Pulp Fiction: Historky z podsvětí

• Irsko

• Kanada

Drama / Krimi

USA, 1994, 154 min

Velké zklamání. Čekal jsem mnohem víc od něčeho, o čem se tolik mluví, označuje kultem, je hodnocené jako 13. nejlepší film na čsfd (20.4.2008) a má slušné herecké obsazení. Pro mě je to podprůměrný film, který sice občas nabízí některé vtipné dialogy (ano, párkrát jsem se uchechtl), but on the other hand, hlavně spoustu krve, mrtvol, slovo "fuck" snad v každé druhé větě a navíc rádobyhumor, který naprosto nesnáším, ale objevuje se poslední dobou v mnoha filmech (např. Lucky Number Slevin, nebo Kiss Kiss Bang Bang). Navíc pod pojmem kult si představuji rozhodně něco jiného (např. Monty Pythoni nebo Cimrmani). Vyzdvihnu alespoň hudbu, díky které hodnotím 3* a ne méně.(20.4.2008)

Tak téhle kultovce jsem se bůhví proč dostal až několik let po její premiéře. Tuším, že tím impulzem byla hudba, o které mi kdosi prozradil, že je z jakéhosi cool filmu. Po jeho zhlédnutí jsem teprv pochopil, odkudže to lidi berou ty hlášky. Názor na tenhle film u mě zrál jak víno a čím více filmů jsem poznával, tím více vynikla jeho jedinečnost a originalita. Srovnat snad ani s ničím nelze, naopak, filmy se srovnávají s ním, jak to má u správného kulťáku být.(17.6.2005)

Malokterý film dokáže tak zasáhnout u srdce jako právě Pulp Fiction. Nemá cenu spekulovat nad tím, proč tomu tak je, jestli to je tou syrovostí nebo obsažností, humorem nebo stylovostí. Bylo k tomu řečeno dost na to, aby si každý, kdo to ještě neviděl mohl udělat obrázek, že se jedná o jedinečný filmový zážitek. Co jinak dodat k filmu, který běžní diváci dokáží citovat téměř přesně? Leda, že pět hvězd na ČSFD je prostě málo.(12.9.2011)

Tarantino natočil i lepší filmy (osobně mam radši Jackie Brown a Reservoir dogs). Myslim, že z Pulp fiction se trochu zbytečně dělá až téměř posvátná záležitost. Já ten film sice mam rád a některý hlášky jsou doslova legendární, ale na muj vkus je film trochu zdlouhavej a některý nekonečný dialogy mě dokážou docela otrávit. Všechny ty kecy o tom, jak se ve Francii jmenuje nějakej hamburger a další podobně "zajímavý" rozhovory, mi dost vadily. Vůbec nechápu, proč tam tyhle nudný kecy byly, když pro děj neměly absolutně žádnej význam. Chtělo by to asi trochu (spíš hodně) prostříhat a dal bych možná i 5 hvězdiček. Takhle 1 hvězdičku uberu, protože film chvílema postrádá tempo.(18.11.2006)

Máme radost? To si piš, že máme radost, takovýhle film patří do zlatého fondu kinematografie...jedním slovem geniální, dvěma slovy Winston Wolf:) Takže, vážení přátelé, nezapomeňte, že úcta k starším je projevem vychování, a proboha v tom nehledejte hlubší smysl, takové to nahlédnutí do světa drsných gangsterů, kteří i přes svůj amorální život mají jistý zvrácený kodex cti. Nebijte mě, tohle mi tvrdil jeden "intelektuál" z našeho gymplu. Co jsem mu na to mohl říct jiného než: Enyky benyky kliky hec...(20.1.2003)

• - John Travolta se chtěl lépe vcítit do role člověka závislého na heroinu, a tak režisér snímku Quentin Tarantino pozval svého kamaráda, který měl s heroinem dlouhodobou zkušenost. Ten mu poradil, ať se pořádně opije tequilou a lehne si do bazénku s horkou vodou. Travolta radu poté vyzkoušel se svou manželkou v hotelové vaně. (Zdroj: G.cz) (Indy_Brabino)

• - Během obnovené premiéry v roce 2013 byl vyprodán celý pražský sál Lucerna, a to včetně balkónů. (karlik4801)

• - Ve scéně "Royal chees" je možné na malý okamžik zahlédnout vozík, na kterém je taženo auto, v němž Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sedí. (Jirka_Globus)