Poprvé jsem to viděl v kině při české premiéře, kdy Pulp Fiction ještě nikdo neznal a jméno Tarantino byl neznámý pojem. S kamarádem jsme šli z kina a já se tetelil blahem, že jsem viděl po dlouhé době zase něco originálního. Kámoš vypadal rozpačitě a říkal mi, že to musí nechat přes noc vstřebat, že neví, co s tím :o)). Příští ráno se ke mně přiřítil na pokoj (na VŠ koleji) a nadšeně hlásil: "Ty vole, mně se to rozleželo v hlavě. To byla naprostá bomba!" Běhal za všema známýma a každýmu to doporučoval. Po zbytek týdne na to chodil každý den a s ním stále početnější zástup zvědavců. Hlášky z filmu si pak psali na papírky, které si lepili na stěnu. Možná i takhle vzniká kult :o) A vlastně nevím, proč vám tohle píšu, ale jelikož je Pulp Fiction v mém TOP 10, cítil jsem skoro "morální povinnost" :o))) se k němu nějak vyjádřit a přitom se neopakovat. Tenhle film je totiž jako osvěžující pramen uprostřed všude stejné pouště a zaslouží jenom slova chvály.(13.4.2003)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Pulp Fiction stojí a padá na hláškách, dialozích a černém humoru. Hlášky - to bych musel ocitovat celý scénář. V dialozích jde především o skvělé vypozorované a vypointované rozdíly mezi uvažováním a mluvou mužů a žen, ať už jde o Lízátko (při rozhovorech Willisova Butche s manželkou jsem málem brečel smíchy), Honey Bunny, nebo Miu. Z černého humoru je skvělý např. monolog kapitána (Christophera Walkena) ohledně zlatých hodinek po Butchově pradědečkovi, nebo náhodný výstřel Vincenta v autě:). Nezapomenutelný Marsellus mluvící hlasem Václava Vydry. A ta hudba! Trailer k filmu (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=wZBfmBvvotE(3.8.2009)

Čo dodať k filmu, ktorý skoro celý dokážem recitovať naspamäť a ktorý ma aj pri pätnástom pozretí stále rovnako dobre pobaví? Je to klišé, uctievať tu Tarantina, všetci vieme, že v poslednej dobe Quentin húli priveľa trávy a má mylnú predstavu o vlastnej coolovosti, ale Pulp Fiction tak či onak zostáva jedným z troch najlepších filmov 90. rokov. A na Civala, ktorý tomu nerozumie, treba poslať bandu negrov s kliešťami a letlampou. "Aby si kluci trochu zablbli."(3.4.2007)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí, to je název nejznámějšího filmu Quentina Tarantina. Kromě milovaného soundtracku a bravurních hereckých výkonů za to mohou především snadno zapamatovatelné hlášky, které jakoby žily vlastním životem. Pulp Fiction, tak se jmenuje film, díky kterému znovu ožil žánr zvaný gangsterka, jenže Quentin se nechtěl opakovat, šel na to jinak. Ukazuje nám gangstry jako obyčejné lidi, kteřá se baví o obyčejných věcech. Řešení rozstříhat film na pět kapitol a vyprávět je nechronologicky je rozhodně velice dobrý nápad, díky němuž nejen že někteří hrdinové obžívají, ale film hlavně neztrácí tempo. A nakonec malá třešnička na dortu :) "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh." // A kdo nerad dabing: "The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you."(30.12.2005)

Slova chvály přijdou později, protože je jasné, že tento trhák si je zaslouží, ale i mistr Tarantino se někdy utne: a) Ve scéně, kdy Jules a Vincent vyzvedávají zásilku u partičky mladíků, pozorně sledujte konec, kdy rozstřílejí Brata. Jules vystřílí kompletně celý zásobník, což je poznat na tom, že závěr zůstane otevřený. V další části filmu, kdy se děj vrací, zůstal v pistoli minimálně jeden náboj, protože závěr je zavřený. b) Když Vincent a Jules přijdou na začátku filmu do bytu, tak je za 10 minut půl deváté. Ale když přijdou k Jimovi, tak je stále za 10 minut půl deváté. To nedává smysl, protože už musí být víc. c) Ve scéně, kdy se manželce Marselluse Wallace zastaví srdce a musí jí dát adrenalinovou injekci, nakreslí na její hruď fixou červenou tečku. Ale po vpichu jehly tečka zmizí. Navíc je dost velká na to, aby zůstala skrytá za injekcí. Prostě ji v další scéně zapomněli namalovat d) Ve scéně, kdy Butch vzpomíná na okamžik, během kterého jako malý dostal náramkové hodinky, se při změně pohledu pokaždé změní čas na hodinkách.(30.1.2007)

• - Když je Vincent Vega (John Travolta) po návratu z Mazaného Králíčka na záchodě a mluví sám k sobě, aby poděkoval za večeři apod, je vidět v zrcadle stín od mikrofonu. (Jirka_Globus)

• - Některé scény, ve kterých se objevuje Quentin Tarantino jako Jimmie, režíroval Robert Rodriguez. V titulcích však uveden není. (gogos)

• - Marvinova (Phil LaMarr) hlava byla během natáčení doslova odstřelena. Do umělé hlavy velmi rychle napustili vzduch poté, co ji předtím naplnili ovesnou kaší, latexem a umělou krví. Někteří nevěří, že by hlava explodovala po jediném výstřelu. V původním scénáři postava výstřel přežila a zemře až po zásahu další kulkou, kterou Vincet (John Travolta) ukončil Marvinovo trápení. Během natáčení se Tarantino rozhodl pro jedinou kulku, protože je to zábavnější. Některým to přišlo zábavné, jiné to vyděsilo k smrti. Když byl film promítán v televizi, byla scéna podobně jako řada dalších nemilosrdně vystřižena. Místo ní se objevila černá obrazovka s nápisem "Vincent: 'Sakra, zastřelil jsem Marvina'." (pan Hnědý)