"Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry! A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh!!!" KULT !!!(3.8.2009)

Tarantino a jeho filmy ... Setkala jsem se už s mnoha různými názory, i s těmi negativními. Do jeho specifického stylu, do jeho humoru, do jeho myšlenek vyjádřených na plátně je třeba proniknout a pochopit. Pak se budete teprve královsky bavit. On je sám o sobě velice inteligentní chlap a své filmy dovádí do geniální dokonalosti. Pulp fiction je pro mě kultovka. Miluju celý ten příběh, dialogy, všemožné hlášky a použité skladby. Vše ostatní tady již bylo nesčetněkrát zmíněno.(11.10.2015)

Těžko bychom asi hledali film, který víc poznamenal dějiny moderní kinematografie (tj. zj. 90. let), či podnítil tolik mladých režisérů, aby se jeho styl pokusili napodobit (za všechny Guy Ritchie). Když odmyslíme tuhle záležitost, zbude nám i po deseti letech čerstvý a dravý film, balancující černý a suchý humor s akčním příběhem, plným hlášek, které zná snad každý. Tyto hlášky a vůbec celé kouzlo Pulp Fictionu se opírá o dva pilíře - scénář (naprosto zasloužený Oscar) a herecké výkony, kde především Uma Thurman a John Travolta předvádějí možná nejlepší výkony svých kariér (pro Travoltu to platí samozřejmě jednoznačně). A ty scény - "Cedule s nápisem sklad mrtvejch negrů", "Já jsem Uši a ty jsi až po uši v hovnech", "Ezekiel", "Jack Rabbit Slim twist contest", "Adrenalinová injekce, aneb musíš ji třikrát bodnout", "Basebalku nebo katanu aneb tvoje prdel pozná středověk" a desítky dalších. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, jistě by se to nemělo nekriticky vynášet do nebes... ale já nemůžu jinak...Mimochodem, dřív než jsem viděl Pulp fiction v originále jsem to zhlédl asi šestkrát dabované a už nemůžu jinak... Nikdo nenamluví Marsluse líp než mistr Vydra! 100%(23.6.2006)

Plne chapu proc je tenhle film kultovni, ale na me bohuzel ani po druhem schlednuti nijak vyrazneji nezapusobil. Jine filmy od Tarantina mam rad, ale tenhle me proste nijak nebere. Sice mam k tomuhle filmu vytek jen par, ale proste to nema svih. Cele mi to prislo takove dost pomale diky cemuz to i misty docela nudilo. Nastesti tu je par scen, ktere delaji film nezapomenutelnym a ty jsou fakt dokonale. Stejne tak i nekolik dialogu a hlasek. Hudba je taky vyborna, skoda, ze ni neni vic. A herci proste nemaj chybu, ty jediny byli dokonaly, v cele se Samuelem Jacksonem, Travoltou, Keitelem a Willisem. Kdybych mel hodnotit jen tech par scen tak by to bylo jasnejch 5*, ale jako celek mi film na 5* neprisel. Mozna by pomohlo film trosku zkratit.(26.1.2005)

"Vrátim sa skôr, ako povieš čučoriedkový koláč." - "Čučoriedkový koláč." - "Zasa až tak skoro nie, zlato." Dalo by sa povedať, že pred Tarantinom slovo ´kultový´ existovalo, ale neplnilo funkciu. Prvý odvážny krok urobil Harvey Keitel, keď hral v Quentinovom ostrom debute GAUNERI, no hoci to nebol normálny spotrebiteľský film, napriek tomu nemali PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETIA jednoduchý pôrod a „uveriť v Quentina“ (aby sa projekt vôbec mohol začať nakrúcať) museli také mená, ako Bruce Willis či John Travolta. Vlastne skôr Bruce Willis, lebo Travolta sa v tom čase ZASA nachádzal v „slabšom“ období (= bol vďačný za všetko). Rola nájomného vraha ho znova vrátila na vrchol hollywoodskeho Olympu. Z ďalších hercov, dovtedy neznámych, Tarantino urobil hviezdy (Jackson, Thurmanová) a i vedľajšie roličky zapratal osobnosťami (Rhames, Walken, Roth) a povestnými dialógmi, scénami (tanec) a nápadmi (kufor). Snímka naplno dokázala, že „nezávislý film“ môže získať veľké ceny a zarobiť desiatky miliónov dolárov. A byť zábavný.(18.12.2004)

• - Quentin Tarantino v jednom z rozhovorů prohlásil, že nejenom při psaní scénáře Pulp Fiction: Historky z podsvěti si nejprve pouštěl hudební alba a až u hudby postupně vymýšlel příběh a charaktery postav. (cihlenka)

• - Ve scéně "Mrtvej negr v mý garáži" má Jimi (Quentin Tarantino) v ruce řetízek, který v jednotlivých střizích mění pozici na prstech, aby v posledních záberech zmizel uplně. (Jirka_Globus)

• - Ve scéně "Royal chees" je možné na malý okamžik zahlédnout vozík, na kterém je taženo auto, v němž Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sedí. (Jirka_Globus)