Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

Drama / Krimi

USA, 1994, 154 min (SE: 168 min)

Geniální fillm-vyprávěn trošku jinak než ostatní, rozhodně originální, se skvělými herci, dokonalým scénářem a skvěle padnoucí hudbou. Smekám před panem Tarantinem.(10.11.2003)

Mistrovské dílo Quentina Tarantina a jeho nejlepší snímek. Skvělé obsazení (hlavně Bruce Willis se mi velice líbil). Typický Tarantino, i když ne až taková jatka jako třeba Kill Bill. Sedm nominací na Oscara hovoří za vše (Škoda, že promněnil jen scénář). Zkrátka jeden z kultovních filmů, který by němel žádnému divákovi utéct.(26.9.2007)

... aneb kterak Quentin Tarantino skrze brakovou pulp popkulturu k věčné nesmrtelnosti došel.(20.3.2005)

Najvýraznejší podpis najoriginálnejšieho filmára súčasnosti, najvýstižnejšie definujúci jeho scenáristickú a režijnú výnimočnosť. Jeden z filmov, bez ktorých by nebolo ČSFD.cz.(11.4.2002)

Výraz "Kultovní" se asi na žádný jiný film nehodí víc. TOHLE je přesně ono. Navíc skvělý návrat Johna Travolty do "první ligy".(5.2.2003)

• - Marvinova (Phil LaMarr) hlava byla během natáčení doslova odstřelena. Do umělé hlavy velmi rychle napustili vzduch poté, co ji předtím naplnili ovesnou kaší, latexem a umělou krví. Někteří nevěří, že by hlava explodovala po jediném výstřelu. V původním scénáři postava výstřel přežila a zemře až po zásahu další kulkou, kterou Vincet (John Travolta) ukončil Marvinovo trápení. Během natáčení se Tarantino rozhodl pro jedinou kulku, protože je to zábavnější. Některým to přišlo zábavné, jiné to vyděsilo k smrti. Když byl film promítán v televizi, byla scéna podobně jako řada dalších nemilosrdně vystřižena. Místo ní se objevila černá obrazovka s nápisem "Vincent: 'Sakra, zastřelil jsem Marvina'." (pan Hnědý)

• - V části odehrávající se v Maynardově krámku (Duane Whitaker) má Butch (Bruce Willis) po každém střihu jinou velikost a odstín krvavé skvrny na triku. Skvrna se však nejen zvětšuje, ale je střídavě tmavá a světlá, a taky větší a poté menší. (hermiona)

• - Tarantino záměrně nechtěl hudbu zadat žádnému skladateli, ale vybral si již dříve nahrané skladby. (Amras)