MovieZone Live! (2010) (pořad)

Účinkující jsou spíše fanoušky filmu, kteří se sami pasovali na kritiky. Kritik však musí umět v díle číst (viz. jejich bezradnost u Beau is Afraid) a snažit se býti konstruktivní. Před mnoha lety jsem díky nim pronikl hlouběji do kinematografie, ale když se na jejich názory dívám nyní, tak vidím jen unavené zakonzervované chlapy, kteří přeceňují průměrnost a často nejsou schopni číst složitější díla (třeba Lighthouse), načež ani nedocení jejich kvality. Sestava: Cival a Hlad jsou úplně vyřízení. Rimsy a Imf maj lepší vhled a umí díla lépe analyzovat - jen to zrovna nejsou zábavní patroni. Přesto si myslím, že když začnou něco víc rozpitvávat, můžou něco podstatného vystihnout a narušit jinak setrvávající vágnost. Jelikož pořad natáčí večer, tak by se někteří členové raději věnovali něčemu svému. Moderátor Cival tedy v takové případy buď odchází z místnosti nebo začne dotyčného popohánět, ať to zkrátí. Když se mu třeba názor druhého nezdá, tak do toho začne skákat a cpát mu svůj vlastní. O úrovni pořadu to mnohé vypovídá.

Vlk z Wall Street (2013)

Wolf of Wall Street má blízko k Scorseseho staršímu filmu Goodfellas, který mám snad osobně ještě radši. Vlk je však ještě frenetičtější a humornější film, díky čemuž ty 3h utečou jako voda. Každopádně se jedná o klasický příběh o vrcholu a pádu. Tentokrát zasazený mezi šmejdy prodávající akcie a nakonec podvádějící stát na daních. Jedná se o jednu z nejlepších rolí Leonarda DiCapria - určitě tedy tu nejzábavnější, což je dáno i tím, jakého vyjebance (filmy postavené na protagonistech-vyjebancích fungují velmi dobře) to zde vlastně hraje! Myslím, že by dostal Oscara, kdyby akademie nechtěla nastavovat příklad. Ocenit takovou roli by snad dle ní bylo lehce neetické. Scénář i herec dokázali té postavě vtisknout tolik atraktivity, že poměrně úspěšně skrývají to, jak opovrženíhodná vlastně je. Ač si někteří degeši vezmou Belforda za vzor, tak jsem osobně rád, že se film příliš nemoralizuje. PS: Tenhle film nakopl kariéru Margot Robbie, která rovněž hrála i ve spektakulárním Babylonu, což je (svou délkou, frenetičností a vyobrazováním morálních poklesků) takový Vlk z Wall Street z přelomu 20. a 30. let zasazený do Hollywoodu.

Dostaň ho tam (2010)

Dokáže to být natolik přepálené, že si tam dobré pasáže najdu.

Lovci duchů (2005) (seriál) odpad!

V dětství jsem měl rád tu mytologii, ale jinak je to seriál bídných kvalit. Navíc se začne uměle natahovat a recyklovat, což vede k tomu, že se postavy jakoby nikam nedostávají. Seriál jsem kdysi v předpubertálním věku opustil v sedmé sérii. Dnes bych se nedostal ani přes jednu epizodu.

Dexter (2006) (seriál)

Když jsem na to koukal v pubertě, velmi jsem tomu propadl. Líbila se mi ta premisa a byl jsem značně zainteresovaný do psychologie psychopata s vštěpeným morálním kodexem. 4. série s Trinitym byla vyloženě strhující, ale pak to začalo být poněkud natahované a schématické, ač to vyloženě nevyčpělo. Závěrečná (tehdy ještě) 8. série však nenaplnila očekávání, která byla někde na úrovni závěru Breaking Bad, ač je pravda, že BB je podstatně kvalitnější a ta očekávání možná neměla být tak vysoko. Tvůrci chtěli přijít s něčím neočekávaným, ale emocionálně to spíš vyčpělo do prázdna, než že by to vygradovalo v nějakou silnou odezvu. Dnes už bych Dexterovi natolik nepropadl. Produkce je prostě televizní a standardy jsou jinde. Navíc to není vedeno s takovou tvůrčí grácií, jako třeba podobnými motivy se zaobírající Mindhunter - ač je fakt, že ani fincherovská preciznost ten seriál nezachránila od předčasného ukončení. Suma sumarum: Dexter má solidní námět a divákův zájem si nejspíš udrží. 3,5/5 ____EDIT: Dodatečná 9. série je příšerná. Tu eventuálně vynechat.

Super Mac (2010)

Za pozornost stojí jen montáž náběru do týmu.

The Boondocks (2005) (seriál)

Tento seriál je skvělou satirou na afroamerickou kulturu a obsahuje jednu z nejvýstřednějších postaviček, kterou jsem kdy viděl. Strýček Ruckus je těžký rasista trpící nemocí zvanou revitiligo. To je opak toho, co měl třeba Michael Jackson. Každý den si maže kůži mastí z bělidla a síry. Za posledních pár let jeho kůže, díkybohu, neztmavla. Když se v jednom díle z genetických testů dozví, že je ze 102% Afričan s možnou dvouprocentní odchylkou, tak se mu zhroutí svět.