Pulp Fiction: Historky z podsvětí

• Irsko

• Austrálie

Drama / Krimi

USA, 1994, 154 min

Máme radost? To si piš, že máme radost, takovýhle film patří do zlatého fondu kinematografie...jedním slovem geniální, dvěma slovy Winston Wolf:) Takže, vážení přátelé, nezapomeňte, že úcta k starším je projevem vychování, a proboha v tom nehledejte hlubší smysl, takové to nahlédnutí do světa drsných gangsterů, kteří i přes svůj amorální život mají jistý zvrácený kodex cti. Nebijte mě, tohle mi tvrdil jeden "intelektuál" z našeho gymplu. Co jsem mu na to mohl říct jiného než: Enyky benyky kliky hec...(20.1.2003)

Soundtrack: 1. Misirlou - Dick Dale & His Del-Tones ,2. Royale With Cheese - John Travolta ,3. Jungle Boogie - Kool & The Gang ,4. Let's Stay Together - Al Green ,5. Bustin' Surfboards - The Tornadoes ,6. Lonesome Town - Ricky Nelson ,7. Son Of A Preacher Man - Dusty Springfield ,8. Bullwinkle Part II - The Centurians ,9. You Never Can Tell - Chuck Berry ,10. Girl, You'll Be A Woman Soon - Urge Overkill ,11. If Love Is A Red Dress (Hang Me In Rags) - Maria McKee ,12. Comanche - The Revels ,13. Flowers On The Wall - The Statler Brothers ,14. Personality Goes A Long Way - John Travolta ,15. Surf Rider - The Lively Ones ,16. Ezekiel 25:17 - Samuel L. Jackson ,(14.5.2011)

Hned, jak mi film na začátku začal vysvětlovat co jeho název vlastně znamená a mě to spíš zmátlo, než nějak pomohlo určit kam se bude ubírat, jsem věděl, že to zase jednou bude něco. Dnes již kultovní snímek je prostě plný neviditelné a těžko popsatelné atmosféry, která vámi vibruje od začátku do konce. Miliony narážek a dopodrobna vyšperkovaných detailu, skloubených s vynikajícím scénářem, herci a s Tarantinovým podpisem - co víc si přát? Snad žádný film mě tak nebavil a snad žádný film neovlivnil můj slovník frází, které se postupně kompletně zpulpfictionizovaly:-)(27.10.2007)

Naprosto pohlcující fascinace brakem a přesné postižení ,,pulp" atmosféry, převedené ovšem do zcela univerzálního tvaru dokonalé filmařiny... Quentin Tarantino na vrcholu své umělecké kariéry. Film, který spustil lavinu... (když už to neudělali Gauneři, i když potenciál na to měli) Velice tuctový příběh, který je ovšem vyprávěn naprosto originální formou...(1.2.2007)

Jdu takhle jednou domů. Těžkej den ve škole a hlad fakt velkej; ideální čas na hamburgery, základ každýho vydatnýho oběda. Big Kahuna Burger jsem zrovna nenašel. Slyšel jsem že tam maj moc dobrý hamburgery, ale sám jsem si ještě nedal. Volba tak padla na Mc Donald. Nejdřív jdu do umývárny si napudrovat nos. Pak přijdu k pokladně a řeknu: "Garçon! Dám si čtvrtlibrák se sejrem". Paní na mě vypulí tu svojí vepřovou hlavu a prohodí: "Cože?" Já si uvědomím, že tady je vlastně metrickej systém a ona ví kulový, co je čtvrtlibrák, tak žádám Royale sýr, ale stylově anglicky. Dostanu tedy cheesburger. Bystře reaguji "Já nechtěl cheesburger", "gumo", pomyslím si. "Cože" se ona zeptá. Po otázce, z které je země a následné odpovědi jsem si pak vlastně uvědomil, že se v Cože mluví česky. "Chci Mc Royal, pekelně krvavej". "Dobře, dáte si ještě kávu?". Řekl jsem si, že bych to mohl spláchnout nějakým chutným nápojem. "Sprite". "Sprite? Fajn." "A ještě koktejl za pět". "Tady nebo s sebou?" "Můžu si to tady vpálit?" na to já. "Burger si můžeš dát tady, starouši". Jdu ke stolu, rozbalím obal, zakousnu se.....iiiiiiiihhhhhmmmmm to je mooc dobrej burger :-) PULP FICTION, film který nemá konkurenci!(25.1.2006)

• - Po návratu od Mazaného Králíčka je ve chvíli, kdy Mia Wallace (Uma Thurman) pouští magnetofon, protože chce tančit, možno vedle ní zahlédnout pohybující se stín člena štábu. (Jirka_Globus)

• - John Travolta se chtěl lépe vcítit do role člověka závislého na heroinu, a tak režisér snímku Quentin Tarantino pozval svého kamaráda, který měl s heroinem dlouhodobou zkušenost. Ten mu poradil, ať se pořádně opije tequilou a lehne si do bazénku s horkou vodou. Travolta radu poté vyzkoušel se svou manželkou v hotelové vaně. (Zdroj: G.cz) (Indy_Brabino)

• - Vincent Vega (John Travolta) ve filmu používá pistoli tipu Auto-Ordnance 1911 a Jules Winfield (Samuel L. Jackson) pistoli tipu Star model B. (major.warren)