - Nééé! - Tak proč jsi ho chtěl vojet jako děvku?! - Nechtěl. - Ale chtěl. Ale ano, chtěl, Brette! - Chtěl jsi ho vojet - Né, né - Ale pan Marsellus Wallace nemá rád, když ho vojíždí někdo jinej, než paní Wallacová.(26.8.2006)

Tarantino a jeho filmy ... Setkala jsem se už s mnoha různými názory, i s těmi negativními. Do jeho specifického stylu, do jeho humoru, do jeho myšlenek vyjádřených na plátně je třeba proniknout a pochopit. Pak se budete teprve královsky bavit. On je sám o sobě velice inteligentní chlap a své filmy dovádí do geniální dokonalosti. Pulp fiction je pro mě kultovka. Miluju celý ten příběh, dialogy, všemožné hlášky a použité skladby. Vše ostatní tady již bylo nesčetněkrát zmíněno.(11.10.2015)

Pohledná a sexy definice pulpové poetiky, která řekla vše, co říci měla a také vše, co říci mohla. Veškeré plagiáty jsou již jen zbytečnou repeticí téhož, tohle je doslova biblicky naditý foliant. Rozhodně Tarantino zpopularizoval netypickou narativní formu a vnesl do hry veškeré pokleslé popkulturní emblémy a mechanismy, které se až do té doby držely jaksi na okraji obecně přijímané kultury. Jedinou vadou na kráse poetiky Pulp Fiction je to, že jde naprosto mimo mne. Ale rozhodně Tarantinův nejlepší film.(27.11.2006)

Čo dodať k filmu, ktorý skoro celý dokážem recitovať naspamäť a ktorý ma aj pri pätnástom pozretí stále rovnako dobre pobaví? Je to klišé, uctievať tu Tarantina, všetci vieme, že v poslednej dobe Quentin húli priveľa trávy a má mylnú predstavu o vlastnej coolovosti, ale Pulp Fiction tak či onak zostáva jedným z troch najlepších filmov 90. rokov. A na Civala, ktorý tomu nerozumie, treba poslať bandu negrov s kliešťami a letlampou. "Aby si kluci trochu zablbli."(3.4.2007)

• - Film byl velice populární v amerických ghettech. Gauneři se snažili napodobovat atypický styl střelby s ledabyle pootočeným zápěstím a díky tomu se stávalo, že své oběti netrefili, jak původně zamýšleli, a způsobovali jim průstřely různých částí těla. Počet mrtvých díky tomu klesl, naopak vzrostl počet zraněných. (Zdroj: G.cz) (Indy_Brabino)

• - Důvod, proč má Marcellus Wallace (Ving Rhames) na týlu náplast, je, že se Rhames před natáčením řízl žiletkou při holení hlavy. (ppetrnosek)

• - Spoiler: V původním scénáři se Brett (Frank Whaley) po smrti skácí ze židle na zem, Vincent (John Travolta) s Julesem (Samuel L. Jackson) prohodí pár vět a náhle se rozletí dveře od koupelny a neznámý muž na ně začne střílet. Scéna byla nakonec použita ve druhé polovině filmu. (karlik4801)